Autor Wątek: Spam na forum  (Przeczytany 1589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Micrus

• jajo kurze
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
Spam na forum
« dnia: Listopad 22, 2012, 16:31:35 »
Nie wiem czy ktoś to zauważył, ale od jakiegoś czasu rejestrowane są tu spamerskie konta. Na tym forum, z tego co widzę, jest captcha... Albo ktoś je rozpracował i teraz boty hulają po forach SMF, albo rejestrują się tu sami spamerzy. Ustalenie właściwej wersji pozostaje w kompetencjach admina. :P Ale jeśli to sami ludzie się tu rejestrują, to zawsze można wstawić test wiedzy o serii gier z Dizzy'm, poziom spamu zaraz się obniży.  ;D

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
Odp: Spam na forum
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2012, 19:17:31 »
Ostatnio usunąłem już parę takich kont, ale jak widać ciągle napływają nowe :P Wydzieliłem ten wątek ze spamerskiego tematu, żeby admin zainteresował się sprawą.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Odp: Spam na forum
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2012, 09:59:41 »
Hmm, wydawało mi się, że forum jest dobrze chronione przed spamem na zakładanie kont. Jeśli podwójna obecna ochrona na dodatkowe sprawdzenia nie działa pozostaje mi: zupgradować forum - czego nie chcę robić bo najbardziej boję się o shoutbox, ewentualnie poszukać nowszych skryptów ochronnych, ewentualnie (co zaraz zrobię) - posprawdzać w ustawieniach forum spam-logi i zadziałać na nie tym co mam aktualnie :)

OK - wygląda to tak - zwiększyłem trudność captcha, zmieniłem zestaw pytań kontrolnych, sprawdziłem, że działa i jest skuteczny skrypt na spam boty (skrypt sprawdza czy dany logujący się jest zarejestrowany w specjalnej bazie internetowej jako spamer - jeśli tak to nie dopuszcza do rejestracji). Dodam, że faktycznie przeciętnie raz na godzinę jest log odrzucający rejestrację na podstawie wykrytego spamerskiego adresu.

Niestety niewiele mogę zrobić, aby zmniejszyć ataki spamerów na to forum. Oby to nie zjadło mi transferu dla strony, ten jest dość wysoki, ale boty też są aktywne...
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2012, 10:21:34 wysłana przez mrdarek »
...przeciez sie nie rozdwoje...