Autor Wątek: Ktos sie zna na konsolach/kolekcjonuje cartridge?  (Przeczytany 7628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
Re: Ktos sie zna na konsolach/kolekcjonuje cartrid
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2003, 14:36:10 »
A sprzedawales w szkole? A to chamy z tych nauczycieli! Do sadu ich i niech je oddaja!
Kazdy probuje obnizyc te wajche, sam tez probowalem. A moze Bogdan z osiedlowego klubu Sparta-Kus. Dawaj Bogdan, dawaj. Lech. Prosimy pana Wlodzimierza. Widok imponujacy, ale no niestety. O nastepny..

FIREMARK

• SUPER JAJO!
  • zly firemark gwarantem uszkodzenia usera
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2003, 17:44:55 »
Nie warto gdyz sie dowiedzialem o emulacji :D

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2003, 18:05:20 »
No tak! Technika robi postepy!
Kazdy probuje obnizyc te wajche, sam tez probowalem. A moze Bogdan z osiedlowego klubu Sparta-Kus. Dawaj Bogdan, dawaj. Lech. Prosimy pana Wlodzimierza. Widok imponujacy, ale no niestety. O nastepny..

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2008, 16:04:27 »
Dzisiaj juz trudno o prawdziwe stare dobre kartridze na Pegaza. Kroluja bazarowe gnioty, ktore udaja nowosci.

Wyglada to mniej wiecej tak, ze bierze sie jakos gre, najczesciej malo znana, zeby nikt sie nie zorientowal (choc to nie jest regula, bo sa tez przerobki znanych gierek jak super mario) i grzebie sie w niej dokonujac zmian postaci, bossow, rzadziej przedmiotow, zeby wygladala na adaptacje np. pokemonow, albo Harrego Pottera. Po czym tak urobiona gre wsadza sie z powrotem w kartridze i rzuca na rynek.

Toz to jest jawna profanacja oldskulowych gierek i chamskie zdzieranie kasy z graczy, szczegolnie najmlodszych, a raczej ich cioc i babc, bo to one najczesciej kupia im takie "fajne, modne gierki".

Ale przerobki gier z Dizzym nigdy na bazarze nie spotkalem...

SebaSan1981

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2009, 21:24:42 »
Przerobka Dizzy\'ego to bylaby profanacja!! czy wyobrazacie sobie gre np. Donkey Konga z Dizzym zamiast malpy?? albo Dizzy\'ego w Contrze?? hmm to moze akurat byloby ciekawe....

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2010, 01:14:28 »
albo Dizzy\'ego w Contrze?? hmm to moze akurat byloby ciekawe....

Heh, jakis czas temu chodzila mi po glowie (w sumie caly czas mi chodzi taka crossoverowa gra. Dizzy spotyka bohaterow innych gier. Czemu nie?

A wracajac do tematu wspolczesnych badziewnych bazarowych kartridzow i ich kolekcjonowania, to ciesze sie ze nie wydano Giana Sisters na NESa (choc nie podlozylbym za to pod topor zadnego czlonka, znajac obrotnosc \'\'hakierow\'\' ze wschodu i ich wynalazki pokroju pegasusowych wersji Mortal Kombat ;)), bo pewnie teraz mozna by bylo ja kupic na targu jako np. Hannah Montana  ...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 10:13:07 wysłana przez Jajcarz »

Umhad

• aspirant
  • *
  • Czekam na tFAoD Zaks fury :)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 31, 2010, 18:25:21 »

Toz to jest jawna profanacja oldskulowych gierek i chamskie zdzieranie kasy z graczy, szczegolnie najmlodszych, a raczej ich cioc i babc, bo to one najczesciej kupia im takie "fajne, modne gierki".

Ale przerobki gier z Dizzym nigdy na bazarze nie spotkalem...

Ja mam Super Pikachu Bros, Super Pontra i Ronkey King. :o

A co do babc i cioc to z tym sie zgodze ale niektorzy rodzice tez;)

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 26, 2010, 12:11:29 »
Skoro mowa o kolekcjach, to zaprezentuje moje \'\'okazy\'\':

1. CrossFire = POW: Prisoner of War
2. Kage... no coz... tam rzeczywiscie jest Kage (Shadow of the Ninja), ale plastikowe zolnierzyki w pozycji z Iwo Jimy rozbrajaja.
3. Rodzina Addamsow  :D
4. Spartan 2 = Jackie Chan\'s Action Kung Fu (no, w sumie jest Jackie na labelu, wiec byli blisko)
5. King of Beast... to w rzeczywistosci Power Rangers 2. Tutaj widac, autorzy poszaleli na maksa :P.
6. Snow Brothers. Rzeczywiscie, jest Snow Brothers, ale label zadziobisty. Ten pierwszy balwan kojarzy mi sie nieco z bardzo kontrowersyjnym w Polsce ;) Arktosem, to drugie cos nie wiem do czego porownac, moze ktos mnie oswieci? :P
7. Mario Rider... eee... sam nie wiem jakiej gry to hack (na pewno nie Mach Rider). Jest to jakas scigalka motocyklami, gdzie hackerzy dokleili twarz hydraulika do postaci motocyklistow. Polecam tez zobaczyc title screen gry (nie mam niestety obrazka), gdzie slowo \'\'Mario\'\' tak jest nieporadnie dopisane w miejsce oryginalnego tytulu, ze nie wiadomo, czy smiac sie czy plakac.
8. Tom & Jerry. W zasadzie wszystko sie zgadza, ale komus kto projektowal label sie kreskowki pop...
No i jeszcze ten Pikachu w rogu...   ::)

EDIT: Teraz wiem, ze to Top Rider.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2010, 15:13:05 wysłana przez Jajcarz »

Eternal_Equinox

• aspirant
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 29, 2010, 23:40:11 »
Snow Bros bylo jedna z moich pierwszych gier na pegazusa. Mach Rider i Power Rangers znam. O reszcie pierwszy slysze.
Ten pierwszy balwan kojarzy mi sie nieco z bardzo kontrowersyjnym w Polsce ;) Arktosem, to drugie cos nie wiem do czego porownac, moze ktos mnie oswieci?.

Tabaluga. Jedna z moich ulubionych bajek. Pamietam ze kiedys w TVP lecialy dwie serie. W pierwszej kazdy odcinek stanowil odrebna calosc, a druga opowiadala historie pewnej podrozy... czegos zielony smok poszukiwal, tylko czego? Teraz juz nie pamietam.

A teraz moj obrazek:
http://img830.imageshack.us/img830/8008/84524314.jpg

Duzo do opisywania. Pierwszy w lewym gornym rogu jest katridz kupiony razem z konsola. Obok niego, te 4 in 1 to rzeczywiscie skladanka czterech gier - miedzy innymi Bombermana i Excellent Castle. "Tiny Toon" to w rzeczywistosci Krolik Bugs zbierajacy marchewki i kalamarze. Pudelko z napisem "Silk Worm" zawiera w sobie gre "Spy vs Spy" + jakas gre pseudo-3d w ktorej steruje sie czolgiem, mozna ja bylo wlaczyc tylko wciskajac reset. Goonies, Adventures Island, Monsters In My Pocket sa podpisane poprawnie.
O reszcie ledwo co pamietam.
Heh, czy nie ma na tym forum przypadkiem jakiegos kolekcjonera kartridzow? Moglbym mu je odstapic, za przystepna cene.

crossoverowa gra.

Cos mi sie przypomnialo...
Moze to tylko i Mario, ale jest godne polecenia.

Brakuje mi tam tylko Dany z Solomon\'s Key.
No, i moze jeszcze ewentualnie tego osobnika.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 23:48:48 wysłana przez Eternal_Equinox »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 29, 2010, 23:44:44 »
"Tiny Toon" to w rzeczywistosci Krolik Bugs zbierajacy marchewki i kalamarze.

Czy akcja rozgrywala sie w zamku by potem przeniesc sie w jakies rury? Jezeli tak, to chodzi o Crazy Castle.

Heh, czy nie ma na tym forum przypadkiem jakiegos kolekcjonera kartridzow? Moglbym mu je odstapic, za przystepna cene.

[smiley=telefon.gif]Mam nadzieje, ze nowa_era to czyta. Moze sie skusi? Ale ja tam bym wszystkiego nie sprzedawal, przejscie np. Excelent Castle na prawdziwej konsoli bez dobrodziejstw emulatorow w postaci save\'ow to wyczyn, ktory trudno z czyms porownac ;).

PS. Te balwany na moim karcie ze Snow Bros pochodza - jak sie okazalo - z gry Clay Fighter na SNESa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 23:47:34 wysłana przez Jajcarz »

Eternal_Equinox

• aspirant
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 30, 2010, 00:10:01 »
Czy akcja rozgrywala sie w zamku by potem przeniesc sie w jakies rury? Jezeli tak, to chodzi o Crazy Castle.

Tak, to ta gra. Wlasnie znalazlem ja na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=bIt_IwPbQb0&feature=related

Przypomnialem sobie ze mialem jeszcze jedna gre o Bugsie... to byl chyba Tiny Toon jakis.. tam tez chodzilo sie w zamku, ale postac gracza byla o wiele wieksza.
Oprocz tego dalo tez sie lazic po suficie. To bylo jakies wesole miasteczko? Dalo sie grac tez innymi postaciami...

A, i gralem jeszcze w jedno Tiny Toon gdzie na glownej mapie czasem bohatera moglo porwac UFO.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2010, 00:22:26 wysłana przez Eternal_Equinox »

nowa_era

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2010, 07:19:15 »
Tiny Toon 2 - nie gralem w to jakos szczegolnie ale jest tam wesole miasteczko
Tino Toon 1 - To w tej grze bohatera moze porwac UFO na glownej mapie, zdarzylo mi sie to tylko raz przez kilka lat, ale jestem pewien ze tak bylo, po porwaniu byl jakis etap na statku kosmicznym.
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 30, 2010, 19:43:03 »
Tino Toon 1 - To w tej grze bohatera moze porwac UFO na glownej mapie, zdarzylo mi sie to tylko raz przez kilka lat, ale jestem pewien ze tak bylo, po porwaniu byl jakis etap na statku kosmicznym.

UFO przylatuje gdy po wzieciu klucza twoja liczba marchewek ktore masz w kieszeni jest podzielna przez 11.(czyli np.11,22,33 itp)
Za rozwalenie wrogow na statku dostajesz 3 Zycia.
Mam takie pytanie:
Wie moze ktos jak reprodukowac pewna rzecz na emulatorze?
Chodzi o to ze jezeli w Tiny Toon1 przytrzymamy strzalki "prawo" i "lewo" na padzie  to zacznie ona sie "slizgac".
Podobna rzecz w FAOD.
Jezeli zastosuje sie ta sztuczke na padzie to dizzy bedzie w chodzic w miejscu.Na emulatorze bedzie natomiast poprostu stal...
Niestety nie znalazlem na necie nic w na ten temat.
Szkoda ze Tiny toon jest tka krotka...;|

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #28 dnia: PaĽdziernik 01, 2010, 11:18:44 »
Za rozwalenie wrogow na statku dostajesz 3 Zycia.

Tak... mozliwosc farmienia zyc to w niektorych grach na NESa blogoslawienstwo...
W Adventure Island III byly levele, w ktorych mozna bylo nabic sobie zyc ile tylko dusza zapragnela (no, prawie, nigdy nie sprawdzalem czy gra pozwolilaby na np. wiecej niz 99 zyc). Otoz bywaly plansze, na przyklad lawowa dzungla, w ktorych w kamieniach ukryte bylo 1up. Ginac po zestrzeleniu kamienia i powtarzajac plansze, mozna bylo caly czas sobie nabijac zycia za punkty, owoce, albo za zagadke dinozaura z trzema jajkami.

Podobna rzecz w FAOD.
Jezeli zastosuje sie ta sztuczke na padzie to dizzy bedzie w chodzic w miejscu.

A to ciekawe... Nawet nie wiedzialem o tej sztuczce. A probowales podpisac pod lewo i prawo ten sam klawisz na emulatorze?

Umhad

• aspirant
  • *
  • Czekam na tFAoD Zaks fury :)
« Odpowiedź #29 dnia: PaĽdziernik 03, 2010, 14:00:24 »
Snow Bros bylo jedna z moich pierwszych gier na pegazusa. Mach Rider i Power Rangers znam. O reszcie pierwszy slysze.
Tabaluga. Jedna z moich ulubionych bajek. Pamietam ze kiedys w TVP lecialy dwie serie. W pierwszej kazdy odcinek stanowil odrebna calosc, a druga opowiadala historie pewnej podrozy... czegos zielony smok poszukiwal, tylko czego? Teraz juz nie pamietam.

"Sry za offtop ale "Tabaluga" szukal znaku smoka ;)"