Autor W╣tek: Ubuntu - Sterowanie  (Przeczytany 3582 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

adrianell

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 4
  • Dizzy Fan!
Ubuntu - Sterowanie
« dnia: Wrzesie˝ 21, 2012, 14:05:53 »
Witam, jestem posiadaczem linuxa, Ubuntu dok┬│adnie i ┼ôci┬╣gn┬╣┬│em sobie emulator do gier nes. a nast├¬pnie go zainstalowa┬│em. Problem jest taki, ┬┐e kiedy pobieram gry Dizzy the adventurer (ta jak si├¬ zaczyna w jaskini) gra si├¬ uruchamia, ale.. dzia┬│aj┬╣ klawisze : A (dizzy idzie w lewo), klawisz S(dizyy idzie w prawo), TAB (ekwipunek, zbieranie rzeczy) ale nie ma ┬┐adnego klawisza, kt├│ry odpowiada┬│by za skakanie, sprawdzi┬│em ca┬│┬╣ klawiatur├¬ i nie mam skakania, o co chodzi? W innej cz├¬┼ôci gry te┬┐ tak mam. W dodatku nie mam d┼Şwi├¬ku.

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 905
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
    • Status GG
Odp: Ubuntu - Sterowanie
« Odpowiedč #1 dnia: Wrzesie˝ 21, 2012, 15:31:56 »
Dobra, ale jaki emulator œci¹gn¹³eœ?
Sprawd┼Ş te┬┐ czy masz w emulatorze w┬│┬╣czone d┼Şwi├¬ki i przegl┬╣dnij sterowanie.
Bez nazwy emulatora wiele pom├│c nie mo┬┐emy.

adrianell

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedč #2 dnia: Wrzesie˝ 21, 2012, 15:39:16 »
Zainstalowa┬│em przez konsole, gfce ultra fce ultra, czyli emulator fceux nes.
« Ostatnia zmiana: Wrzesie˝ 21, 2012, 15:42:22 wys│ana przez adrianell »

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 905
    • Status GG
« Odpowiedč #3 dnia: Wrzesie˝ 21, 2012, 17:06:22 »
Wybierz zak³adkê Config->Input->Configure. Potem ustawiasz sterowanie klikaj¹c na odpowiednie guziki(po klikniêciu naciskasz guzik na klawiaturze).
Odnoœnie muzyki: wybierz zak³adkê Config->Sound. W pojawi siê nowe okno. W lewym górnym rogu zaznacz "sound enabled".

adrianell

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedč #4 dnia: Wrzesie˝ 21, 2012, 17:47:20 »
Nie mam zak┬│adki Config. Mam Main, Input, Advanced i Network i jak wchodz├¬  w zak┬│adk├¬ Input to tam mam napisane select an NES gamepad to configure, a pod tym napisem 4 przyciski Gamepad 1, Gamepad 2, Gamepad 3 i Gamepad 4 i nic wi├¬cej tam nie ma. No i co prawda jak nacisn├¬ np. na gamepad 1 to naciskaj┬╣c odpowiedni klawisz chyba co┼ô tam mog├¬ ustawi├Ž, bo domy┼ôlnie jest A(1), ale nie wiem czy to jest to o czym m├│wisz do ustawienia sterowania ani jak to zrobi├Ž, bo jak np. naciskam spacja a┬┐ dojdzie do napisu up, na tym paseczku co si├¬ pojawi┬│ po naci┼ôni├¬ciu Gamepad 1, (czyli mia┬│ by├Ž to teoretycznie skok) to ju┬┐ potem po w┬│┬╣czeniu nic nie dzia┬│a, w sensie nie mog├¬ gry enterem uruchomi├Ž ani niczym.

Micrus

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 373
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedč #5 dnia: Wrzesie˝ 21, 2012, 23:17:52 »
Te┬┐ u┬┐ywam Ubuntu i jako ┬┐e zosta┬│em poproszony o wypowied┼Ş - to si├¬ wypowiadam.

Na wstêpie napiszê, ¿e strasznie be³kotliwie piszesz o co chodzi. Piszesz, ¿e "zainstalowa³eœ przez konsolê gfce ultra fce ultra, czyli fceux nes". Fajnie, tylko ¿e to praktycznie po³owa asortymentu repozytorium spod has³a "emulator NES". To którego w koñcu u¿ywasz?

http://imageshack.us/a/img443/4530/centropr.png

Rozejrza┬│em si├¬ i przetestowa┬│em FCEUX i FCE Ultra. Najpierw zainstalowa┬│em ten pierwszy i co dziwne, nie chcia┬│ otworzy├Ž ROMu FAoD Blue. Doinstalowa┬│em wtedy FCE Ultra i dopiero jakim┼ô cudownym zbiegiem okoliczno┼ôci ten pierwszy okaza┬│ ch├¬├Ž konkretniejszej wsp├│┬│pracy. Skoro ju┬┐ gr├¬ odpali┬│ - dzia┬│a┬│a 100% poprawnie. Nie zauwa┬┐y┬│em problemu przy konfigurowaniu sterowania, d┼Şwi├¬k te┬┐ poprawny i dzia┬│a.

Natomiast co do FCE Ultra.. To naprawd├¬ musisz by├Ž niez┬│ym hardkorem, ┬┐eby tego ustrojstwa u┬┐ywa├Ž. Nie do┼ô├Ž, ┬┐e uruchamia si├¬ go z linii polece├▒, to faktycznie albo nie obs┬│uguje konfiguracji klawiszy, albo jest to tak zagmatwane, ┬┐e nawet nie chcia┬│o mi si├¬ tego sprawdza├Ž. D┼Şwi├¬ku faktycznie nie ma, bo:

Initializing sound...Error opening a sound device.
Prze┬│┬╣czniki niczego nie wsk├│ra┬│y. Tak wi├¬c, przesta├▒ uprawia├Ž sadomasochizm przy pomocy FCE Ultra, bo albo nie dojdziesz z tym do ┬│adu, albo zanim to zrobisz rozwalisz dziesi├¬├Ž klawiatur ze z┬│o┼ôci.
« Ostatnia zmiana: Wrzesie˝ 21, 2012, 23:19:42 wys│ana przez Micrus »

adrianell

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedč #6 dnia: Wrzesie˝ 22, 2012, 13:12:34 »
Rzeczywiœcie nie mia³em zainstalowanego emulatora FCEUX NES, mia³em zainstalowane GFCE ULTRA I FCE ULTRA, tamto mi siê pomyli³o. W ka¿dym razie doinstalowa³em do tych dwóch ten trzeci czyli FCEUX NES i uruchomi³em grê za jego pomoc¹ i wszystko dzia³a. Dziêkujê za pomoc. ;)