Autor W╣tek: Wspomnienia i historia forum  (Przeczytany 6208 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 193
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • Forumowy detektyw ;D
Wspomnienia i historia forum
« dnia: Kwiecie˝ 19, 2012, 20:44:57 »
Jako ┬┐e naszed┬│ mnie dzisiaj nostalgiczny nastr├│j postanowi┬│em napisa├Ž temat w kt├│rym b├¬dziecie mogli opisa├Ž Wasze wspomnienia i przygody  zwi┬╣zane z tym forum, zapewne ka┬┐dy z Was ma co┼ô tutaj do napisania, bo przecie┬┐ czym by┬│oby forum bez nas, u┬┐ytkownik├│w  ;)

Ja zacznê jako pierwszy :)
Stron├¬ Dizzy.pl odwiedzi┬│em jako┼ô w po┬│owie 2004 roku, oj dawno to by┬│o, widzia┬│em te┬┐ w jednym numerze CD-Action jeden z banner├│w tej strony, jednak nie mia┬│em wtedy internetu. Przygod├¬ z forum zacz┬╣┬│em od jego czytania, czyta┬│em po kolei ka┬┐dy temat, fascynowa┬│o mnie to wszystko, mo┬┐na powiedzie├Ž ┬┐e wci┬╣gn┬╣┬│em si├¬ w ten klimat. Po podstawowej nauce obs┬│ugi emulator├│w zacz┬╣┬│em przechodzi├Ž pierwsze gry, pami├¬tam ┬┐e najbardziej fascynowa┬│y mnie pozycje na ZX Spectrum. Jako┼ô pod koniec 2004 roku, dok┬│adnie chyba 24 grudnia o godzinie 20.16 (mam nadziej├¬ ┬┐e dobrze spami├¬ta┬│em) postanowi┬│em zarejestrowa├Ž si├¬ na forum. Jak ┬│atwo si├¬ domy┼ôli├Ž mia┬│em wtedy 13 lat i w zwi┬╣zku z tym jako┼ô├Ž moich post├│w nie by┬│a zbyt wysoka, ale wtedy mnie to tak nie obchodzi┬│o :) Jako┼ô w kwietniu 2005 do forum do┬│┬╣czy┬│ cyco (tak tak, pami├¬tam ┬┐e ten nick pisze si├¬ obowi┬╣zkowo z ma┬│ej litery) i od tego czasu zacz├¬┬│y si├¬ z┬│ote czasy kt├│re wspominam najmilej. Siedzenie do p├│┼Şna na forum, niekiedy nawet zarywanie nocek a p├│┼Şniej mania kaszok├│w i zymlok├│w kt├│re Mrdarek musia┬│ ocenzurowa├Ž, wtedy te┬┐ tworzy┬│y si├¬ najg┬│upsze tematy w historii forum o wy┬┐ej wspomnianej tematyce :) 2005 rok to r├│wnie┬┐ rok powstania "zymlok-center" ale to nie temat na to forum :) Czas mija┬│ a ja przechodzi┬│em kolejne gry, najpierw na emulatorach a p├│┼Şniej stara┬│em si├¬ dorwa├Ž oryginalny sprz├¬t (w przypadku ZX Spectrum czy Schneidera CPC wyda┬│em nawet spor┬╣ got├│wk├¬). Kolejne lata to czas mojej (i nie tylko) zabawy w detektyw├│w i szukanie danych MrDarka w niewiadomym celu czy pr├│ba (udana) odnalezienia zaginionego Alana_US kt├│ry zdradzi┬│ mi wtedy ┬┐e FAoD 2 kt├│rego tworzy┬│ wtedy zszed┬│ na drugi plan. Niestety, starsi u┬┐ytkownicy odeszli z czasem a nowych nie przybywa┬│o, by┬│a natomiast masa u┬┐ytkownik├│w kt├│rzy przyszli i poszli. Przychodz┬╣ mi te┬┐ do g┬│owy czasy "spamerskie" ale nie ma sie specjalnie czym chwali├Ž, chocia┬┐ co prze┬┐y┬│em to moje  ;) No i tak zlecia┬│o mi ju┬┐ 8 lat, szybko zlecia┬│o i fajnie by┬│o :)
Jako ciekawostkê dodam jeszcze ¿e dawno temu przechodz¹c jak¹œ Dizzy grê z solucj¹ przed oczami przeczyta³em coœ co brzmia³o mniej wiêcej tak" A wy dzieci nie palcie i nie pijcie" naprawdê nie pamiêtam tego i nie pamiêtam gdzie to by³o, ale od tego czasu ten tekst mnie niejako pilnowa³ i tym sposobem nie mam dzisiaj tych na³ogów :)
I to ju¿ koniec tej opowieœci, jak coœ mi siê nawinie to dopisze a tymczasem Wy piszcie..
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

SebaSan1981

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 141
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
Odp: Wspomnienia i historia forum
« Odpowiedč #1 dnia: Kwiecie˝ 21, 2012, 01:48:41 »
Dizzy Forum to moje drugie po forum squarezone na jakim zacz┬╣┬│em pisa├Ž. Wcze┼ôniej nie mia┬│em do czynienia z forami bo wydawa┬│y mi si├¬ po prostu.. nudne :) No ale przekona┬│em si├¬ do for dzi├¬ki Forum Dizzy w┬│a┼ônie. A trafi┬│em na nie bo szuka┬│em innych gier z Dizzym, innych ni┬┐ te kt├│re zna┬│em. Na googlach wy┼ôwietli┬│a mi si├¬ strona mrdarka a w niej link do forum. No i tak si├¬ zacz├¬┬│o. Zaznajomi┬│em si├¬ z D9 i NowymEr┬╣ i jako┼ô zacz├¬┬│o si├¬ kr├¬ci├Ž...

Dzi┼ô z u┼ômiechem wspominam swoje poprzednie podej┼ôcie do pisania. Kiedy┼ô my┼ôla┬│em ┬┐e im wi├¬cej post├│w tym lepiej :D . Ale wkr├│tce si├¬ przekona┬│em ┬┐e nie t├¬dy droga i ┬┐e od ilo┼ôci wa┬┐niejsza jest zawarto┼ô├Ž ka┬┐ego z nich. Do dzi┼ô mam korb├¬ na punkcie gier retro, a szczeg├│lnie tych z Nesa/Pegasusa/Famicoma oraz SuperNintendo. Dlatego udzielam si├¬ na wielu forach po┼ôwi├¬conym starym grom i w zasadzie pisz├¬ tylko o grach.
Zacz┬╣┬│em te┬┐ pisa├Ž bloga ( http://sebasan1981.blogspot.com/ ), tak dla ┬┐artu nieco, traktuj┬╣c go jak swego rodzaju pami├¬tnik.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #2 dnia: Kwiecie˝ 22, 2012, 12:05:58 »
Normalnie jakby┼ôcie si├¬ ┬┐egnali z Dizzy - taki temat :P !!!! Trzeba gra├Ž w nowe dizzy (np. te na dizzyage) i mie├Ž o czym pisa├Ž na forum np. pomaga├Ž Zamkowi, kt├│ry zawsze jest na czasie je┼ôli chodzi o nowo┼ôci. Forum wci┬╣┬┐ jest i b├¬dzie cho├Ž aktualizacje s┬╣ rzadsze na dizzy.pl - wci┬╣┬┐ nad nimi pracuj├¬, a nad forum to wy pracujcie - oczywi┼ôcie bez spamu :).  Mo┬┐e przyda┬│by si├¬ np. nowy moderator - by┬│ taki fajny znak_byka dla stawiania przy bugach j├¬zykowych - moderator m├│g┬│by powstawia├Ž i ju┬┐ by┼ôcie si├¬ mniej nudzili - trzeba by by poprawia├Ž swoje posty... No tak - widz├¬, ┬┐e na nowym forum nie mam opcji ekstra znak├│w - hm.... No dobra poszukam moda w wolnym czasie :). Oczywi┼ôcie, ┬┐e si├¬ troch├¬ pozmienia┬│o, no ale tak to bywa. No nic - wracam pracowa├Ž nad Dizzy.pl...
...przeciez sie nie rozdwoje...

sickkirby

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 3
  • Dizzy Fan!
    • Status GG
« Odpowiedč #3 dnia: Wrzesie˝ 06, 2012, 07:48:27 »
Mo┬┐e nie o forum, ale o stronce si├¬ wypowiem. Pozna┬│em j┬╣ w okolicach roku 2000, i by┬│a to jedna z g┬│├│wnych stronek kt├│re odwiedza┬│em o tematyce nes w tamtym czasie, wraz z jrkiem, emudreams (bez reklamy oczywi┼ôcie). A udziela┬│em si├¬ wtedy na forum o tematyce mortal kombat :D. Co prawda nie jestem w stanie sobie przypomnie├Ž szaty graficznej z tamtego okresu, ale z pewno┼ôci┬╣ by┬│a r├│wnie klimatyczna co obecnie, skoro tak mnie przyci┬╣ga┬│a!
┼ĺwiat jest p┬│aski.

SebaSan1981

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 141
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
« Odpowiedč #4 dnia: Maj 21, 2013, 00:41:25 »
  Mi osobi┼ôcie po przenosinach forum podoba si├¬ jeszcze bardziej. Mimo i┬┐ niezbyt czesto ju┬┐ tu zagl┬╣dam, to jednak pamietam o moich kolegach i o ciep┬│ym przyj├¬ciu mojej osoby. Powiem te┬┐ ┬┐e atmosfera jaka tu panuje jest jedn┬╣ z najlepszych i najprzyjemniejszych. wiele for na kt├│rych rejestrowa┬│em sie p├│┼Şniej az ocieka zazdro┼ôci┬╣, zawi┼ôci┬╣ i chamstwem. Tutaj jednak kultura jest inna, o wiele wi├¬ksza. Czasami zdarzaj┬╣ si├¬ jakies docinki lub niewybredne ┬┐arty ale to jest pikus w por├│wnaniu z tym co dzieje si├¬ na innych forach...

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #5 dnia: Maj 22, 2013, 00:15:15 »
A ja nadal zostane przy swoim dawnym zdaniu, dawne forum mia┬│o o wiele wi├¬cej klimatu. Cho├Ž tak naprawd├¬ klimat tworzymy my, ludzie udzielaj┬╣cy si├¬ na tym forum.. Sam ju┬┐ nie wiem, w ka┬┐dym razie do p├│ki forum istnieje ja b├¬d├¬ je odwiedza┬│, a mo┬┐e i czasem si├¬ odezw├¬ w jakiej┼ô sprawie... Tak czy siak to forum niesie ze sob┬╣ wiele mi┬│ych wspomnien, a i szkoda, ┬┐e nikt inny nie chc├¬ si├¬ w temacie wypowiedzie├Ž :(
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #6 dnia: Maj 22, 2013, 18:43:15 »
ja tam lubi³em tê zielonook¹ czarodziejkê, czy jak jej tam - ta to trochê namiesza³a, ale by³a cool

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #7 dnia: Maj 22, 2013, 20:25:19 »
Apropo s³owa "cool" - pamiêta ktoœ reakcje Firemarka na to s³owo? :P

Micrus

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 373
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedč #8 dnia: Maj 31, 2013, 11:32:30 »
Chodz┬╣cy ┬┐ywio┬│ ognia strasznie nie cierpia┬│ zimna i ziomali w workowatych spodniach. :P Zreszt┬╣ ta niech├¬├Ž potem by┬│a ch├¬tnie wykorzystywana w fabu┬│ach komiks├│w i Dizzy nowel. Ja go kiedy┼ô lubi┬│em tym troch├¬ podra┬┐ni├Ž. :P

Co do pizzomaniaczki, to ona jeszcze taka irytuj┬╣ca nie by┬│a - najgorszy by┬│ Eternal wraz ze swoj┬╣ sp├│┬│k┬╣ z zoo. Cho├Ž dam sobie r├¬k├¬ uci┬╣├Ž, ┬┐e nie tylko oni odpowiadali za ca┬│y ten spam, sw├│j udzia┬│ ma te┬┐ pewien u┬┐ytkownik tego forum. Ko├▒cowa fala spamu przed zmian┬╣ oprogramowania nie by┬│a autorstwa zielonookiej maniaczki fast-food├│w.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #9 dnia: Grudzie˝ 08, 2013, 16:38:34 »
Stron├¬ ┼ôwiat Dizzy od wczoraj przeniesiono na jakie┼ô nowe dobre serwery na dyskach SSD. Na razie czas reakcji, szczeg├│lnie na forum jest tragiczny - dobrze, ┬┐e nie da┬│em si├¬ na razie skusi├Ž na SSD bo jak wida├Ž to tragedia :P

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #10 dnia: Grudzie˝ 10, 2013, 10:42:47 »
Nie da si├¬ tego nie zauwa┬┐y├Ž.. C├│┬┐, dyski SSD mo┬┐e i s┬╣ szybkie, ale prawie napewno kiedys si├¬ zepsuj┬╣, to wynika z zasady dzia┬│ania pami├¬ci flash ;)
Naprawdê ¿a³uje, ¿e w temacie nie odezwali siê chocia¿by cyco, MegaJohny czy dizzy9, wszak to z
nimi tworzy³o siê fale spamu i dziesi¹tki flashy/filmików/komiksów i czegoby tam jeszcze...
Apropo - Firemark tworzy┬│ dawniej komiks o u┬┐ytkownikach forum, nie mog├¬ odszuka├Ž w┬╣tku, ale mia┬│em je kiedy┼ô na dysku... odszukam to wkleje ;)

A mo¿e w koñcu MrDarek powie coœ od siebie?

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 904
    • Status GG
« Odpowiedč #11 dnia: Grudzie˝ 10, 2013, 23:02:39 »
Jak to, to ja Ci si├¬ kojarz├¬ z fal┬╣ spamu?  :'(

Darek, ja ju┬┐ si├¬ ba┬│em ┬┐e ┼ĺwiat dizzy pad┬│o...dobrze, ze to nic powa┬┐nego.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 1605
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedč #12 dnia: Grudzie˝ 12, 2013, 20:44:09 »
Naprawdê ¿a³uje, ¿e w temacie nie odezwali siê chocia¿by cyco, MegaJohny czy dizzy9, wszak to z
nimi tworzy³o siê fale spamu i dziesi¹tki flashy/filmików/komiksów i czegoby tam jeszcze...
Przypominam sobie, to by┬│y czasy. G┬│upio mi sobie przypomina├Ž, bo cz├¬┼ô├Ž (nie ca┬│o┼ô├Ž) mojego spamu mia┬│a za zadanie wkurzanie pewnych u┬┐ytkownik├│w o kt├│rych mia┬│em niezbyt wysokie mniemanie w nadziei, ┬┐e dadz┬╣ spok├│j. Znajd┼Şcie luk├¬ w tym rozumowaniu. :P
BTW, nie pami├¬tam o co oryginalnie posz┬│o, ale mam nadziej├¬, ┬┐e dizzy9 nie ma do mnie ┬┐alu za dawne sprzeczki. Obecnie go┼ô├Ž odwala kawa┬│ dobrej roboty i dobrze, ┬┐e nadal si├¬ trzyma.
Apropo - Firemark tworzy┬│ dawniej komiks o u┬┐ytkownikach forum, nie mog├¬ odszuka├Ž w┬╣tku, ale mia┬│em je kiedy┼ô na dysku... odszukam to wkleje ;)
Przypominam sobie tylko komiksy Mirasa, ale tych to sam na pewno nie mam. :P

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #13 dnia: Stycze˝ 09, 2014, 22:22:51 »
Korzystaj¹c z okazji robienia porz¹dków na swoim dawnym FTP znalaz³em coœ takiego :)
http://www.nowa_era.republika.pl/aa.txt
http://www.nowa_era.republika.pl/genesis.html

Wycinków z shouta mia³em kiedyœ znacznie wiêcej ale... no w³aœnie ale.. kiedyœ siê znajd¹ ;)

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 1186
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
« Odpowiedč #14 dnia: Czerwiec 29, 2014, 15:59:54 »
Ach te wspomnienia :D A tekst z cebul┬╣ i Luftwaffe by┬│ niez┬│y, sami przyznacie :D.