Ankieta

Czy "pożyczenie" grafik to dobry pomysł?

Jak najbardziej!
6 (66.7%)
Wolałbym jednak zobaczyć nową grafikę.
3 (33.3%)
Wróć do stylu z poprzedniej części.
0 (0%)

Głosów w sumie: 9

Głosowanie skończone: Listopad 18, 2011, 20:19:09

Autor Wątek: Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"  (Przeczytany 5541 razy)

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"
« dnia: PaĽdziernik 19, 2011, 21:19:09 »
Siema,
Postanowiłem się poradzić was, graczy, czy "pożyczenie" grafiki z FAOD dla Dizzy MOE CH1 jest dobrym pomysłem?
Cóż, jeśli nie jest to będę zmuszony jednak zrobić kolejną porcję "biało-szarych graficzek":|
A więc: głosujcie w ankiecie i komentujcie co o tym myślicie.
Ja swój głos oddaję na pierwszą opcję w ankiecie.Pozwoli to na zwyczajnie ładniejszą grafikę i odciążenie Jajcarza(jeśli wogóle się zgodzi na tworzenie GFXów).
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 19, 2011, 21:20:56 wysłana przez dizzy9 »

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
Odp: Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"
« Odpowiedź #1 dnia: PaĽdziernik 19, 2011, 21:32:55 »
Po mojemu za duzo juz jest gier z grafiką a'la FAoD... Nie twierdzę że to zły pomysł ale to tak jak bym grał w kolejną część FAoD tylko ze zmienioną postacią, zrobisz jak zechcesz ale po mojemu najlepsza byłaby nowa grafika :)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

Micrus

• jajo kurze
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedź #2 dnia: PaĽdziernik 19, 2011, 21:34:07 »
Skoro nie ma pod ręką dobrego grafika, a sam grafiki nie tworzysz to lepiej "pożycz". Tylko dobrze byłoby, skoro już "pożyczasz", żeby mialo to jakieś logiczne wytłumaczenie w grze, tzn. żeby w jakiś sposób nawiązywało do FAoD. I zaznaczam, nie chodzi o to, żeby zerżnąć wszystko, włącznie z zagadkami. Historię proszę wymyśleć własną.  ;D

EDIT: Chyba, że będziesz tak dobry i nauczysz się pixel artu. :P
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 19, 2011, 21:44:39 wysłana przez Micrus »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #3 dnia: PaĽdziernik 20, 2011, 00:07:17 »
Jajcarza nie trzeba odciążać. Jajcarz miał przez ostatnie dwa miesiące ograniczony dostęp do Sieci. Na GG też się nie pojawiałem bo to by była jak rozmowa przez głuchy telefon. :P

Jeżeli gra ma się toczyć w tym samym uniwersum co Dizzy (nie wiem, czy MOE ma jakąś wspólną fabułę z Twoimi innymi projektami, czy nie, wypadłem z obiegu), albo przynajmniej wchodzić z nim w jakiś crossover, to pożyczanie części grafik - czemu nie? W przeciwnym wypadku lepiej wziąć zadek w troki wymyślić coś nowego.

Tylko, że obmyślenie całkiem nowego stylu i konsekwentne trzymanie się go w grze to spory wysiłek. Jak masz jakiś koncept jak ten Twój świat ma wyglądać to wal, zamieniam się w słuch.

A i FAOD jest nadużywane. Są jeszcze inne piękne gry o Jajcu na NESa.

A… co tam z moimi graficzkami do DRD, DALR i czegoś tam jeszcze bo zapomniałem? ;)

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
« Odpowiedź #4 dnia: PaĽdziernik 20, 2011, 13:00:08 »
Dużo gier opartych na grafice z FAOD? Proszę mi podać kilka przykładów, bo z tego co ja wiem, jakieś 90% dizzygier opartych jest na wersji Spectrum czy innych.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #5 dnia: PaĽdziernik 20, 2011, 13:41:48 »
@bemberg  - ale licząc tylko ukończone, czy również porzucone i w produkcji ;)?

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #6 dnia: PaĽdziernik 20, 2011, 18:56:24 »
Po mojemu za duzo juz jest gier z grafiką a'la FAoD... Nie twierdzę że to zły pomysł ale to tak jak bym grał w kolejną część FAoD tylko ze zmienioną postacią, zrobisz jak zechcesz ale po mojemu najlepsza byłaby nowa grafika :)
Hm, może nieco źle się wyraziłem.(Jak zwykle:| )
Chodziło mi głównie o ściąganie grafiki z innych Dizzy.Nie wiem sam czy z innych gier też pasuje, choć raczej jednak nie.(Chodzi o kwestię tego czy tak wolno)
Niektóre gry wykazują też podatność na "NESyfikację"* czyli przerobienie grafiki na standardy NESa.
np.Seymour goes to hollywood dostaje u mnie 9.5\10 w skali podatności na NESyfikację.
Mały przykład:

Na górze przedmioty w wersji oryginalnej, na dole działające z wymaganiami NESa**(Paleta NTSC)
Ogólnie mówiąc gry z pikselartem też łatwo się NESyfikuje.

Tylko dobrze byłoby, skoro już "pożyczasz", żeby mialo to jakieś logiczne wytłumaczenie w grze, tzn. żeby w jakiś sposób nawiązywało do FAoD. I zaznaczam, nie chodzi o to, żeby zerżnąć wszystko, włącznie z zagadkami. Historię proszę wymyśleć własną. 
Niestety, bedą powtórzone zagadki z FAOD-klucze do wind i drzwi.
Z nawiązaniem do FAOD może być nieco kłopocik, gdyż takiego nie  ma.Historia jest całkiem nowa, oczywiście z nową postacią.
Co do tej postaci to Alko chyba już widział jej oficjalny profil(Czyli "background postaci").Oficjalnie powiem tylko iż będziemy grać "Panem D." który jest...Bogiem:)
Sama "seria" MOE się nieco zmieni.Plecak będzie FAODowy, dialogi będą wyświetlane zamiast stat bara, lepsiejsza grafika, no i będzie można biegać trzymając guzik B w czasie chodu.

EDIT: Chyba, że będziesz tak dobry i nauczysz się pixel artu.
Wierzaj mi, próbowałem.

Jeżeli gra ma się toczyć w tym samym uniwersum co Dizzy (nie wiem, czy MOE ma jakąś wspólną fabułę z Twoimi innymi projektami, czy nie, wypadłem z obiegu), albo przynajmniej wchodzić z nim w jakiś crossover, to pożyczanie części grafik - czemu nie? W przeciwnym wypadku lepiej wziąć zadek w troki wymyślić coś nowego.
Ja przekształcam uniwersum Dizzy by pasował jak ja tego chcę:)

A… co tam z moimi graficzkami do DRD, DALR i czegoś tam jeszcze bo zapomniałem?
DRD planuję w końcu skończyć na święta, wszystkie które zapodałeś będą użyte.Tryb EXTRA o którym Ci pisałem jednak nie wypali-za dużo roboty.
Z DARL, póki co się wstrzymuję.Ale grafika którą zapodałeś do DARLa też powinna trafić do DRD(np.ruiny zamku Zaksa***).
Ogólnie, DRD to niby prosta gierka w założeniach, ale gdy wejdzie się w szczegóły(grafika, muzyka, zapisywanie rekordów, odblokowywajki, kilka grywalnych postaci itp) to jednak wychodzi mnóstwo roboty.

Cieszę się że jednak kilka osób uważa iż recykling grafiki to jednak nie jest zła sprawa.Oraz zawsze zapraszam do współpracy, graficznej, muzycznej czy translatorskiej ;)

*Termin wymyślony przeze mnie
**Seymour powinien być traktowany jako sprit, natomiast rózy w flakonie nie chciało mi się przerabiać(poza zmianą palety).
***Po za wierzą Theo, bo nie wiem jak wyjaśnić że przez sufit przelatuje deszcz i monety;)

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #7 dnia: PaĽdziernik 20, 2011, 21:44:33 »
Co do tej postaci to Alko chyba już widział jej oficjalny profil(Czyli "background postaci").

Coś kojarzę... Muszę przekopać się przez odzyskane dane ze starego dysku.

Tryb EXTRA o którym Ci pisałem jednak nie wypali-za dużo roboty.

Wiem... ja też zawaliłem sprawę. Zawsze można zrobić DRD Deluxe ;).

nie wiem jak wyjaśnić że przez sufit przelatuje deszcz i monety;)

Pewnego wieczoru Theo pomylił zaklęcia, zrobiło się wielkie bum i rozp... sufit ;).
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 20, 2011, 21:46:32 wysłana przez TheAlkochochlik »

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
« Odpowiedź #8 dnia: PaĽdziernik 20, 2011, 21:46:54 »
@TheAlkochochlik. Ja nawet nie kojarzę jednej skończonej gry z grafiką FAOD, więc coś kręcisz ;p

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
« Odpowiedź #9 dnia: PaĽdziernik 21, 2011, 00:05:50 »
Jeśli chodzi o grafikę w grach fanów to wolałbym ujrzeć autorską. Patrząc na to z drugiej strony, musiałbyś zlecić wykonanie grafiki komuś innemu a ten ktoś nie zawsze znajdzie czas dla Ciebie i znając życie, projekt stanie w miejscu. Moim zdaniem powinieneś skorzystać z dostępnych już grafik.
Jeśli gra będzie ukończona, możesz wtedy powołać się na grafików, którzy odwalą za Ciebie brudną robotę :).

Na grafice Świat się nie kończy, jeśli masz pomysł, to zrealizuj go ! Bazując na dostępnych elementach ze starych gier, stwórz nowy Świat. Zacznij najlepiej od scenariusza i opracowania na kartce papieru poziomów, złożenie gry w Dizzy Age nie powinno już stanowić problemu. ;). Masz tutaj ludzi, którzy Ci w tym pomogą, jeśli zabraknie pomysłów.

Wiele gier fanów miło wspominam, np. Dizzy The Normal Day. Autor wykorzystał z niej dostępne biblioteki z edytora i kilka dorzuconych grafik z Dizzy Spectrum. Postawiono na pomysł, nie na grafikę. Gra oprawiona została w ciekawą fabułę, uciekającą od ratowania Daisy z dawką humoru. :)

Jeśli chcesz wyjść na przeciw stereotypowym produkcjom, musisz zainteresować gracza czymś nowym.
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 21, 2011, 00:55:44 wysłana przez Miras »

Augustyn

• aspirant
  • *
  • Show ya moves!
« Odpowiedź #10 dnia: PaĽdziernik 21, 2011, 09:21:04 »
Ja swój głos oddaję na pierwszą opcję w ankiecie.
Ja tak samo.Choć, podobnie jak Miras, wolałbym zobaczyć jednak porcję "autorskich" graficzek.
@Dizzy9 możesz wyjasnić o co dokładnie chodzi z tym screenem z seymourem? Widze nieco zmian, ale nie są zbyt rzucające się w oczy.
Historia jest całkiem nowa, oczywiście z nową postacią.
Co do tej postaci to Alko chyba już widział jej oficjalny profil(Czyli "background postaci").Oficjalnie powiem tylko iż będziemy grać "Panem D." który jest...Bogiem:)
Sama "seria" MOE się nieco zmieni.Plecak będzie FAODowy, dialogi będą wyświetlane zamiast stat bara, lepsiejsza grafika, no i będzie można biegać trzymając guzik B w czasie chodu.
To brzmi bardzo fajnie itp. Ale przypominam że podobne plany miałeś odnośnie hacku FAOD. I co z niego wyszło?:P
Tryb EXTRA o którym Ci pisałem jednak nie wypali-za dużo roboty.
Skoro i tak się nie pojawi to możesz chyba napisać o co w nim miałoby chodzić, nie?
Zawsze można zrobić DRD Deluxe
A nie lepiej zrobić tego "od razu"?
@TheAlkochochlik. Ja nawet nie kojarzę jednej skończonej gry z grafiką FAOD, więc coś kręcisz ;p
Ja też.
złożenie gry w Dizzy Age nie powinno już stanowić problemu.
Dizzy age? Myślałem że bedzie to znowu NES. Nawet to lepiej bo Dizzy Age ma stabilniejszy silnik i brak ograniczeń NES:P

Osobiście czekam co z tego wyjdzie nieco powątpiewając w wiarygodność Pana Dziewiątego.Co nie znaczy że zamierzam go jakoś "kopać".Próbuj i przekonaj mnie że się myliłem, Bring it on!

Micrus

• jajo kurze
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedź #11 dnia: PaĽdziernik 21, 2011, 19:53:46 »
Niestety, bedą powtórzone zagadki z FAOD-klucze do wind i drzwi.
No bez przesady. Nie mówię o takich oczywistościach. Przecież to jasne, że drzwi się otwiera kluczem.  :P (Pomijam tu niestandardowe metody, których ludzie na co dzień nie używają.)
DRD planuję w końcu skończyć na święta, wszystkie które zapodałeś będą użyte.
Z terminami to się wstrzymaj do momentu, w którym zdecydowana większość pracy będzie za Tobą. :P
o co dokładnie chodzi z tym screenem z seymourem? Widze nieco zmian, ale nie są zbyt rzucające się w oczy.
Właśnie o to chodzi. Można konwertować grafikę z gier spod innej platformy na standardy NESa bez prawie żadnej straty.

Miras

• SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
« Odpowiedź #12 dnia: PaĽdziernik 21, 2011, 20:35:07 »
Dużo gier opartych na grafice z FAOD? Proszę mi podać kilka przykładów, bo z tego co ja wiem, jakieś 90% dizzygier opartych jest na wersji Spectrum czy innych.

Szkoda, że o projekcie Alana US nic nie wiadomo, podobno grę pisał z kolegą. Dużo powstawało produkcji, których nie udało się dokończyć. Chciałbym, żeby wyszła jedna i dobra w stylu FAoD :).

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #13 dnia: PaĽdziernik 22, 2011, 16:07:12 »
Ja nawet nie kojarzę jednej skończonej gry z grafiką FAOD, więc coś kręcisz ;p

Nic nie kręcę, dałeś się nabrać, bo to było pytanie z haczykiem :P.

Było dużo projektów wykorzystujących grafikę z Fantastic Adventures. Ale mało który został ukończony.

DTSL miał na początku grafę z FAODa, dalej wspomniany FAOD2 Alana, Dero rob3rta, dalej aktualnie w produkcji hacki/homebrew na NESa – ZF, DRD (tylko częściowo akurat) i DALR, a do tego dochodzi parę gier wykorzystujących grafę z wersji FAODa na inne platformy (np. Little Big Adventure czy jakoś tak), które też zostały porzucone.

Co nie zmienia faktu, że dużo osób zabierających się za gry wybiera grafikę FAODową.
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 22, 2011, 16:12:00 wysłana przez TheAlkochochlik »

Miras

• SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
« Odpowiedź #14 dnia: PaĽdziernik 22, 2011, 20:57:53 »
Co nie zmienia faktu, że dużo osób zabierających się za gry wybiera grafikę FAODową.
Pewnie z sentymentu do tej gry :) Większość graczy i niedoszłych twórców fan-gier zaczynała swoją przygodę z Fantastic Dizzy na platformę NES, ja również. Gra była długa i wciągająca. Po przejściu świata FAOD można było odczuć niedosyt z tąd też pomysł aby zrobić nowe przygody. :)