Ankieta

Czy "po┬┐yczenie" grafik to dobry pomys┬│?

Jak najbardziej!
6 (66.7%)
Wola┬│bym jednak zobaczy├Ž now┬╣ grafik├¬.
3 (33.3%)
Wr├│├Ž do stylu z poprzedniej cz├¬┼ôci.
0 (0%)

G│osˇw w sumie: 9

G│osowanie sko˝czone: Listopad 18, 2011, 20:19:09

Autor W╣tek: Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"  (Przeczytany 5842 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 905
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
    • Status GG
Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"
« dnia: Pa╝dziernik 19, 2011, 21:19:09 »
Siema,
Postanowi┬│em si├¬ poradzi├Ž was, graczy, czy "po┬┐yczenie" grafiki z FAOD dla Dizzy MOE CH1 jest dobrym pomys┬│em?
C├│┬┐, je┼ôli nie jest to b├¬d├¬ zmuszony jednak zrobi├Ž kolejn┬╣ porcj├¬ "bia┬│o-szarych graficzek":|
A wiêc: g³osujcie w ankiecie i komentujcie co o tym myœlicie.
Ja swój g³os oddajê na pierwsz¹ opcjê w ankiecie.Pozwoli to na zwyczajnie ³adniejsz¹ grafikê i odci¹¿enie Jajcarza(jeœli wogóle siê zgodzi na tworzenie GFXów).
« Ostatnia zmiana: Pa╝dziernik 19, 2011, 21:20:56 wys│ana przez dizzy9 »

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 193
  • Forumowy detektyw ;D
Odp: Dizzy MOE CH1 i grafika "z odzysku"
« Odpowiedč #1 dnia: Pa╝dziernik 19, 2011, 21:32:55 »
Po mojemu za duzo juz jest gier z grafik┬╣ a'la FAoD... Nie twierdz├¬ ┬┐e to z┬│y pomys┬│ ale to tak jak bym gra┬│ w kolejn┬╣ cz├¬┼ô├Ž FAoD tylko ze zmienion┬╣ postaci┬╣, zrobisz jak zechcesz ale po mojemu najlepsza by┬│aby nowa grafika :)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

Micrus

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 373
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedč #2 dnia: Pa╝dziernik 19, 2011, 21:34:07 »
Skoro nie ma pod r├¬k┬╣ dobrego grafika, a sam grafiki nie tworzysz to lepiej "po┬┐ycz". Tylko dobrze by┬│oby, skoro ju┬┐ "po┬┐yczasz", ┬┐eby mialo to jakie┼ô logiczne wyt┬│umaczenie w grze, tzn. ┬┐eby w jaki┼ô spos├│b nawi┬╣zywa┬│o do FAoD. I zaznaczam, nie chodzi o to, ┬┐eby zer┬┐n┬╣├Ž wszystko, w┬│┬╣cznie z zagadkami. Histori├¬ prosz├¬ wymy┼ôle├Ž w┬│asn┬╣.  ;D

EDIT: Chyba, ¿e bêdziesz tak dobry i nauczysz siê pixel artu. :P
« Ostatnia zmiana: Pa╝dziernik 19, 2011, 21:44:39 wys│ana przez Micrus »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 967
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #3 dnia: Pa╝dziernik 20, 2011, 00:07:17 »
Jajcarza nie trzeba odci┬╣┬┐a├Ž. Jajcarz mia┬│ przez ostatnie dwa miesi┬╣ce ograniczony dost├¬p do Sieci. Na GG te┬┐ si├¬ nie pojawia┬│em bo to by by┬│a jak rozmowa przez g┬│uchy telefon. :P

Je┬┐eli gra ma si├¬ toczy├Ž w tym samym uniwersum co Dizzy (nie wiem, czy MOE ma jak┬╣┼ô wsp├│ln┬╣ fabu┬│├¬ z Twoimi innymi projektami, czy nie, wypad┬│em z obiegu), albo przynajmniej wchodzi├Ž z nim w jaki┼ô crossover, to po┬┐yczanie cz├¬┼ôci grafik - czemu nie? W przeciwnym wypadku lepiej wzi┬╣├Ž zadek w troki wymy┼ôli├Ž co┼ô nowego.

Tylko, ┬┐e obmy┼ôlenie ca┬│kiem nowego stylu i konsekwentne trzymanie si├¬ go w grze to spory wysi┬│ek. Jak masz jaki┼ô koncept jak ten Tw├│j ┼ôwiat ma wygl┬╣da├Ž to wal, zamieniam si├¬ w s┬│uch.

A i FAOD jest nadu¿ywane. S¹ jeszcze inne piêkne gry o Jajcu na NESa.

AÔÇŽ co tam z moimi graficzkami do DRD, DALR i czego┼ô tam jeszcze bo zapomnia┬│em? ;)

bemberg

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 325
  • RomHacker
« Odpowiedč #4 dnia: Pa╝dziernik 20, 2011, 13:00:08 »
Du┬┐o gier opartych na grafice z FAOD? Prosz├¬ mi poda├Ž kilka przyk┬│ad├│w, bo z tego co ja wiem, jakie┼ô 90% dizzygier opartych jest na wersji Spectrum czy innych.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #5 dnia: Pa╝dziernik 20, 2011, 13:41:48 »
@bemberg  - ale licz┬╣c tylko uko├▒czone, czy r├│wnie┬┐ porzucone i w produkcji ;)?

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 905
    • Status GG
« Odpowiedč #6 dnia: Pa╝dziernik 20, 2011, 18:56:24 »
Po mojemu za duzo juz jest gier z grafik┬╣ a'la FAoD... Nie twierdz├¬ ┬┐e to z┬│y pomys┬│ ale to tak jak bym gra┬│ w kolejn┬╣ cz├¬┼ô├Ž FAoD tylko ze zmienion┬╣ postaci┬╣, zrobisz jak zechcesz ale po mojemu najlepsza by┬│aby nowa grafika :)
Hm, mo┬┐e nieco ┼Şle si├¬ wyrazi┬│em.(Jak zwykle:| )
Chodzi┬│o mi g┬│├│wnie o ┼ôci┬╣ganie grafiki z innych Dizzy.Nie wiem sam czy z innych gier te┬┐ pasuje, cho├Ž raczej jednak nie.(Chodzi o kwesti├¬ tego czy tak wolno)
Niekt├│re gry wykazuj┬╣ te┬┐ podatno┼ô├Ž na "NESyfikacj├¬"* czyli przerobienie grafiki na standardy NESa.
np.Seymour goes to hollywood dostaje u mnie 9.5\10 w skali podatnoœci na NESyfikacjê.
Ma┬│y przyk┬│ad:

Na g├│rze przedmioty w wersji oryginalnej, na dole dzia┬│aj┬╣ce z wymaganiami NESa**(Paleta NTSC)
Ogólnie mówi¹c gry z pikselartem te¿ ³atwo siê NESyfikuje.

Tylko dobrze by┬│oby, skoro ju┬┐ "po┬┐yczasz", ┬┐eby mialo to jakie┼ô logiczne wyt┬│umaczenie w grze, tzn. ┬┐eby w jaki┼ô spos├│b nawi┬╣zywa┬│o do FAoD. I zaznaczam, nie chodzi o to, ┬┐eby zer┬┐n┬╣├Ž wszystko, w┬│┬╣cznie z zagadkami. Histori├¬ prosz├¬ wymy┼ôle├Ž w┬│asn┬╣. 
Niestety, bed┬╣ powt├│rzone zagadki z FAOD-klucze do wind i drzwi.
Z nawi┬╣zaniem do FAOD mo┬┐e by├Ž nieco k┬│opocik, gdy┬┐ takiego nie  ma.Historia jest ca┬│kiem nowa, oczywi┼ôcie z now┬╣ postaci┬╣.
Co do tej postaci to Alko chyba ju┬┐ widzia┬│ jej oficjalny profil(Czyli "background postaci").Oficjalnie powiem tylko i┬┐ b├¬dziemy gra├Ž "Panem D." kt├│ry jest...Bogiem:)
Sama "seria" MOE si├¬ nieco zmieni.Plecak b├¬dzie FAODowy, dialogi b├¬d┬╣ wy┼ôwietlane zamiast stat bara, lepsiejsza grafika, no i b├¬dzie mo┬┐na biega├Ž trzymaj┬╣c guzik B w czasie chodu.

EDIT: Chyba, ¿e bêdziesz tak dobry i nauczysz siê pixel artu.
Wierzaj mi, pr├│bowa┬│em.

Je┬┐eli gra ma si├¬ toczy├Ž w tym samym uniwersum co Dizzy (nie wiem, czy MOE ma jak┬╣┼ô wsp├│ln┬╣ fabu┬│├¬ z Twoimi innymi projektami, czy nie, wypad┬│em z obiegu), albo przynajmniej wchodzi├Ž z nim w jaki┼ô crossover, to po┬┐yczanie cz├¬┼ôci grafik - czemu nie? W przeciwnym wypadku lepiej wzi┬╣├Ž zadek w troki wymy┼ôli├Ž co┼ô nowego.
Ja przekszta³cam uniwersum Dizzy by pasowa³ jak ja tego chcê:)

AÔÇŽ co tam z moimi graficzkami do DRD, DALR i czego┼ô tam jeszcze bo zapomnia┬│em?
DRD planuj├¬ w ko├▒cu sko├▒czy├Ž na ┼ôwi├¬ta, wszystkie kt├│re zapoda┬│e┼ô b├¬d┬╣ u┬┐yte.Tryb EXTRA o kt├│rym Ci pisa┬│em jednak nie wypali-za du┬┐o roboty.
Z DARL, p├│ki co si├¬ wstrzymuj├¬.Ale grafika kt├│r┬╣ zapoda┬│e┼ô do DARLa te┬┐ powinna trafi├Ž do DRD(np.ruiny zamku Zaksa***).
Ogólnie, DRD to niby prosta gierka w za³o¿eniach, ale gdy wejdzie siê w szczegó³y(grafika, muzyka, zapisywanie rekordów, odblokowywajki, kilka grywalnych postaci itp) to jednak wychodzi mnóstwo roboty.

Cieszê siê ¿e jednak kilka osób uwa¿a i¿ recykling grafiki to jednak nie jest z³a sprawa.Oraz zawsze zapraszam do wspó³pracy, graficznej, muzycznej czy translatorskiej ;)

*Termin wymyœlony przeze mnie
**Seymour powinien by├Ž traktowany jako sprit, natomiast r├│zy w flakonie nie chcia┬│o mi si├¬ przerabia├Ž(poza zmian┬╣ palety).
***Po za wierz┬╣ Theo, bo nie wiem jak wyja┼ôni├Ž ┬┐e przez sufit przelatuje deszcz i monety;)

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #7 dnia: Pa╝dziernik 20, 2011, 21:44:33 »
Co do tej postaci to Alko chyba ju┬┐ widzia┬│ jej oficjalny profil(Czyli "background postaci").

Co┼ô kojarz├¬... Musz├¬ przekopa├Ž si├¬ przez odzyskane dane ze starego dysku.

Tryb EXTRA o kt├│rym Ci pisa┬│em jednak nie wypali-za du┬┐o roboty.

Wiem... ja te┬┐ zawali┬│em spraw├¬. Zawsze mo┬┐na zrobi├Ž DRD Deluxe ;).

nie wiem jak wyja┼ôni├Ž ┬┐e przez sufit przelatuje deszcz i monety;)

Pewnego wieczoru Theo pomyli³ zaklêcia, zrobi³o siê wielkie bum i rozp... sufit ;).
« Ostatnia zmiana: Pa╝dziernik 20, 2011, 21:46:32 wys│ana przez TheAlkochochlik »

bemberg

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 325
  • RomHacker
« Odpowiedč #8 dnia: Pa╝dziernik 20, 2011, 21:46:54 »
@TheAlkochochlik. Ja nawet nie kojarzê jednej skoñczonej gry z grafik¹ FAOD, wiêc coœ krêcisz ;p

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 1186
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
« Odpowiedč #9 dnia: Pa╝dziernik 21, 2011, 00:05:50 »
Je┼ôli chodzi o grafik├¬ w grach fan├│w to wola┬│bym ujrze├Ž autorsk┬╣. Patrz┬╣c na to z drugiej strony, musia┬│by┼ô zleci├Ž wykonanie grafiki komu┼ô innemu a ten kto┼ô nie zawsze znajdzie czas dla Ciebie i znaj┬╣c ┬┐ycie, projekt stanie w miejscu. Moim zdaniem powiniene┼ô skorzysta├Ž z dost├¬pnych ju┬┐ grafik.
Je┼ôli gra b├¬dzie uko├▒czona, mo┬┐esz wtedy powo┬│a├Ž si├¬ na grafik├│w, kt├│rzy odwal┬╣ za Ciebie brudn┬╣ robot├¬ :).

Na grafice ┼ĺwiat si├¬ nie ko├▒czy, je┼ôli masz pomys┬│, to zrealizuj go ! Bazuj┬╣c na dost├¬pnych elementach ze starych gier, stw├│rz nowy ┼ĺwiat. Zacznij najlepiej od scenariusza i opracowania na kartce papieru poziom├│w, z┬│o┬┐enie gry w Dizzy Age nie powinno ju┬┐ stanowi├Ž problemu. ;). Masz tutaj ludzi, kt├│rzy Ci w tym pomog┬╣, je┼ôli zabraknie pomys┬│├│w.

Wiele gier fanów mi³o wspominam, np. Dizzy The Normal Day. Autor wykorzysta³ z niej dostêpne biblioteki z edytora i kilka dorzuconych grafik z Dizzy Spectrum. Postawiono na pomys³, nie na grafikê. Gra oprawiona zosta³a w ciekaw¹ fabu³ê, uciekaj¹c¹ od ratowania Daisy z dawk¹ humoru. :)

Je┼ôli chcesz wyj┼ô├Ž na przeciw stereotypowym produkcjom, musisz zainteresowa├Ž gracza czym┼ô nowym.
« Ostatnia zmiana: Pa╝dziernik 21, 2011, 00:55:44 wys│ana przez Miras »

Augustyn

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 67
  • Show ya moves!
« Odpowiedč #10 dnia: Pa╝dziernik 21, 2011, 09:21:04 »
Ja swój g³os oddajê na pierwsz¹ opcjê w ankiecie.
Ja tak samo.Cho├Ž, podobnie jak Miras, wola┬│bym zobaczy├Ž jednak porcj├¬ "autorskich" graficzek.
@Dizzy9 mo┬┐esz wyjasni├Ž o co dok┬│adnie chodzi z tym screenem z seymourem? Widze nieco zmian, ale nie s┬╣ zbyt rzucaj┬╣ce si├¬ w oczy.
Historia jest ca³kiem nowa, oczywiœcie z now¹ postaci¹.
Co do tej postaci to Alko chyba ju┬┐ widzia┬│ jej oficjalny profil(Czyli "background postaci").Oficjalnie powiem tylko i┬┐ b├¬dziemy gra├Ž "Panem D." kt├│ry jest...Bogiem:)
Sama "seria" MOE si├¬ nieco zmieni.Plecak b├¬dzie FAODowy, dialogi b├¬d┬╣ wy┼ôwietlane zamiast stat bara, lepsiejsza grafika, no i b├¬dzie mo┬┐na biega├Ž trzymaj┬╣c guzik B w czasie chodu.
To brzmi bardzo fajnie itp. Ale przypominam ¿e podobne plany mia³eœ odnoœnie hacku FAOD. I co z niego wysz³o?:P
Tryb EXTRA o kt├│rym Ci pisa┬│em jednak nie wypali-za du┬┐o roboty.
Skoro i tak si├¬ nie pojawi to mo┬┐esz chyba napisa├Ž o co w nim mia┬│oby chodzi├Ž, nie?
Zawsze mo┬┐na zrobi├Ž DRD Deluxe
A nie lepiej zrobi├Ž tego "od razu"?
@TheAlkochochlik. Ja nawet nie kojarzê jednej skoñczonej gry z grafik¹ FAOD, wiêc coœ krêcisz ;p
Ja te┬┐.
z┬│o┬┐enie gry w Dizzy Age nie powinno ju┬┐ stanowi├Ž problemu.
Dizzy age? Myœla³em ¿e bedzie to znowu NES. Nawet to lepiej bo Dizzy Age ma stabilniejszy silnik i brak ograniczeñ NES:P

Osobi┼ôcie czekam co z tego wyjdzie nieco pow┬╣tpiewaj┬╣c w wiarygodno┼ô├Ž Pana Dziewi┬╣tego.Co nie znaczy ┬┐e zamierzam go jako┼ô "kopa├Ž".Pr├│buj i przekonaj mnie ┬┐e si├¬ myli┬│em, Bring it on!

Micrus

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 373
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedč #11 dnia: Pa╝dziernik 21, 2011, 19:53:46 »
Niestety, bed┬╣ powt├│rzone zagadki z FAOD-klucze do wind i drzwi.
No bez przesady. Nie m├│wi├¬ o takich oczywisto┼ôciach. Przecie┬┐ to jasne, ┬┐e drzwi si├¬ otwiera kluczem.  :P (Pomijam tu niestandardowe metody, kt├│rych ludzie na co dzie├▒ nie u┬┐ywaj┬╣.)
DRD planuj├¬ w ko├▒cu sko├▒czy├Ž na ┼ôwi├¬ta, wszystkie kt├│re zapoda┬│e┼ô b├¬d┬╣ u┬┐yte.
Z terminami to si├¬ wstrzymaj do momentu, w kt├│rym zdecydowana wi├¬kszo┼ô├Ž pracy b├¬dzie za Tob┬╣. :P
o co dok³adnie chodzi z tym screenem z seymourem? Widze nieco zmian, ale nie s¹ zbyt rzucaj¹ce siê w oczy.
W┬│a┼ônie o to chodzi. Mo┬┐na konwertowa├Ž grafik├¬ z gier spod innej platformy na standardy NESa bez prawie ┬┐adnej straty.

Miras

• SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
« Odpowiedč #12 dnia: Pa╝dziernik 21, 2011, 20:35:07 »
Du┬┐o gier opartych na grafice z FAOD? Prosz├¬ mi poda├Ž kilka przyk┬│ad├│w, bo z tego co ja wiem, jakie┼ô 90% dizzygier opartych jest na wersji Spectrum czy innych.

Szkoda, ┬┐e o projekcie Alana US nic nie wiadomo, podobno gr├¬ pisa┬│ z koleg┬╣. Du┬┐o powstawa┬│o produkcji, kt├│rych nie uda┬│o si├¬ doko├▒czy├Ž. Chcia┬│bym, ┬┐eby wysz┬│a jedna i dobra w stylu FAoD :).

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #13 dnia: Pa╝dziernik 22, 2011, 16:07:12 »
Ja nawet nie kojarzê jednej skoñczonej gry z grafik¹ FAOD, wiêc coœ krêcisz ;p

Nic nie kr├¬c├¬, da┬│e┼ô si├¬ nabra├Ž, bo to by┬│o pytanie z haczykiem :P.

By³o du¿o projektów wykorzystuj¹cych grafikê z Fantastic Adventures. Ale ma³o który zosta³ ukoñczony.

DTSL mia┬│ na pocz┬╣tku graf├¬ z FAODa, dalej wspomniany FAOD2 Alana, Dero rob3rta, dalej aktualnie w produkcji hacki/homebrew na NESa ÔÇô ZF, DRD (tylko cz├¬┼ôciowo akurat) i DALR, a do tego dochodzi par├¬ gier wykorzystuj┬╣cych graf├¬ z wersji FAODa na inne platformy (np. Little Big Adventure czy jako┼ô tak), kt├│re te┬┐ zosta┬│y porzucone.

Co nie zmienia faktu, ¿e du¿o osób zabieraj¹cych siê za gry wybiera grafikê FAODow¹.
« Ostatnia zmiana: Pa╝dziernik 22, 2011, 16:12:00 wys│ana przez TheAlkochochlik »

Miras

• SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
« Odpowiedč #14 dnia: Pa╝dziernik 22, 2011, 20:57:53 »
Co nie zmienia faktu, ¿e du¿o osób zabieraj¹cych siê za gry wybiera grafikê FAODow¹.
Pewnie z sentymentu do tej gry :) Wi├¬kszo┼ô├Ž graczy i niedosz┬│ych tw├│rc├│w fan-gier zaczyna┬│a swoj┬╣ przygod├¬ z Fantastic Dizzy na platform├¬ NES, ja r├│wnie┬┐. Gra by┬│a d┬│uga i wci┬╣gaj┬╣ca. Po przej┼ôciu ┼ôwiata FAOD mo┬┐na by┬│o odczu├Ž niedosyt z t┬╣d te┬┐ pomys┬│ aby zrobi├Ž nowe przygody. :)