Autor Wątek: Ubuntu - Sterowanie  (Przeczytany 3342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adrianell

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
Ubuntu - Sterowanie
« dnia: Wrzesień 21, 2012, 14:05:53 »
Witam, jestem posiadaczem linuxa, Ubuntu dokładnie i ściągnąłem sobie emulator do gier nes. a następnie go zainstalowałem. Problem jest taki, że kiedy pobieram gry Dizzy the adventurer (ta jak się zaczyna w jaskini) gra się uruchamia, ale.. działają klawisze : A (dizzy idzie w lewo), klawisz S(dizyy idzie w prawo), TAB (ekwipunek, zbieranie rzeczy) ale nie ma żadnego klawisza, który odpowiadałby za skakanie, sprawdziłem całą klawiaturę i nie mam skakania, o co chodzi? W innej części gry też tak mam. W dodatku nie mam dźwięku.

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
Odp: Ubuntu - Sterowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2012, 15:31:56 »
Dobra, ale jaki emulator ściągnąłeś?
Sprawdź też czy masz w emulatorze włączone dźwięki i przeglądnij sterowanie.
Bez nazwy emulatora wiele pomóc nie możemy.

adrianell

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2012, 15:39:16 »
Zainstalowałem przez konsole, gfce ultra fce ultra, czyli emulator fceux nes.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 15:42:22 wysłana przez adrianell »

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:06:22 »
Wybierz zakładkę Config->Input->Configure. Potem ustawiasz sterowanie klikając na odpowiednie guziki(po kliknięciu naciskasz guzik na klawiaturze).
Odnośnie muzyki: wybierz zakładkę Config->Sound. W pojawi się nowe okno. W lewym górnym rogu zaznacz "sound enabled".

adrianell

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:47:20 »
Nie mam zakładki Config. Mam Main, Input, Advanced i Network i jak wchodzę  w zakładkę Input to tam mam napisane select an NES gamepad to configure, a pod tym napisem 4 przyciski Gamepad 1, Gamepad 2, Gamepad 3 i Gamepad 4 i nic więcej tam nie ma. No i co prawda jak nacisnę np. na gamepad 1 to naciskając odpowiedni klawisz chyba coś tam mogę ustawić, bo domyślnie jest A(1), ale nie wiem czy to jest to o czym mówisz do ustawienia sterowania ani jak to zrobić, bo jak np. naciskam spacja aż dojdzie do napisu up, na tym paseczku co się pojawił po naciśnięciu Gamepad 1, (czyli miał być to teoretycznie skok) to już potem po włączeniu nic nie działa, w sensie nie mogę gry enterem uruchomić ani niczym.

Micrus

• jajo kurze
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2012, 23:17:52 »
Też używam Ubuntu i jako że zostałem poproszony o wypowiedź - to się wypowiadam.

Na wstępie napiszę, że strasznie bełkotliwie piszesz o co chodzi. Piszesz, że "zainstalowałeś przez konsolę gfce ultra fce ultra, czyli fceux nes". Fajnie, tylko że to praktycznie połowa asortymentu repozytorium spod hasła "emulator NES". To którego w końcu używasz?

http://imageshack.us/a/img443/4530/centropr.png

Rozejrzałem się i przetestowałem FCEUX i FCE Ultra. Najpierw zainstalowałem ten pierwszy i co dziwne, nie chciał otworzyć ROMu FAoD Blue. Doinstalowałem wtedy FCE Ultra i dopiero jakimś cudownym zbiegiem okoliczności ten pierwszy okazał chęć konkretniejszej współpracy. Skoro już grę odpalił - działała 100% poprawnie. Nie zauważyłem problemu przy konfigurowaniu sterowania, dźwięk też poprawny i działa.

Natomiast co do FCE Ultra.. To naprawdę musisz być niezłym hardkorem, żeby tego ustrojstwa używać. Nie dość, że uruchamia się go z linii poleceń, to faktycznie albo nie obsługuje konfiguracji klawiszy, albo jest to tak zagmatwane, że nawet nie chciało mi się tego sprawdzać. Dźwięku faktycznie nie ma, bo:

Initializing sound...Error opening a sound device.
Przełączniki niczego nie wskórały. Tak więc, przestań uprawiać sadomasochizm przy pomocy FCE Ultra, bo albo nie dojdziesz z tym do ładu, albo zanim to zrobisz rozwalisz dziesięć klawiatur ze złości.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 23:19:42 wysłana przez Micrus »

adrianell

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2012, 13:12:34 »
Rzeczywiście nie miałem zainstalowanego emulatora FCEUX NES, miałem zainstalowane GFCE ULTRA I FCE ULTRA, tamto mi się pomyliło. W każdym razie doinstalowałem do tych dwóch ten trzeci czyli FCEUX NES i uruchomiłem grę za jego pomocą i wszystko działa. Dziękuję za pomoc. ;)