Autor Wątek: Witam i Evil Dizzy hack do gry (idea)  (Przeczytany 2841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sickkirby

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
    • Status GG
Witam i Evil Dizzy hack do gry (idea)
« dnia: Wrzesień 06, 2012, 06:36:20 »
Witajcie,
jestem nowy na forum, ale stronę znam od dawien dawna (będzie z 2000r kiedy ją poznałem). I od tamtej pory, czasami na nią zaglądam.

Nie jestem takim hardcoreowym wielbicielem Dizzy jak wy, chociaż z grą wiążę miłe wspomnienia z dzieciństwa, bo była to moja ulubiona gra na nesa zaraz po kunio kunie i zeldzie. Cieszę się, że Dizzy ma takich fanów i że strona jest wciąż rozwijana i aktualizowana.

A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, iż Codemasters wciąż o nim pamiętają! bo ma się ukazać nowa odsłona gry! hurraaaay. Mam nadzieje że potomni się w nim zakochają, jak było z nami w ich wieku, i że gra powtórzy chodź częściowo fenomen Braid czy Winterbottoma. Jak na mój gust to najlepsze gry logiczne ostatnich lat (platformówki logiczne i w 2d!), co prawda gram w dużo innych gier i jeżeli coś przeoczyłem to proszę mi to wytknąć, chętnie to nadrobię.

Ale co do mojego tytułowego pomysłu "Evil Dizzy hack" - bo gównie po to się zarejestrowałem, otóż czytając że na forum jest kilku rom hackerów znających się na rzeczy (nawiedziła mnie pewna wizja)... No więc, czy jest możliwość podmienienia spritów postaci gracza, na jakieś inne dostępne w grze, jak w old fashion rom hackach. Bo nudzi przechodzenie gry wciąż tym samym jajem. Chodzi mi głównie o "Prince of Yolkfolk" gdzie występuje postać; zielony sobowtór Dizzyego z czerwonymi oczami, stąd przyszła mi do głowy nazwa :) "Evil Dizzy". Ma on chyba kompletne animacje, te co nasza postać. Jeżeli ktokolwiek miałby ochotę podjąć się takiegoż zadania, to bardzo byłoby mi miło♥. Równie mile widziane są też opinie na temat (jakiś tutorial?). Bo jestem całkowicie "zielony" w kwestii romhackingu, jak trudno coś takiego zrobić? Podejrzewam że kłopot może być z ustawieniem palety, dodatkowo w projekcie mogłoby zaistnieć inne logo gry na w/w "Evil Dizzy hack" (grafikę do niego mogę sam zrobić) pozdr.
Świat jest płaski.

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
Odp: Witam i Evil Dizzy hack do gry (idea)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:29:30 »
A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, iż Codemasters wciąż o nim pamiętają! bo ma się ukazać nowa odsłona gry!
Jeśli Ci chodzi o POY na Android to już został on wydany. Inna rzecz że ja dla mnie, nie jest to nawet dobra gra. Nie wiem czy miałem najnowszą wersje(choć raczej tak..) ale błąd w grze uniemożliwił mi przejście przez most w zamku Zaksa. Zwyczajnie nie dało się na nim stać. Pół biedy jakby to stało się raz, ale to się stało 3 razy z rzędu. Czwarty raz nie próbowałem. Są jeszcze inne irytujące rzeczy, ale to na inny temat.
Bo jestem całkowicie "zielony" w kwestii romhackingu, jak trudno coś takiego zrobić?
Zależy od gry. W grze która używa osobnej kości na trzymanie grafiki jest to banalne- wystarczy zedytować grafikę.
Natomiast FAOD ma grafikę przechowywaną w kości programu. Oznacza to że jest skompresowana. Trzeba by ja zdekompresować, zedytować i skompresować.
Podejrzewam że kłopot może być z ustawieniem palety
Duży kłopot- pochodnie które są w lasie\domkach\podziemiach itp. Używają koloru rękawic, więc....