Autor W╣tek: Dreamworld Pogie  (Przeczytany 6489 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 905
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
    • Status GG
Dreamworld Pogie
« dnia: Lipiec 02, 2011, 00:13:09 »
Witajcie.
Po oko┬│o roku pr├│b, m├¬czenia itp. u┬┐ytkownik o ksywie "Dizzy" z forum yolkfolk.com podda┬│ si├¬ i wyda┬│ ┼Şr├│d┬│a Dreamworld Pogie do ┼ôci┬╣gni├¬cia!
Efekt?
Po 2 minutach od œciagniêcia mia³em gotowy ROM...
Czemu tak szybko? Jedyne co trzeba by┬│o zrobi├Ž to...po┬│┬╣czy├Ž ze sob┬╣ pliki( an ironi├¬ by┬│y to pliki binarne, nie ┼Şr├│d┬│a) i wykombinowa├Ž nag┬│├│wek.
Wystarczy┬│o nag┬│├│wek skopiowa├Ž z Dizzy Adventurer...
I tak jestem chyba pierwszym Dizzy fanem graj¹cym w t¹ produkcjê:)
Tu macie ma┬│y gameplay z gry:
http://www.youtube.com/watch?v=ZZendV6WHTI
Gr├¬ mo┬┐na ┼ôci┬╣gn┬╣├Ž z
www.denine.cba.pl

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 1186
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
Odp: Dreamworld Pogie
« Odpowiedč #1 dnia: Lipiec 02, 2011, 02:23:56 »
Jest to oryginalne wydanie Code Masters czy to tylko gra fana? Wygl┬╣da ca┬│kiem przyzwoicie :). Gratulacje dizzy9 za pomys┬│owo┼ô├Ž.

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedč #2 dnia: Lipiec 02, 2011, 02:31:54 »
Dreamworld Pogie to oryginalna, nigdy nie wydana oficjalnie, gra braci Olivier.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #3 dnia: Lipiec 02, 2011, 06:42:45 »
Wow = extra - w przysz┬│ym tygodniu dam na www.dizzy.pl. Wygl┬╣da jak poprawiony Super Mario Bros
Mam pytanie - ile jest leweli i ile brakuje wzglêdem tego co planowali autorzy.
Pewnie da si├¬ dopisa├Ž nowe lewele... ? :)
...przeciez sie nie rozdwoje...

Miras

• SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
« Odpowiedč #4 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:06:55 »
No to mamy kolejn¹ pere³kê do kolekcji. Dobra robota.

Pewnie da si├¬ dopisa├Ž nowe lewele... ?

Skoro umiej┬╣ hackowa├Ž ROM-y to mo┬┐na by┬│oby dorobi├Ž poziomy z postaciami z gier Dizzy. ;)

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #5 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:11:29 »
Ja bym jeszcze prosi┬│ o kody game Genie na du┬┐┬╣ ilo┼ô├Ž ┬┐y├Ž...

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 967
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #6 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:14:46 »

Gdyby tylko da┬│ da┬│o si├¬ wygrzeba├Ž jak┬╣ map├¬ pan├│w Oliver├│w (co┼ô jak to znalezisko), pokazuj┬╣c┬╣ jak to mia┬│o wygl┬╣da├Ž, to teoretycznie da┬│oby si├¬ t├¬ gr├¬ doko├▒czy├Ž zgodnie z zamys┬│ami tw├│rc├│w (czyli takie ''restored content'').

W przeciwnym razie... c├│┬┐... Mo┬┐e dobrym pomys┬│em by┬│oby wtedy rozpisa├Ž konkurs na jaki┼ô najlepszy projekt poziom├│w?

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedč #7 dnia: Lipiec 02, 2011, 12:30:00 »
Wow = extra - w przysz┬│ym tygodniu dam na www.dizzy.pl. Wygl┬╣da jak poprawiony Super Mario Bros
Mam pytanie - ile jest leweli i ile brakuje wzglêdem tego co planowali autorzy.
Nie wiem ile mia┬│o leveli i ┼ôwiat├│w mia┬│o by├Ž.
Z  tego co uda┬│o mi si├¬ wyniucha├Ž w ROMie nie ma nazw ┼ôwiat├│w innych poza "candyland".
Wszystkie levele z "candyland" s┬╣ w grze.W pewnym levelu nie ma ju┬┐ drzwi.Uda┬│o mi si├¬ ten level przeskoczy├Ž.
Dalej s┬╣ te┬┐ levele, ale nie maj┬╣ one zapisanych danych obiekt├│w, znaczy wrog├│w itp.
Dobra wiadomos├Ž ┬┐e te dane s┬╣ puste.Znaczy wystarczy je uzupe┬│ni├Ž, ale ┬┐eby doda├Ž nowe lub doda├Ž ┼ôwiat trzeba b├¬dzie napi┬╣├Ž nieco mi├¬┼ônia.
Nie mniej, je┼ôli znajdzie si├¬ jakich ch├¬tny grafik(Miras/Kurak/Jajcarz?) i programista by wykona├Ž edytor(zn├│w micrus?)Z ch├¬ci┬╣ wezm├¬ swoj┬╣ parti├¬ rozgryzania kodu gry, formatu leveli, napisania nowych wrog├│w.Mo┬┐na nawet by zaprosi├Ž Yolkfolk.com do wsp├│┬│pracy(I tak si├¬ nie zgodz┬╣, nie?).Ale mogliby chocia┬┐ zagada├Ž do Olivier├│w co jeszcze o tej grze pami├¬taj┬╣.
Ja bym jeszcze prosi┬│ o kody game Genie na du┬┐┬╣ ilo┼ô├Ž ┬┐y├Ž...
Wystarczy mo┬┐e Debug mode? W czasie gry przytrzymaj A+B i ruszaj strza┬│kami by pozby├Ž si├¬ grawitacji.

A taka ciekawostka...Widzieliœcie mo¿e "Pani¹ fluffle"?(2P mode)

Miras

• SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
« Odpowiedč #8 dnia: Lipiec 02, 2011, 14:03:22 »
Nie mniej, je┼ôli znajdzie si├¬ jakich ch├¬tny grafik(Miras/Kurak/Jajcarz?) i programista by wykona├Ž edytor(zn├│w micrus?)Z ch├¬ci┬╣ wezm├¬ swoj┬╣ parti├¬ rozgryzania kodu gry, formatu leveli, napisania nowych wrog├│w.

Jak znajdê chwilê czasu, to Ci pomogê, wszak jestem jeszcze w plecy z dokoñczeniem poprzednich grafik, które mi zleci³eœ.

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
  • Wiadomoťci: 673
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
« Odpowiedč #9 dnia: Lipiec 02, 2011, 14:20:10 »
Nie┼Şle, odkrycie tej produkcji naprawd├¬ robi wa┬┐enie :) Mimo wszystko sama gra nie jest jaka┼ô wybitna, ju┬┐ pomijaj┬╣c, ┬┐e to tylko wst├¬pna wersja. Mo┬┐e producenci zorientowali si├¬, ┬┐e jest za s┬│aba jak na standardy platform├│wek i zwyczajnie si├¬ nie sprzeda. W ka┬┐dym razie, zobaczy├Ž Pogiego w wersji agresywnej - bezcenne ;) Przy okazji, zauwa┬┐yli┼ôcie jaki kolor ma jeden z cukierk├│w, kt├│re wypadaj┬╣ z pude┬│ka?
No i ten epicki taniec zwyciêstwa:
;D
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 967
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #10 dnia: Lipiec 02, 2011, 15:55:21 »
jestem jeszcze w plecy z dokoñczeniem poprzednich grafik, które mi zleci³eœ.

Coœ o tym wiem 8)...
Ciekawe, czy istnieje gdzieœ jakiœ szkic mapy do tej gry, czy coœ.
Cokolwiek co by naprowadzi┬│o na to co planowano tam jeszcze wsadzi├Ž. Jakie┼ô projekty wrog├│w, przedmiot├│w itp.

Przy okazji - trzeba teraz zaktualizowa├Ž ten artyku┬│: http://www.dizzy.pl/skarbiec/publicystyka/artykul08.shtml ;).

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedč #11 dnia: Grudzie˝ 11, 2011, 14:01:01 »
W tym  video. Autor twierdzi i┬┐ jest to "ca┬│kowite" przej┼ôcie prototypu.
Jednak tak nie jest.Gra mo┬┐e losowo nie ┬│adowa├Ž niekt├│rych zasob├│w jak wrogowie czy w┬│a┼ônie wyj┼ôcie z levelu.
Prototyp posiada wiêc nie 2 levele lecz a¿ 16!Nastêpne levele s¹ ju¿ bezsensown¹ zbitk¹ nieprawid³owych danych.
Gr├¬ mo┬┐na by uko├▒czy├Ž, ale trzeba jednak nieco ch├¬ci.Przede wszystkim przy wrogach.
Z jakiego┼ô powodu ich dane s┬╣ (chyba) zapisane na $C000 co jest samob├│jstwem.By dorobi├Ž wi├¬cej leveli itp. trzeba by przenie┼ô├Ž ich dane do innego banku, przepisa├Ž kod odczytywania danych wrog├│w tak by zmienia┬│ bank, odczytywa┬│ dane i zamieni┬│ bank spowrotem na poprzedni.
Po drugie.Gra chyba wczytuje niekt├│rych wrog├│w na podstawie wczytanych danych leveli, znaczy je┼ôli w grze ustawimy klocek "A" to na nim gra ustawi automatycznie pewnego wroga przypisanego do niego.Niby wygodnie, ale nie wiem jak DOK┬úADNIE to dzia┬│a.Pozostaje nadzieja ┬┐e nic nie b├¬dzie trzeba z tym kombinowa├Ž za bardzo:)
Grafika to moja pi├¬ta achilesowa, nie umiem jej tworzy├Ž ale te┬┐ mam problem je┼ôli chodzi o algorytmy kompresji grafiki.A grafika jest skompresowana, trzeba by poprosi├Ž o wykonanie dekompresora kogo┼ô m┬╣drzejszego ode mnie.
Na plus jest to ┬┐e s┬╣ puste miejsca dla leveli i zestaw├│w, czyli wystarczy je doda├Ž, nic nie trzeba przenosi├Ž itp.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #12 dnia: Grudzie˝ 11, 2011, 21:43:07 »
Coœ siê machn¹³ autor tego video - ciekawe jak zrobi³em tego screenshota z lewelem z lodami - to by³ pe³nogrywalny lewel. Niestety nie jestem tak dobry jak autor tego video i nieskoñczy³em gry bo mnie trudnoœci przeros³y, ale parê leweli przeszed³em...

By├Ž mo┬┐e wskoczy┬│em we wcze┼ôniejsz┬╣ bramk├¬, ale ju┬┐ nie pami├¬tam...

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedč #13 dnia: Kwiecie˝ 19, 2012, 14:04:40 »
Punkpolitical z forum Famicomworld.com zrobi┬│ fajny label dla carta:

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 193
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #14 dnia: Kwiecie˝ 19, 2012, 19:44:58 »
W pewnym sensie boj├¬ si├¬ troch├¬, ┬┐e m├│j dawno temu wymy┼ôlony scenariusz si├¬ spe┬│ni, dok┬│adniej chodzi o to ┬┐e kto┼ô masowo zacznie nagrywa├Ž ten rom na carta i sprzedawa├Ž na Allegro czy Ebayu...
Có¿, gierka œwietna, wstyd mi ¿e wczeœniej nie wypowiedzia³em siê w tym temacie ale jakoœ tak mi uciek³o a teraz nie mam weny... ;)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D