Autor Wątek: NES i Pegasus. Jakie roznice? cz. II  (Przeczytany 22885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
NES i Pegasus. Jakie roznice? cz. II
« dnia: Listopad 18, 2007, 17:27:43 »
Poprzedni temat (link TUTAJ ) zostal zamkniety przez Admina, a sadze, ze temat jest wazki i wart kontynuowania.

Szperajac w Sieci na temat, znalazlem takie wlasnie informacje:

"za sprowadzenie tego sprzetu do Polski odpowiedzialne sa dwie osoby- Dariusz Wojdzydza oraz Marek Jutkiewicz (...). Marek Jutkiewicz zajal sie importowaniem taniej odziezy z Tajwanu, Tajlandii i Hong Kongu. interes krecil sie niezle [przypominam- \'przed chwila\' upadla komuna] ale trudno bylo na nim zarobic jakas konkretna kase. Podczas jednego z pobytow w Tajwanie i szukania odpowiednio taniej dostawy spodni, Jutkiewicz zetknal sie z podrobka NESa. Z konsolka spedzil tydzien i oczyma wyobrazni ujrzal potencjalna zyle zlota (...)"

"Potrzebny byl inwestor (...) zbawca okazal sie Dariusz Wojdzydza, kumpel z czasow studiow. To wlasnie Wojdzydza wpadl na nazwe Pegasus. Tak! nazwa Pegasus jest polska! Chlopaki zamowili pierwszy kontener konsol u Tajwanczykow. importerem konsol zajela sie ledwo co zalozona spolka z.o.o. o nazwie BoBmark international. Aby uzyskac placenia wiekszych podatkow jednym ze wspolzalozycieli firmy BoBmark zostal Dunczyk. (...) ryzyko oplacilo sie"

"Zaczelo sie. Pegasusa reklamowano jako \'gry telewizyjne\', a w mediach moglismy zobaczyc spoty reklamujace nowy produkt (...) co zadecydowalo o sukcesie konsolki? Pegasus kosztowal ok 150 zl, tak wiec nie byl to najwiekszy wydatek, tym bardziej ze na wstepie dostawalismy kilka gier [dokladniej 168 na jednym cartcie ;) niee, gdzie tam, jakaaa podroba], sprzet doskonale sprzedawal sie w okresie swiatecznym, ale prawdziwa furore robil w okresie pierwszych komunii. W 1992 r. BoBmark zaliczyl zysk wysokosci 3 mln zlotych. W 1993 r. kwota ta wynosila juz 6,2 mln zlotych (kosmiczne jak na te czasy pieniadze!)"

i co Wy na to?  :o
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2009, 11:24:09 wysłana przez Deathwing »

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Re: NES i Pegazus.Jakie roznice? cz. II
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2007, 16:49:17 »
To byly piekne czasy, kiedy mozna bylo byc legalnym piratem i na tym zarobic. Na oryginalnym NES z oryginalnymi kartami nie zbili by tyle kasy
...przeciez sie nie rozdwoje...

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2007, 19:34:55 »
Tak, te czasy milo sie wspomina, jeszcze gdy PC nie byl tak rozpowszechniony jak teraz, gralo sie na pegazusie i wymienialo grami z otoczeniem. Idac aleja przez stragany na Targowisku nie brakowalo stoisk z cartami, a o dziwo mozna bylo nabyc gre w granicach 10-15zl co wykluczalo cene oryginalnego cartridge-a, istniala rowniez wymiana w symbolicznej cenie 3zl.  :-* Ech nostalgia

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2007, 20:01:25 »
To byly piekne czasy

Tyle, ze karty do pegazopodobnych klonow wciaz mozna spotkac na bazarach - zmienil sie ich wyglad zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz (trzeba rozwalic, ale wierzcie na slowo!), ale generalnie sa kompatybilne ze starszymi modelami konsolek, takze z roznymi fun-educatorami i tym podobnym smieciem.

Pegasus i tak mial najlepsza jakosc ze wszystkich podrobek!

Pamietam, ze trudny do zdobycia byl czarny kart 20in1 z jakims Alladynem, Skate Boyem i Cosmos Copem - jestem dumnym posiadaczem takiego ustrojstwa. :D

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2007, 14:46:19 »
sa kompatybilne ze starszymi modelami konsolek, takze z roznymi fun-educatorami i tym podobnym smieciem.

Nie koniecznie!
Wiekszosc terazniejszych bazarowych klonow typu terminator, polystation, BS-500AS nie odpala starych cartow, podobnie niektore stare pegasusy(np moj Family Entartinament System, rocznik 94) nie odpala bazarowych cartow, albo gra sie zacina, albo grafika calkiem do kitu i nie da sie grac.
Za to do cze go zaliczyc tego klona: http://allegro.pl/item247178648_247178648.html
(moj egzemplarz  ;D)
Nie jest to klon pegasusa (ani tym bardziej orginalny pegasus), co najwyzej nesa jednak jak na klona z tamtych czasow zbyt mocno znieksztalca obraz i dzwiek.
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2007, 18:25:58 »
Wiekszosc terazniejszych bazarowych klonow typu terminator, polystation, BS-500AS nie odpala starych cartow

No prosze, a na fun-learnerze (badziew, ktory ma imitowac komputer, ale jako czytnik do kartow - ok) G5 i 168in1 mi chodzily :o - przynajmniej dopoki calkiem nie siadly (no co? w koncu starsze ode mnie byly)... Na starym terminatorze (takim z antenkami) tez smigaly :P.

Za to do cze go zaliczyc tego klona

O, lol, i ty to kupiles tak w ciemno nie wiedzac nawet czy dziala?

Twardziel... ;)
BTW: Tam stalo napisane "128in1" - do tej konsoli byl jakis cart dolaczony?

Hm, a wiecie, ze dzis mozna na bazarach spotkac carty z hackami starych (najczesciej mniej znanych) gier przerobionych tak, by udawaly nowoczesne gry (lub gry na inne konsole) - tzn. przerabia sie w nich sprite\'y postaci, by wygladaly jak np. Harry Potter czy Pokemony...

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2007, 18:38:52 »

No prosze, a na fun-learnerze (badziew, ktory ma imitowac komputer, ale jako czytnik do kartow - ok) G5 i 168in1 mi chodzily :o - przynajmniej dopoki calkiem nie siadly (no co? w koncu starsze ode mnie byly)... Na starym terminatorze (takim z antenkami) tez smigaly :P.

Polecam pocztyac ten text poswiecony konsoli BS-500AS(czyli w sumie terminator): http://www.nes.e9.pl/readarticle.php?article_id=157
Terminatory z lat 1997-2000 byly jeszcze w miare porzadne, chociaz z tego co pamietam to moj wysiadl po pol roku ;/

O, lol, i ty to kupiles tak w ciemno nie wiedzac nawet czy dziala?

Ryzyk-Fizyk, pozatym za 10 zl+ przesylka bylo warto

BTW: Tam stalo napisane "128in1" - do tej konsoli byl jakis cart dolaczony?

W sumie nie zaglebialem sie w budowe tej konsoli ale w srodku sa uklady ROM, prawdopodobnie w nich mieszcza sie te gry.
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2007, 19:42:46 »
Akurat ja nie mialem z moim Terminatorem wiekszych problemow. Wszystko ladnie smigalo i trzymal sie calkiem niezle przez jakies 2-3 lata. Co prawda pistolet wysiadl dosyc szybko, pozniej byly problemy z padami, ale ogolnie dzialal dobrze. Moze i to jest kaszana w porownaniu do innych konsoli, ale jakies 10 lat temu nie zalezalo mi zbytnio na jakosci. Bardziej liczyla sie sama przyjemnosc grania, nawet na takim beznadziejnym sprzecie :]
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2007, 21:33:03 »

Polecam pocztyac ten text poswiecony konsoli BS-500AS(czyli w sumie terminator): http://www.nes.e9.pl/readarticle.php?article_id=157
Terminatory z lat 1997-2000 byly jeszcze w miare porzadne, chociaz z tego co pamietam to moj wysiadl po pol roku ;/

E, to ja wlasnie mialem stycznosc ze starszym (i co z tego widze) lepszym modelem Terminatora (to tak jak w filmie - starszy T800 pokonal nowszego T1000  ;D) - moze bez wbudowanych gier, ale za to mozna bylo do pada podlaczyc sluchawki, dzieki ktorym domownicy nie byli skazani na sluchanie dziwnych odglosow... ;)

Szkoda tylko, ze pady do tej maszyny szybko sie psuly, a nowo dokupywane nie mialy juz wejsc na sluchawki :(:(:(.

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2007, 21:43:03 »
Ciekawe czemu Pegasus jest klonem akurat Nesa a nie np Segi Master System  ???

A slyszal ktos z was o Pegasusie 16 bit? Byl klonem Segi MegaDrive, niestety nie przyjal sie tak mocno jak jego starszy brat, mimo iz byl o prawie polowe tanszy od Segi.

Zato przed Pegasusem ogromna kariere robily tzw "Rambo" czyli klony Atari 2600, bylo ich tyle, ze do dzisiaj mozna je latwo spotkac na Allegro w bardzo niskich cenach.

Ciekawe czy doczekamy sie klonow PlayStation albo Nintendo 64 :P

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2007, 22:47:54 »
No ja mialem konsolke co tez dzialala dobre lata, i pomimo ciaglego uzywania nie bylo z nia problemow, no ale w koncu
byla jedna z drozszych i co lepsze miala dwa porty wejscia na
cartridge: jeden do podrobek a drugi do oryginalnych cartow
NES-a. Zreszta bede mial aparat to zrobie screen. :)

Konsolka dziala nadal, ale pojawil sie blad z emitowanym obrazem, na ekranie widnieja pionowe linie, ktore niestety przeszkadzaja podczas rozgrywki, no ale coz sie dziwic, to wlasnie przy niej spedzilem wiele godzin gry, poznalem rozmaite tytuly jak. Zlota piatka, Duck Tales, Chip i Dale, Adams Family, Home Alone itp. Nieraz spedzalo sie nawet nocki :). Konsolka odsluzyla swoje i pozostawila mile wspomnienia. W obecnej chwili mam w zastepstwie inna, na szczescie nie cos typu Ending-man, lecz rowniez porzadna i mysle, ze jeszcze posluzy.

Ciekawe czy doczekamy sie klonow PlayStation albo Nintendo 64

Raczej watpliwe ale za to znalazlem kolejne klony "kameleony" pegazusa: ;D
PS2:
http://uk.gizmodo.com/nestation.jpg
XBOX:
http://www.docteurclick.net/dossiers/polystation/xb.jpg
Wii:
http://www.blogsmithmedia.com/www.joystiq.com/media/2007/10/wii-vs-vii-engadget-490.jpg
PS:
http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/9/9d/180px-PSOne_Style_Famicom_Clone.jpg

Heh, przynajmniej obudowy aktualizuja w tym sprzecie ;p
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2007, 23:15:48 wysłana przez Miras »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2007, 23:31:57 »
przynajmniej obudowy aktualizuja w tym sprzecie ;p

Lezy gdzies u mnie w chacie niedzialajaca juz konsola mojego wujka FIFA 1998 z obudowa w ksztalcie wzoru pilki noznej - ktora byla dostepna na bazarach z okazji Mundialu. Ja tego niestety nie pamietam (za maly bylem), ale sam kart sie zachowal - glowna atrakcja jest FIFA 1998 czyli shackowany Soccer  ;D ;D ;D.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2007, 15:54:32 »
A slyszal ktos z was o Pegasusie 16 bit? Byl klonem Segi MegaDrive, niestety nie przyjal sie tak mocno jak jego starszy brat, mimo iz byl o prawie polowe tanszy od Segi.

A wyszedl kiedys Super Pegasus, czyli podroba SNESa? Tak z ciekawosci pytam.
Ciekawe czy doczekamy sie klonow PlayStation albo Nintendo 64 :P

Prawa autorskie ich umrza. Poza tym teraz gry na PS i N64 sie emuluje. :P
Raczej watpliwe ale za to znalazlem kolejne klony "kameleony" pegazusa: ;D
PS2:
http://uk.gizmodo.com/nestation.jpg
XBOX:
http://www.docteurclick.net/dossiers/polystation/xb.jpg
Wii:
http://www.blogsmithmedia.com/www.joystiq.com/media/2007/10/wii-vs-vii-engadget-490.jpg
PS:
http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/9/9d/180px-PSOne_Style_Famicom_Clone.jpg

Heh, przynajmniej obudowy aktualizuja w tym sprzecie ;p

Dla odmiany, ja dam specjalna wersje Playstation 3 http://www.destructoid.com/playstation-3-for-10--30100.phtml ;D

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2007, 16:24:18 »
A wyszedl kiedys Super Pegasus, czyli podroba SNESa? Tak z ciekawosci pytam.

Nie, przynajmniej o takim nie slyszalem.

Poza tym teraz gry na PS i N64 sie emuluje.  

Ja to sobie moge zaemulowac Atari 2600 co najwyzej :P

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2007, 17:25:15 »
Ciekawe czemu Pegasus jest klonem akurat Nesa a nie np Segi Master System  ???

A po co?! Skoro jak sie dobrze poszukalo, to mozna znalezc bylo na pegasusa "konwersje" ;) softu innego niz Nintendo - gry od Mortal Kombatow po Soniki?!