Autor Wątek: Dizzy 1.00 i inne Dizzy na Vector  (Przeczytany 12301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krzysiobal

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Best Dizzy FaN!
Dizzy 1.00 i inne Dizzy na Vector
« dnia: Czerwiec 21, 2003, 12:52:04 »
Cze,
Witajcie drodzy fani diziego i nie tylko. Mam dla Was nowa gre - wyszukana z netu: Dizzy 1.0
Gra jest na bardzo dziwna platforme - Vector06C. Jest to ruski komputer, podobny do Commodore.

Gre (rom) mozecie sciagnac z:
www.krzysiobal.terramail.pl/oth/dizzy1.rar

Emulator mozecie pobrac z:
www.krzysiobal.terramail.pl/oth/vector06c_emu.rar

Aby uruchomic gre, rozpakujcie emulator i gre do jednego katalogu, potem uruchomcie
najlepiej okienko dosa pod windowsem, przejdzcie do katalogu z gra i wpiszcie:
VE27A.EXE DIZZY1.ROM

Gdy juz uruchomi sie Wam gra w emulatorze, radze nacisnac klawisz "PageDown". Nie wiem zbytnio co to za opcja, ale przynajmniej na moim koputerze znacznie polepsza dzwiek w grze.
Gra jest taka sobie stara - z 1996roku. Jedyna z wad jest to, ze jest niestety cala po rusku. Ale mamy tez i polska specjalnosc - wodke :) naprawde - gdy dizzi to wezmie, to zacznie chodzic w przeciwnych kierunkach i bedzie skakal. Chyba ma kaca :-P

No dobrze - gra jest bardzo trudna. Mnie udalo sie tylko znalezc przeznaczenie lopaty oraz siekierki. Jesli uda sie Wam odgadnac, do czego sluza inne rzeczy lub nawet bedziecie potrafili przejsc ta gre - bardzo Was prosze, zamiescie to na forum.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2003, 08:02:02 wysłana przez admin »
Life is brutal, full of zasadzkas, niespodziankas and sometimes kopas w dupas.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Ĺ’wiat Dizzy
Re: --> Dizzy 1.00
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2003, 19:49:38 »
 [smiley=prawo.gif] Przydalby sie jakis screen albo ze dwa... Jak masz to zamiesc, a jak nie to wyslij mi - a ja to wloze tu na forum...
[smiley=prawo.gif] Na razie mam mnostwo innych opracowan i rzeczy do zrobienia w tym serwisie. Jesli wiec chcecie tej gry to skorzystajcie z powyzszych informacji, bo na premiere w Swiecie Dizzy trzeba bedzie jeszcze poczekac...
[smiley=prawo.gif] ... a moze to uda sie kiedys spolszczyc .... Hmmmm.... :P  :P  :P
...przeciez sie nie rozdwoje...

Krzysiobal

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Best Dizzy FaN!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2003, 12:44:00 »

Chcecie screeny? Macie screeny - az trzy.
Pierwszy to jak zawsze, tytulowy, z nazwa gry.
Drugi to miejsce, od ktorego zaczyna sie gre. Od czego sie zaczyna??? Ano od wodki 8-) - jak widzicie, stoi na prawo od krolowej. Trzeci screen przedstawia prawe skrzydlo zamku - niestety, do tej pory nie wymyslilem sposobu jak otworzyc te drzwi.

Dziwi mnie tylko, dlaczego nikt jeszcze oprocz mrdarka nie odpisal na tego posta - wolicie sie opalac na plazy nad morzem lub chocic po gorach niz siedziec w necie???? hehehe :D

Wiesz mrdarek, ze sie juz tak nawet przed zamieszczeniem tej gry na forum zastanawialem, czy mozliwe jest to spolszczyc. I technicznie na to patrzac, to nie byloby problemow. Otworz jakims edytorem ten plik z gra (dizzy1.rom). Mozesz latwo zauwazyc, ze bezposrednio mozna odczytac nazwy przedmiotow czy dialogi. Wszystko nie jest kodowane. Wystarczylo by tylko zmienic czcnionki z ruskich na normalne no i spolszczyc. Gorszym problemem byloby znalezienie takiego tlumacza, bo ja ruskiego nie znam :)

PS. Mrdarek - grales w ta gre???? I udalo Ci sie cos przejsc?

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Ĺ’wiat Dizzy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2003, 18:33:57 »
 [smiley=jupi.gif] Gra jest calkiem ladna - jeszcze w nia nie gralem. Jak wiesz - mam jeszcze sporo zaleglosci z innymi dizzy grami do tego serwisu, a jak juz wielokrotnie tlumaczylem - to nie ma byc strona typu ftp - ale strona z dokladnymi opracowaniami, a ze opracowania troche trwaja to tak to jest... Na razie niech inni sciagaja od Ciebie...

Problem z ruskimi grami to przede wszystkim problem fontow. Na razie nie chce nic wyrokowac - w kazdym badz razie mam pewne teorie na ten temat i kiedys sie za to wezme. Co do tlumaczy to sie znajda. Nawet ja sam cos niecos kumam... Wiele ludzi jednak odstrasza "ruski" i jak sadze - nie zagraja oni w to  :\'(

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Ĺ’wiat Dizzy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2003, 19:29:32 »
 :) Jesli zainteresowaliscie sie tym dizzy to proponuje znalezc "emulator3000". Niestety nie znam dobrego linka - choc ten emulator jest po polsku!!! Proponuje tu:
http://www.emulator3000.emuita.it/e3.htm
W nagrode zagracie w to Dizzy z muzyczka!
Niestety wciaz po rusku :(

pawe3

• aspirant
  • *
  • Tworca Dizzy gier :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2003, 20:56:40 »
Skubance ci ruscy.
Nie tylko mordowac potrafia, za kilogram zlota kilku ruskow
pomordowalo pol ruskiej wioski.

Emulator 3000 jest bardzo przyzwoity.
Gra Dizzy 1.00 jest super ! Muzyczka, fabula ...
Czekam na spolszczenie !!

Gra jest z 1996 roku u nas w 1996 roku wychodzily z mody Atari, C64
zaczely przodowac Amigi a u ruskich oczywiscie ich Vector\'y (C64) itp.
przezywaly srodek zatrzesienia   :D

Uwaga!! Nie jestem lamerem to byly takie zabawy
Castle Island Dizzy III powinno powstac  :D

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Ĺ’wiat Dizzy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2003, 06:58:50 »
 :( Musze powiedziec, ze po glebokiej analizie kodu gry stwierdzono, ze ruskie literki sa "do ruszenia", ale z pewnych dziwnych ukladow w programie - nie da sie tego ruszyc bez uszkodzenia samej gry.... A bez polskich literek nie ma sensu tlumaczyc...

Nie martwcie sie az tak - Krzysiobal gra namietnie i moze napisze solucje po polsku gdy gierke przejdzie!

Ps.O TAK! CASTLE ISLAND DIZZY 3 POWINNO POWSTAC - CZEKAMY!!!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2003, 07:00:06 wysłana przez admin »

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #7 dnia: PaĽdziernik 24, 2003, 14:40:40 »
A mi nie chce wejsc, pewnie dlatego ze dosa nie mam. A no przydaloby sie spolszczyc i przekrecic na spektruma.
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 24, 2003, 14:42:16 wysłana przez dozy »
Kazdy probuje obnizyc te wajche, sam tez probowalem. A moze Bogdan z osiedlowego klubu Sparta-Kus. Dawaj Bogdan, dawaj. Lech. Prosimy pana Wlodzimierza. Widok imponujacy, ale no niestety. O nastepny..

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Ĺ’wiat Dizzy
« Odpowiedź #8 dnia: PaĽdziernik 24, 2003, 14:58:58 »
Spolszczenie bedzie, ale jeszcze za wczesnie na deklarowanie terminu wydania...
przeciez emulator 3000 jest pod windows - gra chodzi bez problemu

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #9 dnia: PaĽdziernik 24, 2003, 16:09:38 »
Ja wlaczam taka ikone VE27A i otwiera sie cos i jakies niebieskie po rusku wyskakuje. Co robic, Co robic???
Kazdy probuje obnizyc te wajche, sam tez probowalem. A moze Bogdan z osiedlowego klubu Sparta-Kus. Dawaj Bogdan, dawaj. Lech. Prosimy pana Wlodzimierza. Widok imponujacy, ale no niestety. O nastepny..

Krzysiobal

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Best Dizzy FaN!
« Odpowiedź #10 dnia: PaĽdziernik 24, 2003, 21:55:48 »
Chlopcze, plik VE27A.EXE jest plikiem emulatora: "Vector Emulator 2.7a", a nie Emulatora3000.
Ofszem, emulator VectorEmulator jest do sciagniecia z tej strony z postem, bo to JA go zamiescilem i u mnie dziala bez zazutow, ale skoro Ci nie pasuje, to sciagnij po prostu sobie nowy, lepszy, windowsowski emulator, ktory sie nazywa:
Emulator 3000
Ot, cala filozofia

a co do tlumaczenia - sa juz pewne postepy, oto screeny:

Oczywiscie tlumaczenie jest na razie W FAZIE WSTEPNEJ wiec nie liczcie, ze jutro bedziecie mogli ze SwiataDizzy sciagnac gierke.  8)

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #11 dnia: PaĽdziernik 25, 2003, 08:30:15 »
Nie mow do mnie chlopcze. A skad go wziac ten 3000 jak taki madry jestes?? I wolalbym gdyby to mrdarek tlumaczyl bo ze screenow wychodzi ze jakas staropolszczyzna lamana...  Naprzyklad: "Na tamta strone nie ma jak sie dostac - Na tamta strone nie mozna sie dostac. Mrdarek by to lepiej zrobil (moim zdaniem).
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 25, 2003, 08:39:27 wysłana przez dozy »

Krzysiobal

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Best Dizzy FaN!
« Odpowiedź #12 dnia: PaĽdziernik 25, 2003, 13:00:27 »
No dobra, sorry.
Emulatora tego mozesz sciagnac z:
http://www.emulator3000.com/e3.htm
ale dzis prubowalem wejsc na ta strone i mi sie nie udalo. moze maja jakies problemy.
a swoja droga - jak chcerz, mozesz tez grac w tego diziego na emulatorze VE27A. Wystarczy, ze w menu start wybierzesz opcje uruchom i wpiszesz w lini polecen:
PATH_DO_EMULATORA\\VE27A.EXE DO_PLIKU\\DIZZY.ROM
Oczywiscie PATH_DO_EMULATORA zamien na odpowiednia sciezke, dla przykladu to moze tak wygladac:
C:\\EMULATORY\\VECTOT\\VE27A.EXE C:\\GRY\\DIZZY\\DIZZY.ROM

Bardzo mi przykro ze Ci sie moje spolszczenie nie podoba, ale to jest pierwsza gra jaka wogole spolszczam. A pozatym nie znam zbytnio ruskiego, wiec tak tlumacze na wyczucie - ale sie nie mart, sens tekstu nie bedzie popsuty. A co do tych bledow w stylu: "Na tamta strone nie ma jak sie dostac" to wcale nie tak latwo zrobic na normalny tekst, gdyz by sie w tej ramce z dialogiem nie zmiescilo (tam przeciez tez istnieja ograniczenia i se nie mozna wpisywac jak sie chce)

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Ĺ’wiat Dizzy
« Odpowiedź #13 dnia: PaĽdziernik 25, 2003, 13:14:46 »
[glb] [smiley=swiety.gif][/glb] Nawet mrdarek nie pomoze jak w romie nie ma miejsca, zeby zmiescic tekst - wtedy powstaja niestety smiesznie brzmiace po polsku zdania
--------------------
[glb] [smiley=strzela.gif][/glb] Czemu po prostu nie poczekacie cierpliwie - Emulator 3000 jest w planach... Jak chcecie grac "juz" grac to niestety musicie wykazac sie wieksza samodzielnoscia i poszukac po Internecie sami tego emulatora (Oczywiscie ktos kto wie gdzie on jest moze dac link na forum). Albo wiec czekamy na premiere, albo jestesmy samodzielni...

nocny

• SUPER JAJO!
  • Nie wiem co napisac...
« Odpowiedź #14 dnia: PaĽdziernik 25, 2003, 13:20:08 »
No skoro pierwsze to rozumiem i przepraszam. A gra niezaleznie od tego kto ja spolszcza i tak bedzie super Dizzy gra. A moze z linkiem masz cos nie tak?
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 25, 2003, 13:23:10 wysłana przez dozy »