Autor W╣tek: Grafika w Dizzy AGE  (Przeczytany 5376 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

Emu

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 391
  • P│eŠ: Kobieta
  • niech Daisy cz├¬┼ôciej ratuje Dizzy'ego! :)
Grafika w Dizzy AGE
« dnia: Sierpie˝ 28, 2011, 21:59:14 »
Nie b├¬d├¬ jako┼ô szeroko uchyla├Ž r┬╣bka tajemnicy, bo to na razie bardzo wst├¬pna faza pomys┬│u, musz├¬ si├¬ nauczy├Ž obs┬│ugi programu, ┬┐eby si├¬ za to wzi┬╣├Ž, mam i inne zaj├¬cia... W ka┬┐dym razie tak, mam pomys┬│ na gr├¬ i ambicj├¬ przej┼ôcia od zwyk┬│ej dizzyfanki do autorki Dizzy-gier. :) Tytu┬│u p├│ki co niet, jestem raczej na etapie sk┬│adania pomys┬│├│w w┬╣tk├│w w plan ca┬│ej fabu┬│y.
Wi├¬c mam i pytanie, kt├│re chyba samo ┼ôwiadczy o poziomie technologicznym, na kt├│rym znajduj├¬ si├¬ w tej chwili. Jak to jest z tworzeniem grafiki w Dizzy AGE? czy mog├¬ sobie teraz spokojnie co┼ô rysowa├Ž w Paincie, potem w razie potrzeby zapisa├Ž te bazgro┬│ki jako osobne pliki i wgra├Ž, kiedy (czy raczej "kie┬┐eli"*...) ju┬┐ si├¬ naucz├¬ teorii i przejd├¬ do produkcji?

* kie┬┐eli = kiedy + je┬┐eli. Bardzo potrzebny, "brakuj┬╣cy" wyraz, kt├│rego np. w pami├¬tniku cz├¬sto u┬┐ywam i prawie nie zwracam uwagi, ┬┐e takiego s┬│owa teoretycznie nie ma. (Zreszt┬╣ i tak u┬┐ywam r├│┬┐nych dziwnych s┬│├│w w┬│asnego autorstwa: "skocznio┬│az/-ica", "skojarzenne", "kie┬┐eli", "my┼ôloczu├Ž"...)
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

Zizzy

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 247
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • Want some chocolate?
    • Status GG
Odp: Grafika w Dizzy AGE
« Odpowiedč #1 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 09:07:47 »
Jeœli chodzi o wstawianie do edytora grafiki zrobionej ot tak w paincie czy gdzie indziej to sprawa jest bardziej skomplikowana.
Ja sam planuj├¬ wreszcie co┼ô stworzy├Ž w DizzyAge i zacz┬╣┬│em przegl┬╣da├Ž r├│┬┐ne artyku┬│y o tym i znalaz┬│em co┼ô takiego:
http://yolkfolk.com/dizzyage/articles/howto_tiles.html#photoshop
(Na dole jest o paincie.

┬úadowanie opisu. Prosz├¬ czeka├Ž.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 967
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #2 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 09:27:55 »
Je¿eli chodzi o wgrywanie w³asnej grafiki do DizzyAGE, to opisa³em to w - mam nadziejê - przystêpnej formie tutaj:

http://www.forum.dizzy.pl/index.php/topic,288.msg7513.html#msg7513

Polecam oficjalne narzêdzie TGAWorks. Osobiœcie potwierdzam, ¿e dzia³a znakomicie.
« Ostatnia zmiana: Sierpie˝ 29, 2011, 09:30:21 wys│ana przez TheAlkochochlik »

Klops

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 173
« Odpowiedč #3 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 09:28:38 »
Ja trochê bawiê siê w DizzyAge,i obecnie u¿ywam GIMP'a do robienia graficzek.
Paint nie mo┬┐e da├Ž przezroczysty kolor(via kolor alfa?czy si├¬ myle? ;D), oraz nie mo┬┐e zapisa├Ž pliku do formatu .TGA, kt├│ry DizzyAge obs┬│uguje.
Cho├Ž naturalnie ka┬┐d┬╣ swoj┬╣ nowo zrobion┬╣ grafik├¬ mo┬┐esz potem skopiowa├Ž do GIMP'a,wi├¬c mo┬┐esz teraz swobodnie rysowa├Ž w Paincie. :)
Przy wgraniu najwy┬┐ej pomog├¬ Ci Jak i Co zrobi├Ž, by doda┬│o nowe grafiki do edytora.
Mi┬│o by by┬│o,gdyby Dizzy9 zapoda┬│ Polsk┬╣ czcionk├¬ na forum,bo robienie swojej zajmuje troche czasu  :P

Lub spr├│buj tak jak Alkochochlik napisa┬│ w poradniku ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpie˝ 29, 2011, 09:31:49 wys│ana przez Klops »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #4 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 10:10:23 »
Musia┬│em poprawi├Ž troch├¬ tekst poradnika, bo po przenosinach forum na nowy silnik kod BB posta si├¬ troch├¬ sknoci┬│  ::).

W ramach suplementu do mojego tutoriala - eksperymentuj┬╣c z odcieniami szaro┼ôci (zamiast bia┬│ego) mo┬┐na stworzy├Ž p├│┬│przezroczyst┬╣ grafik├¬ - idealnie nadaje si├¬ np. na posta├Ž jakiego┼ô ducha czy upiora  8).

A czcionk├¬ widzia┬│em w akcji - jest ┼ôwietna (tylko przez ogonki zajmuje wi├¬cej miejsca ni┬┐ zwyk┬│a - trzeba w menu gry poszerzy├Ž pole na nazwy teren├│w).
« Ostatnia zmiana: Sierpie˝ 29, 2011, 10:25:12 wys│ana przez TheAlkochochlik »

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 904
    • Status GG
« Odpowiedč #5 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 15:22:11 »
Niestety, na ogonki nie ma si┬│y.
Mo┬┐ecie ┼ôci┬╣gn┬╣├Ž czcionk├¬ z Mojego www lub poprostu st┬╣d.
Nale┬┐y chyba podmieni├Ž tylko pliki...cho├Ž pami├¬tam ┬┐e trzeba by┬│o zrobi├Ž co┼ô jeszcze...ale co dok┬│adnie-nie pami├¬tam.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #6 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 16:45:59 »
Niestety, na ogonki nie ma si┬│y.

Jeszcze jeden z kategorii ''known bugs'':

Nazwy room├│w w pliku *.nam nale┬┐y wpisywa├Ž WY┬ú┬ąCZNIE wielkimi literami (je┬┐eli chcemy w nazwach room├│w u┬┐ywa├Ž polskich znak├│w), w przeciwnym bowiem razie powstaje PiSmO PoKeMoWaTe i zamiast np. ''Staw ┬┐├│┬│tych ┬┐ab''* wychodzi ''STAW ┬┐├│┬│TYCH ┬┐AB''. Ale w sumie w wi├¬kszo┼ôci gier na DA nazwy room├│w s┬╣ pisane wielkimi literami, wi├¬c nawet nie wiem czy op┬│aca si├¬ to poprawia├Ž.

*nazwa z kosmosu na ilustracj├¬ przyk┬│adu; nie, nie planuj├¬ ┬┐adnych ┬┐├│┬│tych ┬┐ab w mojej grze  :P.

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 904
    • Status GG
« Odpowiedč #7 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 16:54:13 »
Ah, no tak.Dziêki za przypomnienie.
@Emu
┼ĺwietnie ┬┐e chcesz si├¬ bra├Ž za tworzenie Dizzo-gier.Im nas wi├¬cej, tym lepiej:)

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #8 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 17:07:43 »
...co mi przypomina, ┬┐e musz├¬ odgrzeba├Ž ze starego dysku i doko├▒czy├Ž t┬│umaczenie The Other Side, kt├│re wzi├¬┬│o w ┬│eb z powodu zdechni├¬cia mojego starego kompa :-/

Zizzy

• jajo kurze
  • Want some chocolate?
    • Status GG
« Odpowiedč #9 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 17:24:05 »
Tak przy okazji to mam pytanie. Ot├│┬┐ robi├¬ tak, ┬┐e grafik├¬ do gry robi├¬ w paincie, a potem "przerabiam" to w photoshopie, ┬┐eby da┬│o si├¬ tego u┬┐ywa├Ž w edytorze i jest pewien problem: To co zrobi├¬ w ten spos├│b nie jest przezroczyste i za obiektem/postaci┬╣ jest (w tym wypadku) czerwone t┬│o. Jak temu zaradzi├Ž?

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #10 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 17:34:13 »
A próbowa³eœ TGAWorks, tak jak opisa³em to w tutorialu (link w poœcie gdzieœ wy¿ej)??

Zizzy

• jajo kurze
  • Want some chocolate?
    • Status GG
« Odpowiedč #11 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 20:46:16 »
Er... A jak siê robi t¹ drug¹ grafikê z tutoriala (t¹ czarn¹ z bia³ymi "sylwetkami" postaci, przedmiotów itd)?

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #12 dnia: Sierpie˝ 29, 2011, 23:40:39 »
Nie ┬│api├¬ za bardzo w czym problem - robisz kopi├¬, odpalasz jakie┼ô narz├¬dzie, cho├Žby g┬│upiego painta i wymazujesz - ┬┐adna w tym wielka filozofia:

Zizzy

• jajo kurze
  • Want some chocolate?
    • Status GG
« Odpowiedč #13 dnia: Sierpie˝ 30, 2011, 16:50:32 »
Robi┬│em wszystko zgodnie z instrukcj┬╣ i uda┬│o mi si├¬ przerobi├Ž plik ze wszystkimi postaciami typu Dziadek, Denzil itp. (plik 170 yolkfolk) ale jak ju┬┐ robi┬│em to z plikiem 171 daisy 2 to w og├│le nie dzia┬│a┬│o. O co chodzi???

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #14 dnia: Sierpie˝ 30, 2011, 17:27:33 »
Co znaczy ''nie dzia┬│a┬│o''?

Pojawia³ siê komunikat b³êdu od TGAWorks?
Grafika w grze nie wyœwietla³a siê jak nale¿y?
...czy mo¿e jeszcze coœ innego?

Spr├│buj wklei├Ž na forum swoje pliki ''rgb'' i ''a'', to zobacz├¬ co z nimi nie tak, bo tak to sobie mog├¬ zgadywa├Ž.