Ankieta

Czy "pożyczenie" grafik to dobry pomysł?

Jak najbardziej!
6 (66.7%)
Wolałbym jednak zobaczyć nową grafikę.
3 (33.3%)
Wróć do stylu z poprzedniej części.
0 (0%)

Głosów w sumie: 9

Głosowanie skończone: Listopad 18, 2011, 20:19:09

Autor Wątek: Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"  (Przeczytany 5540 razy)

Augustyn

• aspirant
  • *
  • Show ya moves!
Odp: Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2011, 14:48:04 »
DRD planuję w końcu skończyć na święta
Pozwól że nieco podpytam, bo pewnie kilka innych osób też się zastanawia(Podbnie odnośnie Zaks Fury...)Czy ten świąteczny termin DRD wypali, czy stawiamy nowy? xD

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2011, 01:35:08 »
Czy ten świąteczny termin DRD wypali, czy stawiamy nowy? xD
Nie, że ty jeszcze w to wierzysz.Prawda jest taka że straciłem serce do tworzenia DRD.Możliwa jest reanimacja, lecz mało prawdopodobna.Nie pytaj czemu tak się stało, sam nie wiem.Gdybym wiedział już bym ruszył dupsko i walczył z przyczyną...ale tej zlokalizować nawet nie mogę.
Ale dobra, wracając do tematu.
MOE1 mogło wyjść w święta, naprawdę mogło.Postanowiłem jednak zmienić nieco koncept technikaliów gry.Nie chodzi o koncept, tylko o to na jakim mapperze będzie gra itp.
Np.Miał być system passwordów.Po zakończeniu MOE1 gracz dostawał by passworda który musiałby wpisać w MOE2 by kontynuować grę z ilością żyć, dokonaniami itp.Ale to by było niewygodne.
Więc może by użyć Zapisu na bateryjkę? O, to jest pomysł.UNROM\CAMERICA tego nie obsługuje...To wziąłem mapper który na dodatek ma CHR ROM-Czas ładowania map znacząco się skrócił.
Więc czemu MOE1 nie wyjdzie na świeta- Co i gdzie ma być zapisane na bateryjce.Ponieważ tu będzie "innowacja" Każda kolejna część MOE będzie dorabiana do ROMU gry.Tym sposobem save będzie pasował do każdej części.No i pozwoli na wiele większą swobodę niż password.(Ukończyłeś część 1 z wiadrem w kieszeni? w "Dwójce" może bedzie użyteczne by odblokować coś extra!)
itp.itd.
Teraz nieco o części 1:
-Odwiedzimy 7 lokacji(Wnętrza domków liczę osobno)
-Dogadałem się z kolesiami z forum famitrackera.Każda lokacja będzie miała swoją muzyczkę.
-23 Itemy
-35 Ekranów
-4 Mem Itemy do zebrania
-Gracz może biegać trzymając guzik B
-Gracz może się wspinać po różnych rzeczach(lina\drabina)

4 Itemy i zagadki zostały wyrzucone ponieważ...mapa jest nieco zbyt ciasna w porównaniu do ilości Itemów.
Tak samo i minigra która miała być po zakończeniu części 1(zainspirowana komixem SebaSana)-Gracz wskakuje do czołgu i w konwekcji Minigry (kusza z FAOD) niszczy zamek.

UWAGA:Status bar napewno zostanie zmieniony.MOE miało wprowadzić całkiem nowy system plecaczkowy(Który już działa) ale postanowiłem go aktywować dopiero w części 3, będzie bardziej zgodnie z fabułą.Status bar będzie w stanie pomieścić tylko 3 itemy zamiast(jak sugerują screeny, pięciu)

No, skoro tyle czekaliście to może mały dowód na to że "coś się dzieje"

Bibloteka rodu FolkYolk(anagram od YolkFolk, tak, być może nasz "upadły bóg" ma coś z tym wspólnego)

Wnętrze łódzi podwodnej.
Ciekawostka: cała grafika na powyższych screenach wykonana została przezemnie, wiem, nie jestem grafikiem.

A tu już znajome strony.Podzekowania dla Micrusa za przerobienie tej studni(skalowanie, podmiana kolorów) z studni z Magicland Dizzy.

Seria MOE będzie się często opierać o zagadki z Dev Doca do "Dizzy Black"(czyli mojego hacka FAOD, który został porzucony) choć z zmienioną fabułą.Być może trafimy też na miejscówki które miały być w hacku.To tyle informacji na razie, zapodawajcie mi swoje opinie ;D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2011, 01:56:48 wysłana przez dizzy9 »

Augustyn

• aspirant
  • *
  • Show ya moves!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2011, 20:49:15 »
Tlumacząc na polski:
poudaję nieco ze gra juz niby skonczona, ale nie mogę ukończyć z powodów niezależnych, nie?
Ja obstawiam datę premiery na Grudzień 2012.
Ps.Nieco mało lokacji i przedmiotów.Niszczyciel Zaks Fury(także w 2012)to to nie będzie.:p