Autor Wątek: Wspomnienia i historia forum  (Przeczytany 6125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
Wspomnienia i historia forum
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 20:44:57 »
Jako że naszedł mnie dzisiaj nostalgiczny nastrój postanowiłem napisać temat w którym będziecie mogli opisać Wasze wspomnienia i przygody  związane z tym forum, zapewne każdy z Was ma coś tutaj do napisania, bo przecież czym byłoby forum bez nas, użytkowników  ;)

Ja zacznę jako pierwszy :)
Stronę Dizzy.pl odwiedziłem jakoś w połowie 2004 roku, oj dawno to było, widziałem też w jednym numerze CD-Action jeden z bannerów tej strony, jednak nie miałem wtedy internetu. Przygodę z forum zacząłem od jego czytania, czytałem po kolei każdy temat, fascynowało mnie to wszystko, można powiedzieć że wciągnąłem się w ten klimat. Po podstawowej nauce obsługi emulatorów zacząłem przechodzić pierwsze gry, pamiętam że najbardziej fascynowały mnie pozycje na ZX Spectrum. Jakoś pod koniec 2004 roku, dokładnie chyba 24 grudnia o godzinie 20.16 (mam nadzieję że dobrze spamiętałem) postanowiłem zarejestrować się na forum. Jak łatwo się domyślić miałem wtedy 13 lat i w związku z tym jakość moich postów nie była zbyt wysoka, ale wtedy mnie to tak nie obchodziło :) Jakoś w kwietniu 2005 do forum dołączył cyco (tak tak, pamiętam że ten nick pisze się obowiązkowo z małej litery) i od tego czasu zaczęły się złote czasy które wspominam najmilej. Siedzenie do późna na forum, niekiedy nawet zarywanie nocek a później mania kaszoków i zymloków które Mrdarek musiał ocenzurować, wtedy też tworzyły się najgłupsze tematy w historii forum o wyżej wspomnianej tematyce :) 2005 rok to również rok powstania "zymlok-center" ale to nie temat na to forum :) Czas mijał a ja przechodziłem kolejne gry, najpierw na emulatorach a później starałem się dorwać oryginalny sprzęt (w przypadku ZX Spectrum czy Schneidera CPC wydałem nawet sporą gotówkę). Kolejne lata to czas mojej (i nie tylko) zabawy w detektywów i szukanie danych MrDarka w niewiadomym celu czy próba (udana) odnalezienia zaginionego Alana_US który zdradził mi wtedy że FAoD 2 którego tworzył wtedy zszedł na drugi plan. Niestety, starsi użytkownicy odeszli z czasem a nowych nie przybywało, była natomiast masa użytkowników którzy przyszli i poszli. Przychodzą mi też do głowy czasy "spamerskie" ale nie ma sie specjalnie czym chwalić, chociaż co przeżyłem to moje  ;) No i tak zleciało mi już 8 lat, szybko zleciało i fajnie było :)
Jako ciekawostkę dodam jeszcze że dawno temu przechodząc jakąś Dizzy grę z solucją przed oczami przeczytałem coś co brzmiało mniej więcej tak" A wy dzieci nie palcie i nie pijcie" naprawdę nie pamiętam tego i nie pamiętam gdzie to było, ale od tego czasu ten tekst mnie niejako pilnował i tym sposobem nie mam dzisiaj tych nałogów :)
I to już koniec tej opowieści, jak coś mi się nawinie to dopisze a tymczasem Wy piszcie..
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

SebaSan1981

• jajo przepiórcze
  • **
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
Odp: Wspomnienia i historia forum
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2012, 01:48:41 »
Dizzy Forum to moje drugie po forum squarezone na jakim zacząłem pisać. Wcześniej nie miałem do czynienia z forami bo wydawały mi się po prostu.. nudne :) No ale przekonałem się do for dzięki Forum Dizzy właśnie. A trafiłem na nie bo szukałem innych gier z Dizzym, innych niż te które znałem. Na googlach wyświetliła mi się strona mrdarka a w niej link do forum. No i tak się zaczęło. Zaznajomiłem się z D9 i NowymErą i jakoś zaczęło się kręcić...

Dziś z uśmiechem wspominam swoje poprzednie podejście do pisania. Kiedyś myślałem że im więcej postów tym lepiej :D . Ale wkrótce się przekonałem że nie tędy droga i że od ilości ważniejsza jest zawartość każego z nich. Do dziś mam korbę na punkcie gier retro, a szczególnie tych z Nesa/Pegasusa/Famicoma oraz SuperNintendo. Dlatego udzielam się na wielu forach poświęconym starym grom i w zasadzie piszę tylko o grach.
Zacząłem też pisać bloga ( http://sebasan1981.blogspot.com/ ), tak dla żartu nieco, traktując go jak swego rodzaju pamiętnik.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2012, 12:05:58 »
Normalnie jakbyście się żegnali z Dizzy - taki temat :P !!!! Trzeba grać w nowe dizzy (np. te na dizzyage) i mieć o czym pisać na forum np. pomagać Zamkowi, który zawsze jest na czasie jeśli chodzi o nowości. Forum wciąż jest i będzie choć aktualizacje są rzadsze na dizzy.pl - wciąż nad nimi pracuję, a nad forum to wy pracujcie - oczywiście bez spamu :).  Może przydałby się np. nowy moderator - był taki fajny znak_byka dla stawiania przy bugach językowych - moderator mógłby powstawiać i już byście się mniej nudzili - trzeba by by poprawiać swoje posty... No tak - widzę, że na nowym forum nie mam opcji ekstra znaków - hm.... No dobra poszukam moda w wolnym czasie :). Oczywiście, że się trochę pozmieniało, no ale tak to bywa. No nic - wracam pracować nad Dizzy.pl...
...przeciez sie nie rozdwoje...

sickkirby

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
    • Status GG
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2012, 07:48:27 »
Może nie o forum, ale o stronce się wypowiem. Poznałem ją w okolicach roku 2000, i była to jedna z głównych stronek które odwiedzałem o tematyce nes w tamtym czasie, wraz z jrkiem, emudreams (bez reklamy oczywiście). A udzielałem się wtedy na forum o tematyce mortal kombat :D. Co prawda nie jestem w stanie sobie przypomnieć szaty graficznej z tamtego okresu, ale z pewnością była równie klimatyczna co obecnie, skoro tak mnie przyciągała!
Świat jest płaski.

SebaSan1981

• jajo przepiórcze
  • **
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2013, 00:41:25 »
  Mi osobiście po przenosinach forum podoba się jeszcze bardziej. Mimo iż niezbyt czesto już tu zaglądam, to jednak pamietam o moich kolegach i o ciepłym przyjęciu mojej osoby. Powiem też że atmosfera jaka tu panuje jest jedną z najlepszych i najprzyjemniejszych. wiele for na których rejestrowałem sie później az ocieka zazdrością, zawiścią i chamstwem. Tutaj jednak kultura jest inna, o wiele większa. Czasami zdarzają się jakies docinki lub niewybredne żarty ale to jest pikus w porównaniu z tym co dzieje się na innych forach...

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2013, 00:15:15 »
A ja nadal zostane przy swoim dawnym zdaniu, dawne forum miało o wiele więcej klimatu. Choć tak naprawdę klimat tworzymy my, ludzie udzielający się na tym forum.. Sam już nie wiem, w każdym razie do póki forum istnieje ja będę je odwiedzał, a może i czasem się odezwę w jakiejś sprawie... Tak czy siak to forum niesie ze sobą wiele miłych wspomnien, a i szkoda, że nikt inny nie chcę się w temacie wypowiedzieć :(
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2013, 18:43:15 »
ja tam lubiłem tę zielonooką czarodziejkę, czy jak jej tam - ta to trochę namieszała, ale była cool

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2013, 20:25:19 »
Apropo słowa "cool" - pamięta ktoś reakcje Firemarka na to słowo? :P

Micrus

• jajo kurze
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2013, 11:32:30 »
Chodzący żywioł ognia strasznie nie cierpiał zimna i ziomali w workowatych spodniach. :P Zresztą ta niechęć potem była chętnie wykorzystywana w fabułach komiksów i Dizzy nowel. Ja go kiedyś lubiłem tym trochę podrażnić. :P

Co do pizzomaniaczki, to ona jeszcze taka irytująca nie była - najgorszy był Eternal wraz ze swoją spółką z zoo. Choć dam sobie rękę uciąć, że nie tylko oni odpowiadali za cały ten spam, swój udział ma też pewien użytkownik tego forum. Końcowa fala spamu przed zmianą oprogramowania nie była autorstwa zielonookiej maniaczki fast-foodów.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2013, 16:38:34 »
Stronę świat Dizzy od wczoraj przeniesiono na jakieś nowe dobre serwery na dyskach SSD. Na razie czas reakcji, szczególnie na forum jest tragiczny - dobrze, że nie dałem się na razie skusić na SSD bo jak widać to tragedia :P

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2013, 10:42:47 »
Nie da się tego nie zauważyć.. Cóż, dyski SSD może i są szybkie, ale prawie napewno kiedys się zepsują, to wynika z zasady działania pamięci flash ;)
Naprawdę żałuje, że w temacie nie odezwali się chociażby cyco, MegaJohny czy dizzy9, wszak to z
nimi tworzyło się fale spamu i dziesiątki flashy/filmików/komiksów i czegoby tam jeszcze...
Apropo - Firemark tworzył dawniej komiks o użytkownikach forum, nie mogę odszukać wątku, ale miałem je kiedyś na dysku... odszukam to wkleje ;)

A może w końcu MrDarek powie coś od siebie?

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2013, 23:02:39 »
Jak to, to ja Ci się kojarzę z falą spamu?  :'(

Darek, ja już się bałem że Świat dizzy padło...dobrze, ze to nic poważnego.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2013, 20:44:09 »
Naprawdę żałuje, że w temacie nie odezwali się chociażby cyco, MegaJohny czy dizzy9, wszak to z
nimi tworzyło się fale spamu i dziesiątki flashy/filmików/komiksów i czegoby tam jeszcze...
Przypominam sobie, to były czasy. Głupio mi sobie przypominać, bo część (nie całość) mojego spamu miała za zadanie wkurzanie pewnych użytkowników o których miałem niezbyt wysokie mniemanie w nadziei, że dadzą spokój. Znajdźcie lukę w tym rozumowaniu. :P
BTW, nie pamiętam o co oryginalnie poszło, ale mam nadzieję, że dizzy9 nie ma do mnie żalu za dawne sprzeczki. Obecnie gość odwala kawał dobrej roboty i dobrze, że nadal się trzyma.
Apropo - Firemark tworzył dawniej komiks o użytkownikach forum, nie mogę odszukać wątku, ale miałem je kiedyś na dysku... odszukam to wkleje ;)
Przypominam sobie tylko komiksy Mirasa, ale tych to sam na pewno nie mam. :P

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2014, 22:22:51 »
Korzystając z okazji robienia porządków na swoim dawnym FTP znalazłem coś takiego :)
http://www.nowa_era.republika.pl/aa.txt
http://www.nowa_era.republika.pl/genesis.html

Wycinków z shouta miałem kiedyś znacznie więcej ale... no właśnie ale.. kiedyś się znajdą ;)

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2014, 15:59:54 »
Ach te wspomnienia :D A tekst z cebulą i Luftwaffe był niezły, sami przyznacie :D.