Autor Wątek: SPUDS QUEST  (Przeczytany 7633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zamek

• Gość
SPUDS QUEST
« dnia: PaĽdziernik 21, 2011, 09:48:44 »
Ostatnio kupiłem sobie komputer z windowsem 7 i nie jestem w stanie odpalić niektórychgier na PC. W SPUDS QUEST gra się wgrywa i są napisy a gdy już słychać muzykę i powinienem grać to nie ma obrazu. Raz mi się udało uzyskać obraz ale niebieski stworek nie poruszał się.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
Odp: SPUDS QUEST
« Odpowiedź #1 dnia: PaĽdziernik 21, 2011, 11:02:21 »
A W7 nie ma czegoś takiego jak tryb zgodności (sam nie mam W7, więc się pytam :P)?

Zamek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: PaĽdziernik 21, 2011, 12:44:13 »
Jest tam taka opcja w grze ale na liście nie występuje windows 7. Próbowałem używać innych z listy ale gra nie zadziałała

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #3 dnia: PaĽdziernik 21, 2011, 15:12:05 »
Nie chodzi mi o opcję w grze, ale w systemie...

Zamek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: PaĽdziernik 21, 2011, 17:33:22 »
Nie wiedziałem o tej funkcji ale znalazłem ją sprawdziłem i wyświetlił się komunikat niezgodność programów.

Zamek

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: PaĽdziernik 22, 2011, 09:40:32 »
Za uwarzyłem że spuds quest nie działa nawet przez emulator dos. Sejmour i fantastic dizzy wystarczyrozpakować i ikonę rozpakowanej gry wziąć i przeciągnąć na emulator dos. Te obie gry działają ale gdy nacisnę alt + enter i włączy się tryb pełnoekranowy to nie można poruszyć postacią w grze. Gdy spuds quest próbuje uruchomić w ten sposób to gra się włącza obraz jest widoczny a gdy już jest włączona to słychać muzykę ale nie widać obrazu.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #6 dnia: PaĽdziernik 22, 2011, 10:08:07 »
Nie wiedziałem o tej funkcji ale znalazłem ją sprawdziłem i wyświetlił się komunikat niezgodność programów.

Dla upewnienia - w trybie zgodności z jakim systemem próbowałeś ją uruchomić? XP?
(nie wiem jakie opcje w tym trybie ma do wyboru W7, ale zakładam, że jest tam XP)

Za uwarzyłem że spuds quest nie działa nawet przez emulator dos.

Nic dziwnego, Spud nie był pisany pod DOS, wyszedł w 2006!  8)
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 22, 2011, 10:14:11 wysłana przez TheAlkochochlik »

Zamek

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: PaĽdziernik 22, 2011, 10:53:08 »
Próbowałem ją uruchomić w systemie Windows XP (Service Pack 3) i Windows XP (z dodatkiem Serwice Pack) oraz pozostałych systemach chyba żadnego nie pominołem. Nie wiedziałem czy spuds quest był pisany pod dos czy nie wolałem to sprawdzić starsze gry działają z dosboxem. Gdy uruchamiam spuds quest przez dosboxa to pojawia się komunikat legal command: SPUDSQUEST.EXE. Jeżeli wcześniej napisałem że gra próbuje się wgrać przez dosbox to dla tego że dużo robiłem rożnych prób uruchomienia i mi się pomyliło. System windows7 nie występuje na liście.

« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 22, 2011, 10:55:18 wysłana przez Zamek »

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #8 dnia: PaĽdziernik 22, 2011, 15:55:16 »
Musisz mieć coś skopane - sprawdziłem wersję z Dizzy.pl - uruchomiła mi się pod aktualnym Windows7 SP1 bez żadnych protestów i ustawiań trybów...
...przeciez sie nie rozdwoje...

Zamek

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: PaĽdziernik 22, 2011, 18:24:59 »
Teraz sprawdziłem komputer odtwarza grę bo gdy nacisnę strzałkę w prawo i lewo to zmieniają się białe napisy na ekranie. Problem polega na tym że nie widać postaci i otoczenia jedynie widać zieloną ramkę i białe napisy gdzie się aktualnie znajduje niebieski stworek oraz słychać muzykę.

Zamek

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: PaĽdziernik 24, 2011, 19:25:27 »
Przypadkiem odkryłem że gdy wyłączę ekran przez naciśnięcie klawiszy Fn i F7 i włączę z powrotem przez naciśniecie tych samych klawiszy to obraz gry się pojawia. Niestety pojawia się obraz na 3 sekundy i znów nic nie widać gdy nacisnę z powrotem te same klawisze to znowu obraz się pojawia. Po naciśnięciu tych klawiszy na ekranie pojawia się napis LCD ON lub LCD OFF i do czasu gdy ten napis się świeci to gra jest widoczna. Gdy widze obraz gry i nacisnę strzałkę np. w lewo to widać jak niebieski stworek się porusza. Co mam zrobić by móc normalnie grać w tą gre.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #11 dnia: PaĽdziernik 24, 2011, 20:37:02 »
klawiszy Fn

Czyżbyś grał na netbooku lub laptopie?
Dlaczego nie napisałeś tego od razu?
Ściągnę SQ na mojego Asusa i sprawdzę - może to wina sprzętu, a nie systemu.

Zamek

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: PaĽdziernik 24, 2011, 20:55:51 »
Tak gram na laptopie ASUS K53S mam go od tygodnia wcześniej miałem przez cztery lata innego laptopa z windowsem XP. Nie pisałem o tym bo teraz prawie każdy komputer to laptop lub netbook.

Zamek

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: PaĽdziernik 24, 2011, 23:54:39 »
Zauważyłem że wystarczy pogłośnić lub ściszyć dźwięk podczas gry by na chwile zadziałała lub przyciemnić lub rozjaśnić ekran. Nie trzeba wyłączać i włączać obrazu.

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy częściej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #14 dnia: PaĽdziernik 28, 2011, 15:12:15 »
Aż się wystraszyłam i sprawdziłam... mam laptopa, system Win 7 Professional... i na szczęście nie mam żadnych problemów z odpaleniem Spud's Quest. Jedyne zastrzeżenie mam takie, że powiększa obraz i nie wiem, jak miałabym zrobić, żeby w środku "czarnego" pojawiał się ekran gry w oryginalnej wielkości. Ale ja jestem noga komputerowa i tylko "głupi ma szczęście", że mogę w cokolwiek grać... ;)
PS. Czy nie możecie dawać ciut bardziej twórczych tytułów? Wielkie litery nic nie zmienią, a uchodzą za niegrzeczne, w dodatku zjedzono apostrof ("spuds" bez apostrofu znaczy "kartofle" ;)), z tytułu zupełnie nie wynika, o jaki aspekt gry chodzi... A wystarczyłoby chwilkę pomyśleć i dać coś w stylu "Spud's Quest - problemy w Win 7".
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."