Autor Wątek: Ktos sie zna na konsolach/kolekcjonuje cartridge?  (Przeczytany 7717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bojakki

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaN!
Ktos sie zna na konsolach/kolekcjonuje cartridge?
« dnia: Listopad 26, 2003, 13:39:59 »
Zauwazylem, ze na tym forum jest kilka osob, ktore sie cos znaja na starych konoslach. Chodzi o to by nawiazac kontakt z osobami zbierajacymi cartridge z NES\'a/Famicoma w celu wymiany wiaadomosci. osobiscie mam kilkaset cartow na NESa i Super NES\'a i kilkanascie tez na N64. Mam kilka perelek, miedzy innymi oczywsicie oryginalny cartridg Famicom z limitowana, japonska odmiana Monopoly o tytule Millionaire z ktorej do tej pory nie zrzucono romu (jest bardzo prawdopodobne, ze jestem jedyna osoba w Polsce, ktora grala w te gre!) cartridg w tej chwili wart dobre pare tysiecy zlotych:)) Oprocz tego mam kilka pytan, ktore pozostaja bez odpowiedzi mimo tego, ze na konsolach sie "troche znam", moze mi ktos pomoze:)
- dlaczego skoro Pegasus byl pirackim klonem Famicoma, mial zaskakujaca dobra jakosc, na pewno nie gorsza niz oryginalny NES czy Famicom w dodatku dawano do niego np. piracki(?) cartridg ze zlota piatka/czworka wraz z dokaldna instraukcja itd. Jescze nie spotkalem pirata, ktory dbalby o jakosc. tak wiec czy Pegasus (ta konsolka z tym napisem PEGASUS, nie te co mozna kupic u Ruskich za 20 zl z cartem 9999999 in 1) rzeczywiscie byl 100% piratem czy jednak jakis "uklad" z Nintendo byl?
- w ktorych numerach Bajtka/Top Secretu byly jakiekowliek informacje/recenzje itp o Dizzym?
- czy ten cart z gra Dizzy zamiesczony w dziale z gra Fantastic Adv of Dizzy jest rzeczywiscie oryginalny?
Ostatnio piraci robia identycznie zaokraglone carty, rowniez z napisem BIC i tego typu bzdetami
- czy "Zlota Piatka"  jest rzeczywiscie oryginalna (bo takowe glosy uslyszalem na tym forum) jezeli byla sprzedawana z jak mniemam pirackim Pegasusem??

Moj numer GG do kontaktu: 1081199  [smiley=telefon.gif] [smiley=telefon.gif] [smiley=telefon.gif] [smiley=telefon.gif] [smiley=telefon.gif]

FIREMARK

• SUPER JAJO!
  • zly firemark gwarantem uszkodzenia usera
Re: Ktos sie zna na konsolach/kolekcjonuje cartrid
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2003, 14:41:13 »
Spytaj sie Bonio_Mana.On jest w tym dobry

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2003, 15:35:55 »
No. Z tym wszystki to naprawde idz do Bonia
Kazdy probuje obnizyc te wajche, sam tez probowalem. A moze Bogdan z osiedlowego klubu Sparta-Kus. Dawaj Bogdan, dawaj. Lech. Prosimy pana Wlodzimierza. Widok imponujacy, ale no niestety. O nastepny..

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2003, 15:46:56 »
Z takim pytaniem to idz na forum o emulacji np emudreams. Tu jest forum o dizzim.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Ĺ’wiat Dizzy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2003, 16:48:02 »
Bemberg, nie przesadzaj - nie wyrzucaj stad gosci.
Zlota piatka moze zostala spiracona, ale na pewno istniala oficjalna dystrybucja tego carta wiec moze byla i legalna. Piraty na NES sa trudne do odroznienia od oryginalow bo nie ma w nich pirackich intr jak w grach na komputery. Jest to czysty zrzut pamieci ROM oryginalu i zapisany w innej pamieci ROM pirackiej. To nie moze sie niczym roznic..., chyba, ze opakowaniem.
Troche gier kolekcjonuje tez Krzysiobal - napisz do niego - mail w stopce...
...przeciez sie nie rozdwoje...

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2003, 20:55:41 »
Ja mam zlota piatke na pegasusa. Niewiem czy spiracone
Kazdy probuje obnizyc te wajche, sam tez probowalem. A moze Bogdan z osiedlowego klubu Sparta-Kus. Dawaj Bogdan, dawaj. Lech. Prosimy pana Wlodzimierza. Widok imponujacy, ale no niestety. O nastepny..

Krzysiobal

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Best Dizzy FaN!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2003, 20:08:37 »
Yum, yum. Jak pegazus to tylko ja i bonio, no dobra - bonio i ja.
To moja ulubiona konsola, przypominam sobie czasy z dziecinstwa,
to byla zabawa, nigdy sie nie zawieszalo, nie bylo wirusow ;-) No ale jak sie
przypadkowo dotknelo zasilacza to sie czasem wszystko resetowalo (takie to bylo czule).

Pozatym wracajac do tematu, nie ma takowych pirackich gier. Sa tylko te zolte kardridze,
sprzedawane setkami na bazarach. To tak jakbys mowil o przekopiowanej plytce z PC-ta iz
jest piracka - przeciez niczym sie nie rozni od oryginalu (oprocz oczywiscie wygladu).

Ostatnio nabylem GoDizzyGo na pegazusa, jak i zlota piatke. Ale DizzyAdventurera lub TreasureIsland to na pewno na pegaza nie ma, tylko chyba jest (byl) na NES-a.
Life is brutal, full of zasadzkas, niespodziankas and sometimes kopas w dupas.

FIREMARK

• SUPER JAJO!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2003, 20:37:39 »
Ale DizzyAdventurera lub TreasureIsland to na pewno na pegaza nie ma, tylko chyba jest (byl) na NES-a.

Pegaz czy Nes-to samo!A jak chodzi o opakowania cardzizow to sa jeszcze zielone i inne.Najmodniejsze jest na zoltym.Achhh.To byly czasy...

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2003, 13:35:53 »
I sa jeszcze na czarnym

FIREMARK

• SUPER JAJO!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2003, 15:17:25 »
na czarnym?tylko widzialem na 64,ale na pega??to nie wiedzialem...

Bojakki

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaN!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2003, 15:27:16 »
Ja mam kilka czarnych cartridgy do Pegasusa.

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2003, 15:35:02 »
Ja moge skan ci wyslac jak chcesz

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2003, 15:39:48 »
Bemberg, nie przesadzaj - nie wyrzucaj stad gosci.....

Niw wyrzucam tylko doradzam. Tam z pewnoscia dostalby wiecej odpowiedzi.

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2003, 16:29:15 »
No to wysle tylko na ktory adres?

FIREMARK

• SUPER JAJO!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2003, 11:57:12 »
a jakby co to troche pszeskocze:mialem 50cardzizow i co sie stalo?dostalem kompa i chiciale sobie psrzedac cardziz po 1zl,ale gdy nauczycielowie sie o tym dowiedzieli to wzieli mi wszystko i ich dzieci sie mogly grac ;(