Autor W╣tek: SPUDS QUEST  (Przeczytany 8105 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

Zamek

• GoťŠ
SPUDS QUEST
« dnia: Pa╝dziernik 21, 2011, 09:48:44 »
Ostatnio kupi┬│em sobie komputer z windowsem 7 i nie jestem w stanie odpali├Ž niekt├│rychgier na PC. W SPUDS QUEST gra si├¬ wgrywa i s┬╣ napisy a gdy ju┬┐ s┬│ycha├Ž muzyk├¬ i powinienem gra├Ž to nie ma obrazu. Raz mi si├¬ uda┬│o uzyska├Ž obraz ale niebieski stworek nie porusza┬│ si├¬.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 967
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
Odp: SPUDS QUEST
« Odpowiedč #1 dnia: Pa╝dziernik 21, 2011, 11:02:21 »
A W7 nie ma czegoœ takiego jak tryb zgodnoœci (sam nie mam W7, wiêc siê pytam :P)?

Zamek

• GoťŠ
« Odpowiedč #2 dnia: Pa╝dziernik 21, 2011, 12:44:13 »
Jest tam taka opcja w grze ale na li┼ôcie nie wyst├¬puje windows 7. Pr├│bowa┬│em u┬┐ywa├Ž innych z listy ale gra nie zadzia┬│a┬│a

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #3 dnia: Pa╝dziernik 21, 2011, 15:12:05 »
Nie chodzi mi o opcjê w grze, ale w systemie...

Zamek

• GoťŠ
« Odpowiedč #4 dnia: Pa╝dziernik 21, 2011, 17:33:22 »
Nie wiedzia┬│em o tej funkcji ale znalaz┬│em j┬╣ sprawdzi┬│em i wy┼ôwietli┬│ si├¬ komunikat niezgodno┼ô├Ž program├│w.

Zamek

• GoťŠ
« Odpowiedč #5 dnia: Pa╝dziernik 22, 2011, 09:40:32 »
Za uwarzy┬│em ┬┐e spuds quest nie dzia┬│a nawet przez emulator dos. Sejmour i fantastic dizzy wystarczyrozpakowa├Ž i ikon├¬ rozpakowanej gry wzi┬╣├Ž i przeci┬╣gn┬╣├Ž na emulator dos. Te obie gry dzia┬│aj┬╣ ale gdy nacisn├¬ alt + enter i w┬│┬╣czy si├¬ tryb pe┬│noekranowy to nie mo┬┐na poruszy├Ž postaci┬╣ w grze. Gdy spuds quest pr├│buje uruchomi├Ž w ten spos├│b to gra si├¬ w┬│┬╣cza obraz jest widoczny a gdy ju┬┐ jest w┬│┬╣czona to s┬│ycha├Ž muzyk├¬ ale nie wida├Ž obrazu.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #6 dnia: Pa╝dziernik 22, 2011, 10:08:07 »
Nie wiedzia┬│em o tej funkcji ale znalaz┬│em j┬╣ sprawdzi┬│em i wy┼ôwietli┬│ si├¬ komunikat niezgodno┼ô├Ž program├│w.

Dla upewnienia - w trybie zgodno┼ôci z jakim systemem pr├│bowa┬│e┼ô j┬╣ uruchomi├Ž? XP?
(nie wiem jakie opcje w tym trybie ma do wyboru W7, ale zak┬│adam, ┬┐e jest tam XP)

Za uwarzy┬│em ┬┐e spuds quest nie dzia┬│a nawet przez emulator dos.

Nic dziwnego, Spud nie by┬│ pisany pod DOS, wyszed┬│ w 2006!  8)
« Ostatnia zmiana: Pa╝dziernik 22, 2011, 10:14:11 wys│ana przez TheAlkochochlik »

Zamek

• GoťŠ
« Odpowiedč #7 dnia: Pa╝dziernik 22, 2011, 10:53:08 »
Pr├│bowa┬│em j┬╣ uruchomi├Ž w systemie Windows XP (Service Pack 3) i Windows XP (z dodatkiem Serwice Pack) oraz pozosta┬│ych systemach chyba ┬┐adnego nie pomino┬│em. Nie wiedzia┬│em czy spuds quest by┬│ pisany pod dos czy nie wola┬│em to sprawdzi├Ž starsze gry dzia┬│aj┬╣ z dosboxem. Gdy uruchamiam spuds quest przez dosboxa to pojawia si├¬ komunikat legal command: SPUDSQUEST.EXE. Je┬┐eli wcze┼ôniej napisa┬│em ┬┐e gra pr├│buje si├¬ wgra├Ž przez dosbox to dla tego ┬┐e du┬┐o robi┬│em ro┬┐nych pr├│b uruchomienia i mi si├¬ pomyli┬│o. System windows7 nie wyst├¬puje na li┼ôcie.

« Ostatnia zmiana: Pa╝dziernik 22, 2011, 10:55:18 wys│ana przez Zamek »

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #8 dnia: Pa╝dziernik 22, 2011, 15:55:16 »
Musisz mie├Ž co┼ô skopane - sprawdzi┬│em wersj├¬ z Dizzy.pl - uruchomi┬│a mi si├¬ pod aktualnym Windows7 SP1 bez ┬┐adnych protest├│w i ustawia├▒ tryb├│w...
...przeciez sie nie rozdwoje...

Zamek

• GoťŠ
« Odpowiedč #9 dnia: Pa╝dziernik 22, 2011, 18:24:59 »
Teraz sprawdzi┬│em komputer odtwarza gr├¬ bo gdy nacisn├¬ strza┬│k├¬ w prawo i lewo to zmieniaj┬╣ si├¬ bia┬│e napisy na ekranie. Problem polega na tym ┬┐e nie wida├Ž postaci i otoczenia jedynie wida├Ž zielon┬╣ ramk├¬ i bia┬│e napisy gdzie si├¬ aktualnie znajduje niebieski stworek oraz s┬│ycha├Ž muzyk├¬.

Zamek

• GoťŠ
« Odpowiedč #10 dnia: Pa╝dziernik 24, 2011, 19:25:27 »
Przypadkiem odkry┬│em ┬┐e gdy wy┬│┬╣cz├¬ ekran przez naci┼ôni├¬cie klawiszy Fn i F7 i w┬│┬╣cz├¬ z powrotem przez naci┼ôniecie tych samych klawiszy to obraz gry si├¬ pojawia. Niestety pojawia si├¬ obraz na 3 sekundy i zn├│w nic nie wida├Ž gdy nacisn├¬ z powrotem te same klawisze to znowu obraz si├¬ pojawia. Po naci┼ôni├¬ciu tych klawiszy na ekranie pojawia si├¬ napis LCD ON lub LCD OFF i do czasu gdy ten napis si├¬ ┼ôwieci to gra jest widoczna. Gdy widze obraz gry i nacisn├¬ strza┬│k├¬ np. w lewo to wida├Ž jak niebieski stworek si├¬ porusza. Co mam zrobi├Ž by m├│c normalnie gra├Ž w t┬╣ gre.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #11 dnia: Pa╝dziernik 24, 2011, 20:37:02 »
klawiszy Fn

Czy¿byœ gra³ na netbooku lub laptopie?
Dlaczego nie napisa³eœ tego od razu?
┼ĺci┬╣gn├¬ SQ na mojego Asusa i sprawdz├¬ - mo┬┐e to wina sprz├¬tu, a nie systemu.

Zamek

• GoťŠ
« Odpowiedč #12 dnia: Pa╝dziernik 24, 2011, 20:55:51 »
Tak gram na laptopie ASUS K53S mam go od tygodnia wczeœniej mia³em przez cztery lata innego laptopa z windowsem XP. Nie pisa³em o tym bo teraz prawie ka¿dy komputer to laptop lub netbook.

Zamek

• GoťŠ
« Odpowiedč #13 dnia: Pa╝dziernik 24, 2011, 23:54:39 »
Zauwa┬┐y┬│em ┬┐e wystarczy pog┬│o┼ôni├Ž lub ┼ôciszy├Ž d┼Şwi├¬k podczas gry by na chwile zadzia┬│a┬│a lub przyciemni├Ž lub rozja┼ôni├Ž ekran. Nie trzeba wy┬│┬╣cza├Ž i w┬│┬╣cza├Ž obrazu.

Emu

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 391
  • P│eŠ: Kobieta
  • niech Daisy cz├¬┼ôciej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedč #14 dnia: Pa╝dziernik 28, 2011, 15:12:15 »
A┬┐ si├¬ wystraszy┬│am i sprawdzi┬│am... mam laptopa, system Win 7 Professional... i na szcz├¬┼ôcie nie mam ┬┐adnych problem├│w z odpaleniem Spud's Quest. Jedyne zastrze┬┐enie mam takie, ┬┐e powi├¬ksza obraz i nie wiem, jak mia┬│abym zrobi├Ž, ┬┐eby w ┼ôrodku "czarnego" pojawia┬│ si├¬ ekran gry w oryginalnej wielko┼ôci. Ale ja jestem noga komputerowa i tylko "g┬│upi ma szcz├¬┼ôcie", ┬┐e mog├¬ w cokolwiek gra├Ž... ;)
PS. Czy nie mo┬┐ecie dawa├Ž ciut bardziej tw├│rczych tytu┬│├│w? Wielkie litery nic nie zmieni┬╣, a uchodz┬╣ za niegrzeczne, w dodatku zjedzono apostrof ("spuds" bez apostrofu znaczy "kartofle" ;)), z tytu┬│u zupe┬│nie nie wynika, o jaki aspekt gry chodzi... A wystarczy┬│oby chwilk├¬ pomy┼ôle├Ž i da├Ž co┼ô w stylu "Spud's Quest - problemy w Win 7".
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."