Autor W╣tek: Witam i Evil Dizzy hack do gry (idea)  (Przeczytany 2907 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

sickkirby

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 3
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • Dizzy Fan!
    • Status GG
Witam i Evil Dizzy hack do gry (idea)
« dnia: Wrzesie˝ 06, 2012, 06:36:20 »
Witajcie,
jestem nowy na forum, ale stronê znam od dawien dawna (bêdzie z 2000r kiedy j¹ pozna³em). I od tamtej pory, czasami na ni¹ zagl¹dam.

Nie jestem takim hardcoreowym wielbicielem Dizzy jak wy, chocia¿ z gr¹ wi¹¿ê mi³e wspomnienia z dzieciñstwa, bo by³a to moja ulubiona gra na nesa zaraz po kunio kunie i zeldzie. Cieszê siê, ¿e Dizzy ma takich fanów i ¿e strona jest wci¹¿ rozwijana i aktualizowana.

A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, i┬┐ Codemasters wci┬╣┬┐ o nim pami├¬taj┬╣! bo ma si├¬ ukaza├Ž nowa ods┬│ona gry! hurraaaay. Mam nadzieje ┬┐e potomni si├¬ w nim zakochaj┬╣, jak by┬│o z nami w ich wieku, i ┬┐e gra powt├│rzy chod┼Ş cz├¬┼ôciowo fenomen Braid czy Winterbottoma. Jak na m├│j gust to najlepsze gry logiczne ostatnich lat (platform├│wki logiczne i w 2d!), co prawda gram w du┬┐o innych gier i je┬┐eli co┼ô przeoczy┬│em to prosz├¬ mi to wytkn┬╣├Ž, ch├¬tnie to nadrobi├¬.

Ale co do mojego tytu┬│owego pomys┬│u "Evil Dizzy hack" - bo g├│wnie po to si├¬ zarejestrowa┬│em, ot├│┬┐ czytaj┬╣c ┬┐e na forum jest kilku rom hacker├│w znaj┬╣cych si├¬ na rzeczy (nawiedzi┬│a mnie pewna wizja)... No wi├¬c, czy jest mo┬┐liwo┼ô├Ž podmienienia sprit├│w postaci gracza, na jakie┼ô inne dost├¬pne w grze, jak w old fashion rom hackach. Bo nudzi przechodzenie gry wci┬╣┬┐ tym samym jajem. Chodzi mi g┬│├│wnie o "Prince of Yolkfolk" gdzie wyst├¬puje posta├Ž; zielony sobowt├│r Dizzyego z czerwonymi oczami, st┬╣d przysz┬│a mi do g┬│owy nazwa :) "Evil Dizzy". Ma on chyba kompletne animacje, te co nasza posta├Ž. Je┬┐eli ktokolwiek mia┬│by ochot├¬ podj┬╣├Ž si├¬ takiego┬┐ zadania, to bardzo by┬│oby mi mi┬│o♥. R├│wnie mile widziane s┬╣ te┬┐ opinie na temat (jaki┼ô tutorial?). Bo jestem ca┬│kowicie "zielony" w kwestii romhackingu, jak trudno co┼ô takiego zrobi├Ž? Podejrzewam ┬┐e k┬│opot mo┬┐e by├Ž z ustawieniem palety, dodatkowo w projekcie mog┬│oby zaistnie├Ž inne logo gry na w/w "Evil Dizzy hack" (grafik├¬ do niego mog├¬ sam zrobi├Ž) pozdr.
┼ĺwiat jest p┬│aski.

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 904
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
    • Status GG
Odp: Witam i Evil Dizzy hack do gry (idea)
« Odpowiedč #1 dnia: Wrzesie˝ 21, 2012, 17:29:30 »
A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, i┬┐ Codemasters wci┬╣┬┐ o nim pami├¬taj┬╣! bo ma si├¬ ukaza├Ž nowa ods┬│ona gry!
Je┼ôli Ci chodzi o POY na Android to ju┬┐ zosta┬│ on wydany. Inna rzecz ┬┐e ja dla mnie, nie jest to nawet dobra gra. Nie wiem czy mia┬│em najnowsz┬╣ wersje(cho├Ž raczej tak..) ale b┬│┬╣d w grze uniemo┬┐liwi┬│ mi przej┼ôcie przez most w zamku Zaksa. Zwyczajnie nie da┬│o si├¬ na nim sta├Ž. P├│┬│ biedy jakby to sta┬│o si├¬ raz, ale to si├¬ sta┬│o 3 razy z rz├¬du. Czwarty raz nie pr├│bowa┬│em. S┬╣ jeszcze inne irytuj┬╣ce rzeczy, ale to na inny temat.
Bo jestem ca┬│kowicie "zielony" w kwestii romhackingu, jak trudno co┼ô takiego zrobi├Ž?
Zale┬┐y od gry. W grze kt├│ra u┬┐ywa osobnej ko┼ôci na trzymanie grafiki jest to banalne- wystarczy zedytowa├Ž grafik├¬.
Natomiast FAOD ma grafik├¬ przechowywan┬╣ w ko┼ôci programu. Oznacza to ┬┐e jest skompresowana. Trzeba by ja zdekompresowa├Ž, zedytowa├Ž i skompresowa├Ž.
Podejrzewam ┬┐e k┬│opot mo┬┐e by├Ž z ustawieniem palety
Du¿y k³opot- pochodnie które s¹ w lasie\domkach\podziemiach itp. U¿ywaj¹ koloru rêkawic, wiêc....