Autor Wątek: Sekrety FAOD  (Przeczytany 3716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
Sekrety FAOD
« dnia: Wrzesień 30, 2012, 02:47:01 »
Od dziś rozpoczęliśmy z Grimmem projekt rozkładania FAOD na kod źródłowy. Ładnie okomentowany i możliwy do natychmiastowego skompilowania.
Są dwa powody dla którego uczestniczę w tym...przedsięwzięciu.
1. Znaleźć zastosowanie\znaczenie tej złej gęby Dizzy. Jest zawsze obecna w pamięci graficznej NESa, nie użyta(?).
2. Upewnić się czy NA PEWNO nie ma żadnego menu z minigrami.
3. W końcu znaleźć coś co będzie niespodzianką czy da mi możliwości do wykonanie Tool Asisted Speedrun.
4. Najważniejsze. Z takimi źródłami jest o WIELE łatwiej wykonać hack gry. Mnóstwo rzeczy będzie o wiele łatwiejszych. Więc Black FAOD może wrócić. Kiedyś.
Ten wątek będzie służył jako...hmm..."Śmietnik" dla moich spostrzeżeń czy odkryć które uważam iż powinny stać się dobrem publicznym.

Nie wiem jak często będzie się coś pojawiać. Może nawet już wogóle się nic nie pojawić, zobaczymy ;)
Pracujemy z Grimmem na wersji RED. Bardzo możliwe że w wersji BLUE niektóre rzeczy będą działać inaczej, lub będą wręcz nieobecne. W razie czego, Będzie napisane o stanie rzeczy w wersji Blue.

Spostrzeżenia i odkrycia:
30-09-2012
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe życie na start.
Tak! Jak w FAOD na Genesis, możemy mieć dodatkowe życie! By je zyskać należy trzymać guziki Select i Lewo kiedy zwój z opisem histori będzie już w pełni rozwinięty.
Zwyczajnie startujemy z 3 życiami.

Stan dla wersji Blue: Nieobecne.

Wybór minigry.
Tak! Możemy wybrać jedną z minigier!  ;D
By tego dokonać należy:
-Stanąć pod stołem w domku Dizzy.
-Spauzować grę.
-Nacisnąć i przytrzymać A oraz B.
-Nacisnąć jeden z kierunków na krzyżaku.Oznacza on minigrę.

Góra- Kolejka w kopalni.
Dół- Strzelanie z kuszy.
Lewo- Bubble Dizzy.
Prawo- Spływ beczką.

-Odpauzować grę.
-Wyjść z chatki Dizzy by uruchomić minigrę.

Ważne: Jeśli przejdziesz minigrę lub stracisz życie, gra zresetuje się w obu przypadkach.

Stan dla wersji Blue: Nie działa. Kodu odpowiedzialnego za tą funkcję nie ma w tym samym miejscu. Prawdopodobnie Nieobecne w tej wersji.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyle na dziś. Miejmy nadzieję że coś jeszcze się znajdzie w przyszłości.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Odp: Sekrety FAOD
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2012, 12:05:48 »
Wiedziałem, że musi być bezpośredni dostęp do mini gier - dzięki ci za to historyczne odkrycie - przetestowałem na FCEU i działa!!! Spodziewałem się też tekstowego menu z mini grami, ale i to jest dobre. Dodam, że "pod stołem" oznacza ten stół bliżej drzwi, bo jest więcej stołów w domku Dizzy.
Dodam te cheaty jak najszybciej na www - postaram się za tydzień!!!
Jeszcze raz szacun dla najlepszego znawcy kodu tej gry!!!
...przeciez sie nie rozdwoje...

SebaSan1981

• jajo przepiórcze
  • **
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
« Odpowiedź #2 dnia: PaĽdziernik 11, 2012, 15:35:18 »
Świetne odkrycie!! A czy może wersja blue tez ma taki ułatwiony dostęp do minigierek??

Umhad

• aspirant
  • *
  • Czekam na tFAoD Zaks fury :)
« Odpowiedź #3 dnia: PaĽdziernik 24, 2012, 16:03:20 »
Fajnie by było, gdyby był Debug Mode, że ma sie no-clipa albo można przeskakiwać z planszy na plansze  8)

SebaSan1981

• jajo przepiórcze
  • **
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2013, 00:21:44 »
Pytanie numer dwa: czy widział ktos lub czy ktoś ma carta z FaoD wersja RED??

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2013, 00:19:24 »
To taki cart istnieje? :P Żartuje, oczywiscie, że istnieje ale to rzecz masakrycznie trudno dostępna, i szczerze wątpie, że ktoś z nas go posiada. Choć przeglądałem Allegro wzdłuż i wszerz, nigdy nie widziałem FAoD w wersji Red a już wogóle strach pomyśleć ile by ta gra musiała kosztować..
Pochwalić się za to mogę składanką Quattro Adventure na której jest Treasure Island Dizzy, dałem za nią pewnie coś ponad 50zł...
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2013, 18:44:59 »
Red miał chyba dodatkowy chipset i nie wiem czy go się opłaciło piracić w tamtych czasach - wydaje mi się, że działał tylko na oryginalnym NES, a nie na Pegasusie
...przeciez sie nie rozdwoje...

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2013, 20:27:39 »
To był zwyczajny kolejny wynalazek marki Codemasters, aby odpalić taki kartridż na konsoli było trzeba mieć specjalną przejsciówkę (W kartridżu był sam układ pamięci ROM, a w przejsciówce znajdowała się reszta elektroniki). Zapewne ta wersja była mniej popularna i dlatego jej nikt nie spiracił, sam rom uruchamia się bez problemu po nagraniu na kartridż do Pegasusa.
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2013, 21:08:13 »
Ja bym się ucieszył, jakby ktoś zdumpował 3 wersję FAOD (EU, z kilkoma językami do wyboru).