Autor W╣tek: Wielki powr├│t serii Dizzy!  (Przeczytany 4334 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

bemberg

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 324
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • RomHacker
Wielki powr├│t serii Dizzy!
« dnia: Listopad 22, 2011, 18:18:40 »
Dok┬│adnie, dobrze czytacie. Tak, wiem, by┬│ ju┬┐ temat wiele razy. Ale tym razem to chyba prawda :) czytajcie, komentujcei :)
http://www.cdaction.pl/news-23596/dizzy-powrot-kultowego-jajka-wideo.html

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 905
    • Status GG
Odp: Wielki powr├│t serii Dizzy!
« Odpowiedč #1 dnia: Listopad 22, 2011, 23:16:01 »
Jupi! ;D
Wielki powr├│t Dizzy z zakurzonego magazynu!
Prawdopodobnie bêdzie to POY na Iphona, jak gdzieœ by³o poruszone na yolkfolk.com.
Ja mam odczucia mieszane.Z jednej strony cieszê siê szalenie ¿e Dizzy powróci³.
Z drugiej...z drugiej strony to siê jednak trochê bojê.Bojê siê ¿e nowe gry "to nie bêdzie ju¿ to samo".
Pok³adam jednak nadziejê w Braciach olivier i mam nadziejê ¿e do³o¿¹ oni starañ by wszystko by³o dopracowane i wyszlifowane ;)

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
  • Wiadomoťci: 673
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
« Odpowiedč #2 dnia: Listopad 23, 2011, 12:21:00 »
Nie do wiary :D Widocznie petycje odnios┬│y w ko├▒cu jaki┼ô skutek, skoro Codemasters postanowi┬│o powr├│ci├Ž do Dizzy'ego. Co prawda na razie to faktycznie tylko remake PoY na iPhone, ale miejmy nadziej├¬, ┬┐e na tym si├¬ nie sko├▒czy. Wi├¬cej info, data premiery (9 grudnia) i screeny s┬╣ ju┬┐ na oficjalnej stronie. Poza tym jest ciekawy trailer, na kt├│rym wida├Ž jak to wszystko wygl┬╣da w praktyce: http://youtu.be/LGW53914gDk. Wszystko wskazuje na to, ┬┐e to b├¬dzie stary dobry Prince of Yolkfolk, bez ┬┐adnych dodatk├│w, a jedynie z od┼ôwie┬┐on┬╣ grafik┬╣. Jak dla mnie wygl┬╣da to ca┬│kiem nie┼Şle, dobrze oddaje bajkowy klimat gry. Ale z przewo┼Şnikiem troch├¬ przegi├¬li - teraz to jest typowa ┼ĺmier├Ž :) Og├│lnie bardzo pozytywna akcja, ale czekam na co┼ô wi├¬cej, a konkretnie na now┬╣ gr├¬.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

bemberg

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 324
  • RomHacker
« Odpowiedč #3 dnia: Listopad 23, 2011, 13:32:44 »
Ale brzydka grafika... Szczeg├│lnie Dizzy. Cho├Ž w PoY te┬┐ Dizzy nie by┬│ za pi├¬kny, tak teraz jeszcze gorzej to wygl┬╣da. Mo┬┐na stworzy├Ž ┬│adn┬╣ retro-grafik├¬, co nie uda┬│o si├¬ autorom. C├│┬┐, szkoda... Mo┬┐e wyci┬╣gne wnioski przy od┼ôwie┬┐onej wersji Fantastic Adventures of Dizzy :D

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 905
    • Status GG
« Odpowiedč #4 dnia: Listopad 23, 2011, 13:51:56 »
Nie jest brzydka...raczej za s┬│odka.Ten troll..to ju┬┐ nie jest ten sam troll.Tak samo jak przewo┼Şnik i b┬│azen, ale, hej, dajcie im szans├¬.Sterowanie gr┬╣ platformow┬╣ na iphone(kt├│ry jest dotykowy) mo┬┐e by├Ž trudne w odbiorze, mam nadziej├¬ ┬┐e jednak si├¬ przy┬│o┬┐yli autorzy do tego aspektu.Z tego co wida├Ž na trailerze, nie podoba mi si├¬ fizyka, dizzy opada poooowoli, tak jak Sonic w Sonic 4.Wszystko wydaje si├¬ takie niemrawe, brak jest dynamiki.Mam nadziej├¬ ┬┐e jednak si├¬ dobrze sprzeda i b├¬dziemy mogli zobaczy├Ž nowe przygody Dizzy (albo anulowane Wonderland Dizzy)na rodzimym PC, lub us┬│ugach typu PSN czy WiiWare.
Mo¿e wyci¹gne wnioski przy odœwie¿onej wersji Fantastic Adventures of Dizzy
Ja wola┬│bym odswie┬┐one Dizzy 1.FAOD├│w jest ju┬┐ du┬┐o.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 1605
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedč #5 dnia: Listopad 26, 2011, 00:21:14 »
Bo¿e, ju¿ myœla³em, ¿e Codemasters znienawidzili Dizzy'ego i zostawili w jakiœ kompostowniku w Londynie. :o

Podzielam opinie co do przes³odzonej grafiki, ale mimo wszystko, gdybym mia³ maszynkê, na któr¹ to zostanie wydane, od razu bym kupi³. Miejmy nadziejê, ¿e dziêki temu w koñcu doczekamy siê równie¿ nowej gry, oby te¿ na PC. :)

Emu

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 391
  • P│eŠ: Kobieta
  • niech Daisy cz├¬┼ôciej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedč #6 dnia: Listopad 28, 2011, 19:36:40 »
Mam tylko nadziej├¬, ┬┐e gra b├¬dzie dost├¬pna tak┬┐e na zwyk┬│y komputer... Nie wszyscy maj┬╣ takie bajery - ja do dzi┼ô jestem dumn┬╣ (dumn┬╣ - bo lubi├¬ si├¬ odr├│┬┐nia├Ž) posiadaczk┬╣ kom├│rki z czarno-zielonym wy┼ôwietlaczem, kt├│ra obs┬│uguje tak wyrafinowane gry jak "W┬╣┬┐"... Zreszt┬╣ moje zacofanie technologiczne jest tu do┼ô├Ž powszechnie znane.
Je┬┐eli chodzi o zdanie na temat gry - a┬┐ tak przes┬│odzona nie jest, cho├Žby troll jest odpowiednio szkaradny i t├¬py... Ale najbardziej mi si├¬ spodoba┬│ w filmiku fragment, kiedy Dizzy skacze z g├│r├¬ kwitn┬╣cych drzew. To jest ju┬┐, owszem, troch├¬ s┬│odkie i takie wiosenne, radosne, lekkie... Cho├Ž z drugiej strony musz├¬ powiedzie├Ž, ┬┐e "Prince of the Yolkfolk" zawsze by┬│o dla mnie wype┬│nione urod┬╣ typu tajemniczego. Ta melodia - zdecydowanie nie radosna, raczej ma w sobie co┼ô tajemniczego i t├¬sknego. Barwy odrobin├¬ przygaszone w por├│wnaniu z "Magicland", ciemne mury zamk├│w... Ale warto zobaczy├Ž, jak b├¬dzie si├¬ przedstawia┬│a nowa wersja - tak czy inaczej, warto wypr├│bowa├Ž co┼ô nowego.
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

rob3rt

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 85
  • www.kunio.pl
« Odpowiedč #7 dnia: Listopad 29, 2011, 12:03:21 »
Jak wida├Ž, zachowali wszystko w oryginale... z wyj┬╣tkiem grafiki, niestety ale ┬úADNA to ona nie jest, nie wmawiajcie mi, ┬┐e za s┬│odka czy co┼ô, bo wida├Ž, ┬┐e robiona jest "na szybko" co szczeg├│lnie wida├Ž na screenach na oficjalnej stronie, gdzie wygl┬╣da jak flashowy badziew! A do tego samo jajko... ych... pora┬┐ka. Na szcz├¬┼ôcie wy┼ôwietlacz w iPhonie wielki nie jest i jako┼ô b├¬dzie to wygl┬╣da┬│o :) No, koniec narzekania, bardzo cieszy mnie informacja, ┬┐e Dizzy powr├│ci┬│ i to w jednej z moich ulubionych cz├¬┼ôci, chod┼Ş szkoda, ┬┐e b├¬dzie to kr├│tka przygoda. Ci co martwi┬╣ si├¬ sterowaniem na ekranie dotykowym - jak najbardziej nadaje si├¬ do gry zr├¬czno┼ôciowej!

Obawiam si├¬ tylko, ┬┐e to mo┬┐e by├Ž jednorazowe wydanie i codemaster nie b├¬dzie kontynuowa┬│ przeniesienia kolejnych Dizzy, tym bardziej na inne platformy ani┬┐eli smartfony.
WWW.KUNIO.PL

Augustyn

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 67
  • Show ya moves!
« Odpowiedč #8 dnia: Listopad 29, 2011, 12:47:43 »
To mo¿e i ja siê wypowiem w temacie:
Praktycznie wszystko mi si├¬ podoba.Zw┬│aszcza grafika.Oczywi┼ôcie, dla mnie jako fana jest nieco nie pasuj┬╣ca, ALE pami├¬tajmy ┬┐e ta gra ma by├Ž przedewszystkim dla dzieci, sam dizzy(graficznie) te┬┐ nieco "odm┬│odnia┬│".To daje wi├¬ksze szanse na dobr┬╣ sprzeda┬┐ gry, czyli p├│┼Şniej tez na wydanie jakiej┼ô nowej przygody.
No, m├│g┬│bym si├¬ tylko przyczepi├Ž co do jakiej┼ô dziwnej grawitacji, ale to piku┼ô przy perspektywie nowej gry.

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedč #9 dnia: Listopad 30, 2011, 20:43:18 »
A ja podejrzewam, ┬┐e gra b├¬dzie mia┬│a wzi├¬cie bardziej w┼ôr├│d starszych graczek i graczy. Os├│b, ktore gra┬│y w Dizzy jeszcze w latach 90. lub nawet 80., takich na pewno po dwudziestce. Nie wiem, czy dla dzieci Dizzy b├¬dzie atrakcyjny bez informacji o "kultowym" statusie tej postaci i gier - a ┬┐eby to wch┬│on┬╣├Ž, trzeba si├¬ interesowa├Ž starymi grami. Nie wiem, na ile maj┬╣ one wzi├¬cie u os├│b poni┬┐ej dwudziestki... mnie jako┼ô nigdy nie "bra┬│y" du┬┐e nowe gry, mo┬┐e cz├¬┼ôciowo dlatego, ┬┐e jestem graczk┬╣ ┼ôci┼ôle indywidualn┬╣, a takie du┬┐e gry tak d┬│ugo si├¬ przechodzi, ┬┐e a┬┐ si├¬ prosi o towarzystwo... Wol├¬ starocie, ostatnio zachwyci┬│o mnie "Loom" (znacie? W gruncie rzeczy prosta gra, odpowiednia dla 10-12-latk├│w pod wzgl├¬dem stopnia trudno┼ôci... a przy tym bardzo mroczna, wr├¬cz lekko horrorowata, pod tym wzgl├¬dem nie dla m┬│odszych dzieci...), a gry z Dizzym akurat traktuj├¬ ze szczeg├│lnym sentymentem. My┼ôl├¬, ┬┐e na "legendarno┼ô├Ž" Dizzy'ego dla mnie du┬┐y wp┬│yw ma to, ┬┐e "Fantasy World Dizzy" bardzo wcze┼ônie "przesta┬│o mi dzia┬│a├Ž", prawdopodobnie ju┬┐ oko┬│o '95 roku potrzebowa┬│abym do tej gry emulatora... tylko nie wiedzia┬│am wtedy nawet o istnieniu czego┼ô takiego, nie mia┬│am dost├¬pu do sieci i nie wiem, czy w og├│le kto┼ô ju┬┐ wtedy robi┬│ emulatory... Wi├¬c FWD sta┬│o si├¬ dla mnie gr┬╣ "utracon┬╣", a darzon┬╣ du┬┐ym sentymentem (tu zapewne "zagra┬│o" i skojarzenie z bajk┬╣ "Jack i ┬│odyga fasoli", kt├│r┬╣ mam w bardzo ┬│adnej wersji) i na tym powsta┬│ m├│j sentyment do Dizzy'ego og├│lnie...
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

rob3rt

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 85
  • www.kunio.pl
« Odpowiedč #10 dnia: Grudzie˝ 12, 2011, 10:39:23 »
Widzê, ¿e jeszcze nikt po ni¹ nie siêgn¹³, wiêc opowiem swoje wra¿enie :)

Ni st┬╣d ni zow┬╣d, jeste┼ômy w jaskini, ┬┐adnego menu tytu┬│owego itp. Jest to wierna kopia PotY - nie znalaz┬│em ani jednej r├│┬┐nicy je┼ôli chodzi o budow├¬ planszy - chmurki, drzewka, wszystko tak jak w oryginale z Amigi, a co najwa┬┐niejsze, mimo nowej grafiki (kt├│ra z ka┬┐d┬╣ minut┬╣ przekonuje co raz bardziej) graj┬╣c w zaciszu czu┬│em dawn┬╣ magi├¬ Dizzy'ego! :D Nie spodoba┬│a mi si├¬ animacja samego bohatera, ma w sobie za ma┬│o klatek, przez co traci na p┬│ynno┼ôci :( natomiast bardzo p┬│ynnie wysz┬│o przewijanie ekranu - przez ca┬│┬╣ gr├¬ mamy jedn┬╣ plansz├¬, kt├│ra przewija si├¬ zar├│wno w poziomie jak i w pionie. Do niezbyt udanego sterowania trzeba by┬│o si├¬ szybko przyzwyczai├Ž, bo jako stary wyjadacz, gr├¬ uko├▒czy┬│em w nieca┬│┬╣ godzin├¬ :D D┼Şwi├¬k, r├│wnie┬┐ zosta┬│ podrasowany i w s┬│uchawkach brzmi bardzo przyjemnie, niestety ograniczy si├¬ TYLKO do muzyki.

Fajnie, ┬┐e Codemaster zdecydowa┬│ si├¬ na powr├│t Dizzy'ego, szkoda tylko, ┬┐e z tak ma┬│ym rozmachem... za 7z┬│ otrzymujemy znan┬╣ przygod├¬ "na raz", ale mam nadziej├¬, ┬┐e Mistrzowie Kodu na tym nie sko├▒cz┬╣ i po nowym roku przyjdzie mi si├¬ zmierzy├Ž jeszcze co najmniej z Magicland'em, a po cichu licz├¬, ┬┐e zrobi┬╣ now┬╣ odlotow┬╣ przygod├¬ :)

PS. Grê testowa³em na iPhone 3GS.
WWW.KUNIO.PL

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedč #11 dnia: Grudzie˝ 28, 2011, 10:55:03 »
A jaka jest muzyka w tej grze? Ja za odg┬│osami pozamuzycznymi z kolei nie przepadam, niejednokrotnie ustawia┬│am gry na "music ON, sound FX OFF". Bardzo mi si├¬ podoba muzyka z oryginalnego Yolkfolk, ze Spellbound... i co┼ô, co mi teraz niesamowicie chodzi po g┬│owie, wydaje mi si├¬, ┬┐e to z Dizzy'ego albo kt├│rej┼ô z gier dizzypodobnych, ale nie mog├¬ sobie przypomnie├Ž, sk┬╣d dok┬│adnie... jak (pytanie filozoficzne, a nie praktyczne) zapisa├Ž wiruj┬╣c┬╣ w g┬│owie melodi├¬, je┬┐eli czasami nawet zanuci├Ž si├¬ jej nie umie? A jednak jest, ┬┐ywy i d┼Şwi├¬czny dow├│d niejedyno┼ôci ┼ôwiata zewn├¬trzego.

SebaSan1981

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 141
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
« Odpowiedč #12 dnia: Stycze˝ 03, 2012, 16:24:59 »
Gdybym by³ kasiasty to bym wykupi³ licencjê na Dizzy'ego od Codmastersów i wspólnymi si³ami zrobilibyœmy jak¹œ konkretn¹ oficjaln¹ (a nie fanowsk¹) grê z Dizzym np w formie rpg. Bo w³aœnie marzy mi siê Dizzy w grze typu rpg :)

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #13 dnia: Stycze˝ 03, 2012, 18:32:55 »
Musia┬│by┼ô by├Ž bardzo kasiasty no i trzeba by si├¬ dogada├Ž nie tylko z codemasters ale i z Blitz, a to ju┬┐ by┬│oby trudne. Gr├¬ nie ┬│atwo odkupi├Ž bo jak wida├Ž wci┬╣┬┐ mo┬┐na na Dizzy zarobi├Ž np. omawianym w tym w┬╣tku remakiem.
...przeciez sie nie rozdwoje...