Autor W╣tek: Pelna wersja Spud\'s Quest  (Przeczytany 7197 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

Emu

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 391
  • P│eŠ: Kobieta
  • niech Daisy cz├¬┼ôciej ratuje Dizzy'ego! :)
Pelna wersja Spud\'s Quest
« dnia: Listopad 12, 2010, 13:27:53 »
Autor Spud\'s Quest jest bliski ukonczenia wreszcie pelnej wersji gry. Troche pozmienial w znanych juz miejscach, poza tym pododawal duzo nowych miejsc, minigry (np. lowienie ryb), druga postac (ksiecia zakletego w zabe, ktory towarzyszy Spudowi)...

http://spudsquest.ebored.com

[Nie wiem, jak tutaj wstawic obrazek jako odnosnik - jezeli ktos umie, prosze poprawic. I jeszcze jedno: wezcie pogrzebcie w "mechanizmie" forum, bo NIE MA PO POLSKU PRZEDROSTKA "HYPER-"!!!! Jesli juz, to "hiperlink" (choc samo "link", albo jeszcze lepiej "odnosnik" ;), jest zupelnie wystarczajace).]
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 13:28:23 wys│ana przez Emu »
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

Zamek

• GoťŠ
Re: Pelna wersja Spud\'s Quest
« Odpowiedč #1 dnia: Listopad 12, 2010, 14:17:53 »
Juz nie doczekac sie tej gry. Pierwsza czesc bardzo mi sie podobala. Czy mozesz podac konkretna date udostepnienia gry. A moze juz gdzies ja zamiescilas w internecie. Jezeli tak to podaj link do gry.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 19:13:16 wys│ana przez Zamek »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 967
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #2 dnia: Listopad 12, 2010, 15:07:18 »
[Nie wiem, jak tutaj wstawic obrazek jako odnosnik - jezeli ktos umie, prosze poprawic.

Chodzi o to, by klikniecie w obrazek odsylalo na strone?
To bedzie tak:

[url=http://spudsquest.ebored.com/][img]http://img145.imageshack.us/img145/7163/bannerfh.gif[/img][/url]

Zawsze do uslug...
Ad topic: Ciekawe czy w pelnej wersji znajda sie nieuzyte postaci, ktore ktos tu kiedys odkryl na forum...

Czy mozesz podac konkretna date udostepnienia gry. A moze juz gdzies ja zamiesciles w internecie.

I lol\'d. :P

1. Emu jest kobieta.
2. Nie jest autorka gry, wiec skad ma wiedziec?
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 15:24:06 wys│ana przez Jajcarz »

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedč #3 dnia: Listopad 12, 2010, 16:58:49 »
To bedzie tak:

[url=http://spudsquest.ebored.com/][img]http://img145.imageshack.us/img145/7163/bannerfh.gif[/img][/url]

Aha. Czyli tak samo, jak na forum skokownarciarskich.pl.

1. Emu jest kobieta.

Ano wlasnie. Chyba dla niektorych rodzaj meski jest tak domyslny, ze nawet widok kolka z krzyzykiem im nie wskaze, ze moga sie mylic w kwestii plci przedpiscy...

W kazdym razie, jak i wskazal Alkochochlik, nie mam pojecia, kiedy dokladnie nastapi premiera. Ale chyba juz blizej niz dalej, choc prawda, ze autor robi to dosc po troszku i ze najwyrazniej ma i inne zajecia. W grze maja byc ciekawe nowe funkcje, np. przesuwanie kamiennych blokow, cykl dzien-noc (jak w FAoD)... i oczywiscie nowe miejsca, a to szczegolnie ciekawe. Przyznacie, ze w pierwotnej wersji gdzieniegdzie az sie prosilo, zeby rozbudowac gre... ocean malutki, swiatynia nie za duza (zwlaszcza sale ze zlotym kielichem i z Gorgona)... a juz zwlaszcza zerwany most za mlynem - Dizzy zaraz znalazlby jakis zestaw do naprawy mostu i przeszedl dalej. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 17:01:12 wys│ana przez Emu »
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #4 dnia: Listopad 12, 2010, 22:31:22 »
Pogrzebalem w watkach i rzeczywiscie wsrod nieuzytych postaci byl jakis wedkarz (odkryty przez Kuraka) - wychodzi na to, ze w koncu bedzie dla niego cel. Byl jeszcze jakis koles podobny do lucznika. Niestety, screeny wyparowaly... >:(

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedč #5 dnia: Listopad 13, 2010, 10:50:11 »
Tak, wedkarz bedzie wykorzystany w ramach minigry - inna sprawa, ze dosc prosciutkiej w porownaniu z minigrami z FAoD... A czy lucznik przypadkiem sie nie pojawial w pierwszej czesci? Na drugim brzegu jeziora stoi gosc a la Wilhelm Tell, potem Spud daje mu luk, ktory dostal od chorego chlopca, dostaje w zamian sztylet i ma juz prosta droge do zdobycia ostatniego skarbu.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedč #6 dnia: Listopad 13, 2010, 12:19:06 »
A czy lucznik przypadkiem sie nie pojawial w pierwszej czesci?

Tak, ale tam gdzies ukryty w grze byl jeszcze znaleziony przez Kuraka nieuzyty drugi podobny typek z inna fryzura. Dlatego pisalem wlasnie \'\'podobny do lucznika\'\' czyli do tego \'\'wlasciwego\'\'. Moze nie wyrazilem sie dokladnie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2010, 12:23:31 wys│ana przez Jajcarz »

Zamek

• GoťŠ
Odp: Pelna wersja Spud\'s Quest
« Odpowiedč #7 dnia: Lipiec 26, 2011, 12:44:18 »
Czy wie ktoœ mo¿e kiedy pojawi siê spuds quest w pe³nej wersji.

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedč #8 dnia: Lipiec 29, 2011, 11:11:05 »
Niestety ┬┐adnych nowin. Mo┬┐e go┼ô├Ž zacz┬╣┬│ i go przeros┬│o... tak te┬┐ bywa.

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedč #9 dnia: Pa╝dziernik 11, 2011, 20:02:40 »
A jednak s┬╣ nowiny. Go┼ô├Ž zn├│w/nadal nad tym pracuje. Zdaje si├¬, ┬┐e by┬│ szczeg├│lnie niezadowolony z tego, ┬┐e ┼ôwi┬╣tynie takie ma┬│e i stara si├¬ w┬│a┼ônie te cz├¬┼ôci rozbudowa├Ž, pracuje nad ka┬┐d┬╣ po kawa┬│ku i podobno s┬╣ gotowe w ok. 80%. Nowy adres strony: http://spudsquest.blogspot.com/
Musz├¬ si├¬ zastanowi├Ž - a propos jego pytania w ostatnim wpisie - jaka melodia mog┬│aby tam pasowa├Ž, bo chc├¬, ┬┐eby autor mia┬│ poczucie, ┬┐e kogo┼ô obchodzi jego wysi┬│ek, ┬┐e kto┼ô jeszcze czeka na t├¬ gr├¬.

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedč #10 dnia: Pa╝dziernik 30, 2012, 19:35:56 »
I ci┬╣g dalszy: "Spud's Quest" rodzi si├¬ w m├¬kach, ale jednak. Zn├│w autor po roku zaktualizowa┬│. Pisze, ┬┐e chce zapoda├Ž projekt na Kickstarter (pod koniec miesi┬╣ca rusza jego brytyjska wersja), ┬┐eby zebra├Ž troch├¬ dofinansowania i by├Ž zmuszony to wreszcie uko├▒czy├Ž. ;) W ka┬┐dym razie zdaje si├¬, ┬┐e jest ju┬┐ bliski uko├▒czenia i w ci┬╣gu najbli┬┐szych miesi├¬cy mo┬┐na si├¬ spodziewa├Ž premiery.

Zreszt¹ tymczasem powstaje te¿ trochê gier na Dizzy AGE, w tym "Dizzy and the Snow Queen" i "Dizzy and the Ring of Zaks", które zapowiadaj¹ siê na przeœliczne.
Ja w mi├¬dzyczasie mia┬│am sezon mniej-grania w Dizzy, od czasu zdobycia nowego komputera (szybszy, pojemniejszy, cho├Ž i tak przegrzewa si├¬ jak chyba ka┬┐dy laptop. Kiedy┼ô m├│wi┬│o si├¬ pono├Ž: ciep┬│y, cieplejszy, Commodore... ;)) najwi├¬cej poznawa┬│am gier Sierry, kt├│rych wcze┼ôniej nie zna┬│am*. I przy okazji zachwyci┬│ mnie D-Fend Reloaded z jego funkcj┬╣ zapisu zrzut├│w ekranu. Mo┬┐na tam doda├Ž nawet profile gier pod Windows, ┬┐eby m├│c otwiera├Ž gry z jednego miejsca niezale┬┐nie od tego, czy to stare (DOS) czy nowe (Windows). (Co prawda wtedy ju┬┐ nie ma tak ┬│atwego zapisywania zrzut├│w ekranu - w D-Fend Reloaded skr├│t Ctrl-F5 - tylko trzeba je ┬│apa├Ž "zwyczajnie" i wrzuci├Ž do profilu gry w emulatorze.) Wi├¬c z zami┬│owania do przegl┬╣dania ┬│adnych zrzut├│w ekranu doda┬│am tam troch├¬ gier na Dizzy AGE i zrobi┬│am takie w┬│a┼ônie kolekcje naj┬│adniejszych zrzut├│w ekranu.

*A propos: "wstukajka" z wczesnych gier Sierry (wpisywanie r├¬cznie komend typu "talk girl", "look under bridge" itp.) jest niewygodna, ale za to naprawd├¬ zachwyca mnie "zaawansowana" grafika na EG├Ő. Pierwszy "King's Quest" w wersji oryginalnej to jeszcze obraz n├¬dzy i rozpaczy - bohater jak ludzik z Lego itp. - ale ju┬┐ czwarta cz├¬┼ô├Ž jest ┼ôliczna. Ba, wygl┬╣da ca┬│kiem ca┬│kiem nawet w wersji na stary, s┬│abszy silnik...

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #11 dnia: Listopad 03, 2012, 10:33:30 »
Dzi├¬ki za newsy. Ja tam uwa┬┐am, ┬┐e obecna gra jest do┼ô├Ž wyko├▒czona i niepotrzebie j┬╣ przed┬│u┬┐a├Ž o nowe przygody. Raczej autor zrobi┬│by Spud Quest 2 - na istniej┬╣cym silniku gry.
...przeciez sie nie rozdwoje...

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedč #12 dnia: Listopad 04, 2012, 10:38:48 »
Bo to praktycznie b├¬dzie Spud's Quest 2 - miejsca te same plus MN├ôSTWO nowych, za to inna fabu┬│a. Autor twierdzi, ┬┐e nigdy nie by┬│ w pe┬│ni zadowolony z tego, co przygotowa┬│. Zobaczymy... ja lubi├¬ pierwotn┬╣ wersj├¬, ale┬┐ jak najbardziej, ale mi┬│o zagra├Ž i w now┬╣, bo pod wzgl├¬dem graficznym zapowiada si├¬ wspaniale. Zachwyci┬│ mnie zw┬│aszcza wodospad w z┬│ocistym blasku wieczoru (patrz strona gry).

A propos: uwa┬┐am, ┬┐e znakomitym pomys┬│em by┬│by uk┬│on w stron├¬ tej gry w jakiej┼ô grze na Dizzy AGE - ma┬│y Spudzik, kt├│ry jest wielbicielem Dizzy'ego i da mu co┼ô za autograf. ;) Ale to sobie rezerwuj├¬, bo jak b├¬d├¬ mia┬│a czas (na razie mam ma┬│y remont w domu*), musz├¬ si├¬ pouczy├Ž obs┬│ugi Dizzy AGE i zrobi├Ž wreszcie w┬│asn┬╣ gr├¬. :)

* ├ćwier├Ž wieku temu niejaki pan Leszek po┬│o┬┐y┬│ nam glazur├¬ i terakot├¬ w ┬│azience, wucecie i kuchni. W ┬│azience dawno jest wymieniona, w kuchni jakim┼ô cudem jeszcze si├¬ trzyma, natomiast w wucecie odpada, w┬│asnor├¬cznie zerwa┬│am kilka p┬│ytek. Wi├¬c mama um├│wi┬│a mi glazurnik├│w i teraz codziennie przychodzi i sprz┬╣tamy, ┬┐eby doprowadzi├Ž mieszkanie do stanu, w kt├│rym pylenie podczas remontu jak najmniej zaszkodzi pozosta┬│ym pomieszczeniom (np. u┬│o┬┐enie ksi┬╣┬┐ek z przedpokoju w kupkach za drzwiami w du┬┐ym pokoju - to zreszt┬╣ bynajmniej nie s┬╣ wszystkie, w sumie mam pewnie ponad 1000 ksi┬╣┬┐ek, a ostatnio i tak czytam po┬┐yczon┬╣).

Zamek

• GoťŠ
« Odpowiedč #13 dnia: Listopad 04, 2012, 11:57:34 »
Zastanawiam si├¬ czy pe┬│na wersja Spud's Quest b├¬dzie dzia┬│a┬│a na moim komputerze mam laptopa Asus K53S. Pierwsza wersja nie dzia┬│a nowego laptopa mam od 13 miesi├¬cy i pr├│bowa┬│em j┬╣ uruchomi├Ž na r├│┬┐ne sposoby. Nie mam ┬┐adnych problem├│w z uruchamianiem gier na: c64, stary pc, nowy pc, nintendo, amig├¬, seg├¬, atari st. Niestety ta gra jest wyj┬╣tkiem i nie chodzi na moim komputerze gdy j┬╣ w┬│┬╣cz├¬ to nie wida├Ž obrazy tylko s┬│ycha├Ž d┼Şwi├¬k. Gdy pod ja┼ônie lub przyciemni├¬ obraz albo pod g┬│o┼ôni├¬ lub zacisze muzyk├¬to na chwile 3 sekundy pojawia si├¬ obraz i mo┬┐na widzie├Ž jak posta├Ž si├¬ porusza. Gra Spud's Quest bardzo mi si├¬ podoba. U mnie na komputerze do regulowania jasno┼ôci i g┬│o┼ôno┼ôci u┬┐ywa si├¬ klawiszy Fn + F5 lub F6 lub F11 lub F12. Na poprzednim komputerze dzia┬│a┬│a bez problemu.

Emu

• jajo kurze
« Odpowiedč #14 dnia: Listopad 06, 2012, 09:36:33 »
Mo┬┐e spr├│buj napisa├Ž do autora? Przynajmniej mo┬┐e wzi┬╣├Ž to pod uwag├¬ przy kodowaniu nowej gry.
Poza tym zastanawia mnie, czy istniej┬╣ emulatory starszych wersji Windowsa - mo┬┐e to by rozwi┬╣za┬│o problem? Ja swoj┬╣ drog┬╣ w┬│┬╣czam Spud's Quest przez D-Fend Reloaded, ale to tylko dla a) wygody (wszystkie gry, niewa┬┐ne, czy pod DOS, czy Windows, dost├¬pne z jednego miejsca), b) zbierania zrzut├│w ekranu... W DFR mo┬┐na magazynowa├Ž u do┬│u zrzuty ekranu dla danej gry i trac├¬ czas na ┬│apanie tych┬┐e zrzut├│w. ;) Dla gier dosowskich bardzo ┬│atwe - Ctrl-F5, dla innych ju┬┐ trzeba ┬│apa├Ž zrzuty ekranu zwyczajnie i da├Ž je do katalogu tej gry w DFR.
Spud's Quest zawsze dzia┬│a┬│o mi dobrze, natomiast na starym komputerze mog┬│am odpala├Ž niekt├│re gry dosowskie bez Dosboxa. Akurat Dizzy-gry nie dzia┬│a┬│y za dobrze - np. FWD absolutnie nie dawa┬│o si├¬ uruchomi├Ž od 1994 r. do odkrycia Dosboxa - ju┬┐ wtedy za dobry komputer do tej gry (oczywi┼ôcie w '94 r. jeszcze starszy, Suchotnika mia┬│am mniej wi├¬cej od '99) - natomiast Magicland i Yolkfolk owszem dzia┬│a┬│y... tyle ┬┐e bez muzyki i bez paska stanu, czyli raczej do kitu. Ale rzeczy typu np. "Legend of Kyrandia", "Ecoquest", "Tetripz" (psychodeliczny tetris - ten zreszt┬╣ te┬┐ uruchamia┬│ si├¬ bez muzyki, ale to dla mnie ┬┐adna szkoda, bo psytrance zupe┬│nie mi nie odpowiada - w┬│┬╣cza┬│am sobie co┼ô bardziej rockowego) jak najbardziej dzia┬│a┬│y pod Windows. Teraz tylko przez DFR... Ale to mi nie przeszkadza, lubi├¬ ten program, cho├Ž czasami trzeba troch├¬ kombinowa├Ž (np. w Lemingach, nie wiedzie├Ž czemu, to, czy muzyka dzia┬│a, zale┬┐y od... ustawie├▒ procesora. Ostatnio zreszt┬╣ r┬┐n├¬ w Lemingi, a┬┐ wi├│ry lec┬╣ ;))

A propos starych komputer├│w: w domu mam przygotowania do wspomnianego remontu. Przy okazji sprz┬╣tam i wydoby┬│am zza szafy stary komputer. Czy on dzia┬│a┬│, kiedy ostatnio by┬│ pod┬│┬╣czony - w┬│a┼ôciwie nie pami├¬tam, ale kto┼ô mo┬┐e by├Ž nim zainteresowany. Z tego, co pami├¬tam, ma jak┬╣┼ô star┬╣ wersj├¬ Windowsa (mo┬┐liwe, ┬┐e Norton Commander te┬┐, ale nie pami├¬tam - w niekt├│rych starych komputerach mia┬│am DOS jako g┬│├│wny system, a Windows dodatkowo) i chyba dwa twarde dyski; z tego, co wyra┼Şnie wida├Ž - ma┬│y flop, du┬┐y flop i CD-ROM. Jeeeej, szkoda, ┬┐e nie mam ju┬┐ na pami┬╣tk├¬ ani jednej du┬┐ej dyskietki... ma┬│e ci┬╣gle mam, cho├Ž obecny komputer ju┬┐ niestety nie ma wej┼ôcia (chyba powinnam kupi├Ž flop pod┬│┬╣czany na USB i zostawi├Ž z kilkana┼ôcie dyskietek na wszelki wypadek), ale nie osta┬│a si├¬ ani jedna du┬┐a, skoro od lat nie mia┬│am potrzeby ich u┬┐ywa├Ž...
Z tego, co mi si├¬ wydaje, ocala┬│e elementy komputera to stacja dysk├│w i monitor - oczywi┼ôcie ogromny, nie jak te nowoczesne p┬│askie... Cho├Ž i tak u┬┐ytkownicy/-czki s┬│ynnej Odry mogli/-┬│yby si├¬ ironicznie u┼ômiechn┬╣├Ž na okre┼ôlenie czego┼ô takiego mianem "ogromnego". ;)
Gdyby kto┼ô by┬│ got├│w ode mnie odebra├Ž komputer, mog├¬ go odda├Ž, a jeszcze lepiej odsprzeda├Ž. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 09:47:06 wys│ana przez Emu »