Ankieta

Czy "po┬┐yczenie" grafik to dobry pomys┬│?

Jak najbardziej!
6 (66.7%)
Wola┬│bym jednak zobaczy├Ž now┬╣ grafik├¬.
3 (33.3%)
Wr├│├Ž do stylu z poprzedniej cz├¬┼ôci.
0 (0%)

G│osˇw w sumie: 9

G│osowanie sko˝czone: Listopad 18, 2011, 20:19:09

Autor W╣tek: Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"  (Przeczytany 5713 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

Augustyn

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 67
  • Show ya moves!
Odp: Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"
« Odpowiedč #15 dnia: Grudzie˝ 01, 2011, 14:48:04 »
DRD planuj├¬ w ko├▒cu sko├▒czy├Ž na ┼ôwi├¬ta
Pozwól ¿e nieco podpytam, bo pewnie kilka innych osób te¿ siê zastanawia(Podbnie odnoœnie Zaks Fury...)Czy ten œwi¹teczny termin DRD wypali, czy stawiamy nowy? xD

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 904
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
    • Status GG
« Odpowiedč #16 dnia: Grudzie˝ 22, 2011, 01:35:08 »
Czy ten œwi¹teczny termin DRD wypali, czy stawiamy nowy? xD
Nie, ┬┐e ty jeszcze w to wierzysz.Prawda jest taka ┬┐e straci┬│em serce do tworzenia DRD.Mo┬┐liwa jest reanimacja, lecz ma┬│o prawdopodobna.Nie pytaj czemu tak si├¬ sta┬│o, sam nie wiem.Gdybym wiedzia┬│ ju┬┐ bym ruszy┬│ dupsko i walczy┬│ z przyczyn┬╣...ale tej zlokalizowa├Ž nawet nie mog├¬.
Ale dobra, wracaj┬╣c do tematu.
MOE1 mog┬│o wyj┼ô├Ž w ┼ôwi├¬ta, naprawd├¬ mog┬│o.Postanowi┬│em jednak zmieni├Ž nieco koncept technikali├│w gry.Nie chodzi o koncept, tylko o to na jakim mapperze b├¬dzie gra itp.
Np.Mia┬│ by├Ž system password├│w.Po zako├▒czeniu MOE1 gracz dostawa┬│ by passworda kt├│ry musia┬│by wpisa├Ž w MOE2 by kontynuowa├Ž gr├¬ z ilo┼ôci┬╣ ┬┐y├Ž, dokonaniami itp.Ale to by by┬│o niewygodne.
Wi├¬c mo┬┐e by u┬┐y├Ž Zapisu na bateryjk├¬? O, to jest pomys┬│.UNROM\CAMERICA tego nie obs┬│uguje...To wzi┬╣┬│em mapper kt├│ry na dodatek ma CHR ROM-Czas ┬│adowania map znacz┬╣co si├¬ skr├│ci┬│.
Wi├¬c czemu MOE1 nie wyjdzie na ┼ôwieta- Co i gdzie ma by├Ž zapisane na bateryjce.Poniewa┬┐ tu b├¬dzie "innowacja" Ka┬┐da kolejna cz├¬┼ô├Ž MOE b├¬dzie dorabiana do ROMU gry.Tym sposobem save b├¬dzie pasowa┬│ do ka┬┐dej cz├¬┼ôci.No i pozwoli na wiele wi├¬ksz┬╣ swobod├¬ ni┬┐ password.(Uko├▒czy┬│e┼ô cz├¬┼ô├Ž 1 z wiadrem w kieszeni? w "Dw├│jce" mo┬┐e bedzie u┬┐yteczne by odblokowa├Ž co┼ô extra!)
itp.itd.
Teraz nieco o czêœci 1:
-Odwiedzimy 7 lokacji(Wnêtrza domków liczê osobno)
-Dogada³em siê z kolesiami z forum famitrackera.Ka¿da lokacja bêdzie mia³a swoj¹ muzyczkê.
-23 Itemy
-35 Ekran├│w
-4 Mem Itemy do zebrania
-Gracz mo┬┐e biega├Ž trzymaj┬╣c guzik B
-Gracz mo┬┐e si├¬ wspina├Ž po r├│┬┐nych rzeczach(lina\drabina)

4 Itemy i zagadki zosta³y wyrzucone poniewa¿...mapa jest nieco zbyt ciasna w porównaniu do iloœci Itemów.
Tak samo i minigra kt├│ra mia┬│a by├Ž po zako├▒czeniu cz├¬┼ôci 1(zainspirowana komixem SebaSana)-Gracz wskakuje do czo┬│gu i w konwekcji Minigry (kusza z FAOD) niszczy zamek.

UWAGA:Status bar napewno zostanie zmieniony.MOE mia┬│o wprowadzi├Ž ca┬│kiem nowy system plecaczkowy(Kt├│ry ju┬┐ dzia┬│a) ale postanowi┬│em go aktywowa├Ž dopiero w cz├¬┼ôci 3, b├¬dzie bardziej zgodnie z fabu┬│┬╣.Status bar b├¬dzie w stanie pomie┼ôci├Ž tylko 3 itemy zamiast(jak sugeruj┬╣ screeny, pi├¬ciu)

No, skoro tyle czekaliœcie to mo¿e ma³y dowód na to ¿e "coœ siê dzieje"

Bibloteka rodu FolkYolk(anagram od YolkFolk, tak, by├Ž mo┬┐e nasz "upad┬│y b├│g" ma co┼ô z tym wsp├│lnego)

Wnêtrze ³ódzi podwodnej.
Ciekawostka: ca┬│a grafika na powy┬┐szych screenach wykonana zosta┬│a przezemnie, wiem, nie jestem grafikiem.

A tu ju┬┐ znajome strony.Podzekowania dla Micrusa za przerobienie tej studni(skalowanie, podmiana kolor├│w) z studni z Magicland Dizzy.

Seria MOE b├¬dzie si├¬ cz├¬sto opiera├Ž o zagadki z Dev Doca do "Dizzy Black"(czyli mojego hacka FAOD, kt├│ry zosta┬│ porzucony) cho├Ž z zmienion┬╣ fabu┬│┬╣.By├Ž mo┬┐e trafimy te┬┐ na miejsc├│wki kt├│re mia┬│y by├Ž w hacku.To tyle informacji na razie, zapodawajcie mi swoje opinie ;D
« Ostatnia zmiana: Grudzie˝ 22, 2011, 01:56:48 wys│ana przez dizzy9 »

Augustyn

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 67
  • Show ya moves!
« Odpowiedč #17 dnia: Grudzie˝ 27, 2011, 20:49:15 »
Tlumacz┬╣c na polski:
poudaj├¬ nieco ze gra juz niby skonczona, ale nie mog├¬ uko├▒czy├Ž z powod├│w niezale┬┐nych, nie?
Ja obstawiam datê premiery na Grudzieñ 2012.
Ps.Nieco ma³o lokacji i przedmiotów.Niszczyciel Zaks Fury(tak¿e w 2012)to to nie bêdzie.:p