Autor Wątek: 7z a firefox 5  (Przeczytany 1694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
7z a firefox 5
« dnia: Lipiec 23, 2011, 15:07:28 »
Dopisek (oryginalna treść poniżej kreski...)
Uwaga: Poprawiłem typ mime na serwerze (normalnie do kitu ten serwer, a każą se płacić jak za złoto..., no ale to drobiazg...) - niektóre przeglądarki mogły nie chcieć ściągać plików spakowanych na 7z ze Świata Dizzy - obecnie problem jest naprawiony...
Ps. Piszcie mi jak coś nie działa bo sam wszystkich błędów nie wykryję...
----------------------------------------------------
Najnowszy (aktualny) firefox ma problem z podejmowaniem ściągania plików spakowanych na format 7z - Czy u was też jest ten problem? Co radzicie - czekać na aktualizację??? Przecież nie będę przepakowywał wszystkich plików spakowanych na 7z...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2011, 15:48:03 wysłana przez mrdarek »
...przeciez sie nie rozdwoje...

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
Odp: 7z a firefox 5
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2011, 16:02:38 »
Najnowszy (aktualny) firefox ma problem z podejmowaniem ściągania plików spakowanych na format 7z - Czy u was też jest ten problem? Co radzicie - czekać na aktualizację??? Przecież nie będę przepakowywał wszystkich plików spakowanych na 7z...

FF wersja 5.0.0.4183
Ściągam nim często 7zipy i wszystko działa bez zarzutu.
Spróbowałem ściągnać jakiś 7zip z dizzy.pl i jedyny problem to taki, że przeglądarka nie potrafi oszacować czasu pobierania (przewidywanego rozmiaru pliku). Ale nie wpływa to na efekt końcowy - da się ściągać pliki *.7z. Gra da się rozpakować, działa normalnie.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Odp: 7z a firefox 5
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2011, 16:49:55 »
OK - ściągnąłeś po moim naprawieniu - nie dowiem się jednak ile ludzi odeszło ze strony zarzekając się, że tu nie wrócą skoro admin nie potrafi załadować pliku na serwer. A wszystko to wina nowego serwera, który posiada słabo skonfigurowane mime-type - to są takie mini-informacje dla przeglądarek, żeby wiedziały co robić z plikiem o konkretnym rozszerzeniu. W każdym bądź razie "sytuacja opanowana", ale takie błędy są trudne do wykrycia - sam to wykryłem dopiero gdy sprawdzałem działanie dzisiejszej aktualizacji...
...przeciez sie nie rozdwoje...