Autor Wątek: Wielki powrót serii Dizzy!  (Przeczytany 4222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
Wielki powrót serii Dizzy!
« dnia: Listopad 22, 2011, 18:18:40 »
Dokładnie, dobrze czytacie. Tak, wiem, był już temat wiele razy. Ale tym razem to chyba prawda :) czytajcie, komentujcei :)
http://www.cdaction.pl/news-23596/dizzy-powrot-kultowego-jajka-wideo.html

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
Odp: Wielki powrót serii Dizzy!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2011, 23:16:01 »
Jupi! ;D
Wielki powrót Dizzy z zakurzonego magazynu!
Prawdopodobnie będzie to POY na Iphona, jak gdzieś było poruszone na yolkfolk.com.
Ja mam odczucia mieszane.Z jednej strony cieszę się szalenie że Dizzy powrócił.
Z drugiej...z drugiej strony to się jednak trochę boję.Boję się że nowe gry "to nie będzie już to samo".
Pokładam jednak nadzieję w Braciach olivier i mam nadzieję że dołożą oni starań by wszystko było dopracowane i wyszlifowane ;)

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2011, 12:21:00 »
Nie do wiary :D Widocznie petycje odniosły w końcu jakiś skutek, skoro Codemasters postanowiło powrócić do Dizzy'ego. Co prawda na razie to faktycznie tylko remake PoY na iPhone, ale miejmy nadzieję, że na tym się nie skończy. Więcej info, data premiery (9 grudnia) i screeny są już na oficjalnej stronie. Poza tym jest ciekawy trailer, na którym widać jak to wszystko wygląda w praktyce: http://youtu.be/LGW53914gDk. Wszystko wskazuje na to, że to będzie stary dobry Prince of Yolkfolk, bez żadnych dodatków, a jedynie z odświeżoną grafiką. Jak dla mnie wygląda to całkiem nieźle, dobrze oddaje bajkowy klimat gry. Ale z przewoźnikiem trochę przegięli - teraz to jest typowa Śmierć :) Ogólnie bardzo pozytywna akcja, ale czekam na coś więcej, a konkretnie na nową grę.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2011, 13:32:44 »
Ale brzydka grafika... Szczególnie Dizzy. Choć w PoY też Dizzy nie był za piękny, tak teraz jeszcze gorzej to wygląda. Można stworzyć ładną retro-grafikę, co nie udało się autorom. Cóż, szkoda... Może wyciągne wnioski przy odświeżonej wersji Fantastic Adventures of Dizzy :D

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2011, 13:51:56 »
Nie jest brzydka...raczej za słodka.Ten troll..to już nie jest ten sam troll.Tak samo jak przewoźnik i błazen, ale, hej, dajcie im szansę.Sterowanie grą platformową na iphone(który jest dotykowy) może być trudne w odbiorze, mam nadzieję że jednak się przyłożyli autorzy do tego aspektu.Z tego co widać na trailerze, nie podoba mi się fizyka, dizzy opada poooowoli, tak jak Sonic w Sonic 4.Wszystko wydaje się takie niemrawe, brak jest dynamiki.Mam nadzieję że jednak się dobrze sprzeda i będziemy mogli zobaczyć nowe przygody Dizzy (albo anulowane Wonderland Dizzy)na rodzimym PC, lub usługach typu PSN czy WiiWare.
Może wyciągne wnioski przy odświeżonej wersji Fantastic Adventures of Dizzy
Ja wolałbym odswieżone Dizzy 1.FAODów jest już dużo.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2011, 00:21:14 »
Boże, już myślałem, że Codemasters znienawidzili Dizzy'ego i zostawili w jakiś kompostowniku w Londynie. :o

Podzielam opinie co do przesłodzonej grafiki, ale mimo wszystko, gdybym miał maszynkę, na którą to zostanie wydane, od razu bym kupił. Miejmy nadzieję, że dzięki temu w końcu doczekamy się również nowej gry, oby też na PC. :)

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy częściej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2011, 19:36:40 »
Mam tylko nadzieję, że gra będzie dostępna także na zwykły komputer... Nie wszyscy mają takie bajery - ja do dziś jestem dumną (dumną - bo lubię się odróżniać) posiadaczką komórki z czarno-zielonym wyświetlaczem, która obsługuje tak wyrafinowane gry jak "Wąż"... Zresztą moje zacofanie technologiczne jest tu dość powszechnie znane.
Jeżeli chodzi o zdanie na temat gry - aż tak przesłodzona nie jest, choćby troll jest odpowiednio szkaradny i tępy... Ale najbardziej mi się spodobał w filmiku fragment, kiedy Dizzy skacze z górę kwitnących drzew. To jest już, owszem, trochę słodkie i takie wiosenne, radosne, lekkie... Choć z drugiej strony muszę powiedzieć, że "Prince of the Yolkfolk" zawsze było dla mnie wypełnione urodą typu tajemniczego. Ta melodia - zdecydowanie nie radosna, raczej ma w sobie coś tajemniczego i tęsknego. Barwy odrobinę przygaszone w porównaniu z "Magicland", ciemne mury zamków... Ale warto zobaczyć, jak będzie się przedstawiała nowa wersja - tak czy inaczej, warto wypróbować coś nowego.
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

rob3rt

• aspirant
  • *
  • www.kunio.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2011, 12:03:21 »
Jak widać, zachowali wszystko w oryginale... z wyjątkiem grafiki, niestety ale ŁADNA to ona nie jest, nie wmawiajcie mi, że za słodka czy coś, bo widać, że robiona jest "na szybko" co szczególnie widać na screenach na oficjalnej stronie, gdzie wygląda jak flashowy badziew! A do tego samo jajko... ych... porażka. Na szczęście wyświetlacz w iPhonie wielki nie jest i jakoś będzie to wyglądało :) No, koniec narzekania, bardzo cieszy mnie informacja, że Dizzy powrócił i to w jednej z moich ulubionych części, chodź szkoda, że będzie to krótka przygoda. Ci co martwią się sterowaniem na ekranie dotykowym - jak najbardziej nadaje się do gry zręcznościowej!

Obawiam się tylko, że to może być jednorazowe wydanie i codemaster nie będzie kontynuował przeniesienia kolejnych Dizzy, tym bardziej na inne platformy aniżeli smartfony.
WWW.KUNIO.PL

Augustyn

• aspirant
  • *
  • Show ya moves!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2011, 12:47:43 »
To może i ja się wypowiem w temacie:
Praktycznie wszystko mi się podoba.Zwłaszcza grafika.Oczywiście, dla mnie jako fana jest nieco nie pasująca, ALE pamiętajmy że ta gra ma być przedewszystkim dla dzieci, sam dizzy(graficznie) też nieco "odmłodniał".To daje większe szanse na dobrą sprzedaż gry, czyli później tez na wydanie jakiejś nowej przygody.
No, mógłbym się tylko przyczepić co do jakiejś dziwnej grawitacji, ale to pikuś przy perspektywie nowej gry.

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2011, 20:43:18 »
A ja podejrzewam, że gra będzie miała wzięcie bardziej wśród starszych graczek i graczy. Osób, ktore grały w Dizzy jeszcze w latach 90. lub nawet 80., takich na pewno po dwudziestce. Nie wiem, czy dla dzieci Dizzy będzie atrakcyjny bez informacji o "kultowym" statusie tej postaci i gier - a żeby to wchłonąć, trzeba się interesować starymi grami. Nie wiem, na ile mają one wzięcie u osób poniżej dwudziestki... mnie jakoś nigdy nie "brały" duże nowe gry, może częściowo dlatego, że jestem graczką ściśle indywidualną, a takie duże gry tak długo się przechodzi, że aż się prosi o towarzystwo... Wolę starocie, ostatnio zachwyciło mnie "Loom" (znacie? W gruncie rzeczy prosta gra, odpowiednia dla 10-12-latków pod względem stopnia trudności... a przy tym bardzo mroczna, wręcz lekko horrorowata, pod tym względem nie dla młodszych dzieci...), a gry z Dizzym akurat traktuję ze szczególnym sentymentem. Myślę, że na "legendarność" Dizzy'ego dla mnie duży wpływ ma to, że "Fantasy World Dizzy" bardzo wcześnie "przestało mi działać", prawdopodobnie już około '95 roku potrzebowałabym do tej gry emulatora... tylko nie wiedziałam wtedy nawet o istnieniu czegoś takiego, nie miałam dostępu do sieci i nie wiem, czy w ogóle ktoś już wtedy robił emulatory... Więc FWD stało się dla mnie grą "utraconą", a darzoną dużym sentymentem (tu zapewne "zagrało" i skojarzenie z bajką "Jack i łodyga fasoli", którą mam w bardzo ładnej wersji) i na tym powstał mój sentyment do Dizzy'ego ogólnie...
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

rob3rt

• aspirant
  • *
  • www.kunio.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2011, 10:39:23 »
Widzę, że jeszcze nikt po nią nie sięgnął, więc opowiem swoje wrażenie :)

Ni stąd ni zowąd, jesteśmy w jaskini, żadnego menu tytułowego itp. Jest to wierna kopia PotY - nie znalazłem ani jednej różnicy jeśli chodzi o budowę planszy - chmurki, drzewka, wszystko tak jak w oryginale z Amigi, a co najważniejsze, mimo nowej grafiki (która z każdą minutą przekonuje co raz bardziej) grając w zaciszu czułem dawną magię Dizzy'ego! :D Nie spodobała mi się animacja samego bohatera, ma w sobie za mało klatek, przez co traci na płynności :( natomiast bardzo płynnie wyszło przewijanie ekranu - przez całą grę mamy jedną planszę, która przewija się zarówno w poziomie jak i w pionie. Do niezbyt udanego sterowania trzeba było się szybko przyzwyczaić, bo jako stary wyjadacz, grę ukończyłem w niecałą godzinę :D Dźwięk, również został podrasowany i w słuchawkach brzmi bardzo przyjemnie, niestety ograniczy się TYLKO do muzyki.

Fajnie, że Codemaster zdecydował się na powrót Dizzy'ego, szkoda tylko, że z tak małym rozmachem... za 7zł otrzymujemy znaną przygodę "na raz", ale mam nadzieję, że Mistrzowie Kodu na tym nie skończą i po nowym roku przyjdzie mi się zmierzyć jeszcze co najmniej z Magicland'em, a po cichu liczę, że zrobią nową odlotową przygodę :)

PS. Grę testowałem na iPhone 3GS.
WWW.KUNIO.PL

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2011, 10:55:03 »
A jaka jest muzyka w tej grze? Ja za odgłosami pozamuzycznymi z kolei nie przepadam, niejednokrotnie ustawiałam gry na "music ON, sound FX OFF". Bardzo mi się podoba muzyka z oryginalnego Yolkfolk, ze Spellbound... i coś, co mi teraz niesamowicie chodzi po głowie, wydaje mi się, że to z Dizzy'ego albo którejś z gier dizzypodobnych, ale nie mogę sobie przypomnieć, skąd dokładnie... jak (pytanie filozoficzne, a nie praktyczne) zapisać wirującą w głowie melodię, jeżeli czasami nawet zanucić się jej nie umie? A jednak jest, żywy i dźwięczny dowód niejedyności świata zewnętrzego.

SebaSan1981

• jajo przepiórcze
  • **
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2012, 16:24:59 »
Gdybym był kasiasty to bym wykupił licencję na Dizzy'ego od Codmastersów i wspólnymi siłami zrobilibyśmy jakąś konkretną oficjalną (a nie fanowską) grę z Dizzym np w formie rpg. Bo właśnie marzy mi się Dizzy w grze typu rpg :)

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2012, 18:32:55 »
Musiałbyś być bardzo kasiasty no i trzeba by się dogadać nie tylko z codemasters ale i z Blitz, a to już byłoby trudne. Grę nie łatwo odkupić bo jak widać wciąż można na Dizzy zarobić np. omawianym w tym wątku remakiem.
...przeciez sie nie rozdwoje...