Autor Wątek: Dizzy-ikony (i nie tylko) dla D-Fend Reloaded  (Przeczytany 1767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy częściej ratuje Dizzy'ego! :)
Dizzy-ikony (i nie tylko) dla D-Fend Reloaded
« dnia: Styczeń 29, 2012, 14:20:51 »
Jak wspominałam, używam obecnie do emulacji gier programu D-Fend Reloaded (jak rozumiem, ma on wbudowany Dosbox, więc mona powiedzieć, że to emulator, a nie tylko "przystawka" do emulatora). Program bardzo mi się podoba, naprawdę sympatyczne jest dodawanie pełnych informacji, wybieranie tylko czterech zrzutów ekranu spośród licznych cudeniek... W każdym razie w ramach poznawania tego programu mój wzrok padł na możliwość zmiany ikon.
Teraz problem: wyjściowe ikony poszczególnych profili w tym programie to bladoniebieskie dyskietki 16x16 px. Strasznie malućko... W Świecie Dizzy są m.in. ikony z Dizzym, ale odliczając białe obramowanie mają one zwykle 32x32 px. Zresztą w ogóle nawet robiąc własne trudno zmieścić Dizzy'ego z jego rękawiczkami w 16 pikselach... Co robić?
- Czy takie ikony po prostu "nie wejdą"?
- Czy wejdą, ale lista będzie brzydko rozciągnięta (podwójne odstępy między profilami)?
- Czy może się mylę, różnica stąd, że coś oglądałam w innym powiększeniu i ikony w D-Fendzie jednak są większe? (Mało prawdopodobne, ale nie całkowicie wykluczone.*)
- Czy program przyjmie samodzielnie zrobioną ikonę, jeżeli będzie to plik .bmp?
"Dłubać" w tym dalej, czy dać sobie siana z przerabianiem ikon?

* Zaczęłam zresztą od próby zmiany ikony dla staruteńkiej (niewiele młodszej ode mnie) gry na "cegę", Alley Cat. I ja albo program chyba naprawdę nie wiemy, co to znaczy 16 pikseli, bo narysowałam kwadrat podobno 17x17 (żeby białe pole w środku miało 16x16, wstawiłam w niego tego kotka razem z tłem, umieściłam w rogu obrazka... i po ustawieniu parametrów na 16x16 px okazało się, że zostaje białe po bokach. Najwyraźniej dla Painta 16-pikselowy bok kwadratu nie ma 16 pikseli...
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Odp: Dizzy-ikony (i nie tylko) dla D-Fend Reloaded
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2012, 18:53:18 »
Trochę nie bardzo rozumiem po co ikony dla gier pod DOSbox - przecież to DOS - on nie miał ikon. Chyba, że emulujesz stary windows pod dosboxem ina nim wyciągasz ikony...
Hmmm - Jak wpiszesz w google: "jak zrobić ikonę do gry" to jest tego trochę. Ja tylko dodam, że inne były ikony dla starego windowsa a inne są dla współczesnego - te są wielokolorowe i większe (chyba)... więc trzeba uważać jaki tutorial się czyta...
...przeciez sie nie rozdwoje...

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy częściej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2012, 23:15:41 »
Ikony? Do ozdoby, po prostu. A D-Fend Reloaded przecież nie wygląda jak Dos - zresztą jak wyglądał czysty Dos, to ja nie wiem, "za czasów tych gier" miałam Norton Commander. Choć swego czasu bardzo mi się spodobał jakiś inny program, ale nie pamiętam, co to było - jakoś tak chyba drzewkowato organizował pliki.
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

Berion

• jajo kurze
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2012, 13:26:43 »
To tak jakbyś stwierdziła: " zresztą jak wyglądał czysty Windows, to ja nie wiem, "za czasów tych gier" miałam Total Commander".

:P