Autor W╣tek: Spam na forum  (Przeczytany 1692 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

Micrus

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 373
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
Spam na forum
« dnia: Listopad 22, 2012, 16:31:35 »
Nie wiem czy kto┼ô to zauwa┬┐y┬│, ale od jakiego┼ô czasu rejestrowane s┬╣ tu spamerskie konta. Na tym forum, z tego co widz├¬, jest captcha... Albo kto┼ô je rozpracowa┬│ i teraz boty hulaj┬╣ po forach SMF, albo rejestruj┬╣ si├¬ tu sami spamerzy. Ustalenie w┬│a┼ôciwej wersji pozostaje w kompetencjach admina. :P Ale je┼ôli to sami ludzie si├¬ tu rejestruj┬╣, to zawsze mo┬┐na wstawi├Ž test wiedzy o serii gier z Dizzy'm, poziom spamu zaraz si├¬ obni┬┐y.  ;D

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
  • Wiadomoťci: 673
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
Odp: Spam na forum
« Odpowiedč #1 dnia: Listopad 22, 2012, 19:17:31 »
Ostatnio usun┬╣┬│em ju┬┐ par├¬ takich kont, ale jak wida├Ž ci┬╣gle nap┬│ywaj┬╣ nowe :P Wydzieli┬│em ten w┬╣tek ze spamerskiego tematu, ┬┐eby admin zainteresowa┬│ si├¬ spraw┬╣.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
Odp: Spam na forum
« Odpowiedč #2 dnia: Listopad 25, 2012, 09:59:41 »
Hmm, wydawa┬│o mi si├¬, ┬┐e forum jest dobrze chronione przed spamem na zak┬│adanie kont. Je┼ôli podw├│jna obecna ochrona na dodatkowe sprawdzenia nie dzia┬│a pozostaje mi: zupgradowa├Ž forum - czego nie chc├¬ robi├Ž bo najbardziej boj├¬ si├¬ o shoutbox, ewentualnie poszuka├Ž nowszych skrypt├│w ochronnych, ewentualnie (co zaraz zrobi├¬) - posprawdza├Ž w ustawieniach forum spam-logi i zadzia┬│a├Ž na nie tym co mam aktualnie :)

OK - wygl┬╣da to tak - zwi├¬kszy┬│em trudno┼ô├Ž captcha, zmieni┬│em zestaw pyta├▒ kontrolnych, sprawdzi┬│em, ┬┐e dzia┬│a i jest skuteczny skrypt na spam boty (skrypt sprawdza czy dany loguj┬╣cy si├¬ jest zarejestrowany w specjalnej bazie internetowej jako spamer - je┼ôli tak to nie dopuszcza do rejestracji). Dodam, ┬┐e faktycznie przeci├¬tnie raz na godzin├¬ jest log odrzucaj┬╣cy rejestracj├¬ na podstawie wykrytego spamerskiego adresu.

Niestety niewiele mog├¬ zrobi├Ž, aby zmniejszy├Ž ataki spamer├│w na to forum. Oby to nie zjad┬│o mi transferu dla strony, ten jest do┼ô├Ž wysoki, ale boty te┬┐ s┬╣ aktywne...
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2012, 10:21:34 wys│ana przez mrdarek »
...przeciez sie nie rozdwoje...