Autor Wątek: Problem z emulatorem NesterU  (Przeczytany 5801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bondziorno

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaN!
Problem z emulatorem NesterU
« dnia: Styczeń 21, 2011, 14:04:06 »
Witajcie

Interesuje mnie jak wpisac kody do emulatora NesterU. Przestudiowalem wasze forum i czesciowo znalazlem odp. na to pytanie odnosnie NNNesterJ w tym oto linku:

http://www.forum.dizzy.pl/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=helprozruch;action=display;num=1057502089

Po przeczytaniu tego postu, stwierdzilem ze caly proces odbywa sie na takiej samej zasadzie jak u NNNesterJ czyli:

1. Pobralem i edytowalem plik w notatniku Fantblue.gen (gdzie usunalem srednik przy nazwie SXVIAAVG potem zapisalem  plik)

2. Pobralem i wypakowalem archiwum NesterU.rar (do folderu NesterU gdzie juz automatycznie byl utworzony folder GENIE)

3. Nastepnie pobralem ROM o nazwie:
The Fantastic Adventure sof Dizzy (PL).nes (w wersji blue)

4. Potem zamienilem nazwy: Fantblue.gen na
The Fantastic Adventure sof Dizzy (PL) .gen i skopiowalem do folderu GENIE  

5. Potem uruchomilem za pomoca NesterU, ROM The Fantastic Adventure sof Dizzy (PL).nes (i gdy gra byla juz uruchomiona) za pomoca NesterU chcialem uruchomic The Fantastic Adventure sof Dizzy (PL) .gen.  

I tu zaczyna sie problem: otoz NesterU nie widzi pliku The Fantastic Adventure sof Dizzy (PL) .gen. w folderze GENIE. Biore Plik ----> Otworz ROM ----> Folder GENIE, a tam pusto  (nawet jak zaznacze ALL SUPPORT TYPES). Co robie nie tak....?

Zaznaczam iz w ten sam sposob zrobilem  NNNesterJ i zaskoczylo. Tylko ze tam musialem utworzyc recznie folder GENIE. Z gory dzieki za pomoc i odpowiedzi    
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 14:08:25 wysłana przez Bondziorno »

Bondziorno

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaN!
Re: Problem z emulatorem NesterU
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:27:05 »
A jeszcze jedno studiujac wasze forum, wybrane linki sa juz nieaktualne:

http://www.dizzy.pl/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=helpdroga;action=display ;num=1083067360

http://www.dizzy.gex.pl/serwis/faq/faq.shtml

Nie pamietam linku ale chyba wasze FAQ tez nie dziala. (jezeli to jest link po wyzej, to przepraszam moj blad)  

Kiedy bedzie jakis konkretna pomoc na waszym forum bo z tego co pisze na tym linku:

http://www.dizzy.pl/serwis/faq/faq.shtml

nie mozna sie nic polapac....

Z gory dzieki za odpowiedzi i pomoc

Micrus

• jajo kurze
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2011, 17:16:48 »
Powinienes otworzyc plik ROM z gra, nie plik *.gen. NesterU sam wczytuje kody game-genie.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2011, 17:23:12 »
Popatrz najpierw z ktorego roku byly te posty. Dizzy.pl od tamtego czasu kilkakrotnie zmienialo serwer, wiec stare linki nie dzialaja. Czasem jednak wystarczy poprawic URL.

A jeszcze jedno studiujac wasze forum, wybrane linki sa juz nieaktualne:

http://www.dizzy.pl/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=helpdroga;action=display ;num=1083067360

http://www.forum.dizzy.pl/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=helpdroga;action=display;num=1083067360 - jak widac, dziala. Wystarczylo dopisac: "forum" przed "dizzy.pl".

Ad meritum.

Sprawa mnie zaciekawila. Osobiscie nigdy nie gram z kodami, ale specjalnie dla sprawy sciagnalem pliki i wszystko robilem jak opisano. I niespodzianka... U mnie wszystko dziala dobrze. Myslalem, ze zrodlem problemu jest to, ze grasz w spolszczona wersje, ale ona rowniez u mnie zadzialala.

Nie mozesz otworzyc poleceniem OTWORZ ROM pliku *.gen bo *.gen to nie jest ROM gry.

Jezeli w folderze GENIE jest plik *.gen to znak dla emulatora NesterU, ze ma odpalic dana gre OD RAZU z ulepszeniami, bez potrzeby dodatkowego uruchamiania (i odwrotnie, jesli chcemy grac bez czitow, wystarczy zabrac plik *.gen z folderu).

Tak sie zastanawiam... czy probowales w ogole po wlozeniu do folderu GENIE pliku *.gen i uruchomieniu ROMu *.nes sprawdzic, czy kod dziala, tzn. np czy Dizzy otrzymuje obrazenia? Czy moze po prostu wylaczyles emulator :P?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 18:26:16 wysłana przez Jajcarz »

Bondziorno

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaN!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2011, 19:30:19 »
Serdecznie dzieki za pomoc. Zastosowalem do wyzej wymienionych rad i zadzialalo.

Ale mam jeszcze 2 pytania:

1. Chodzi mi o emulator RockNESX. W opcjach emulatora sa opcje do wpisywania kodow (Inne ----> Dodaj Kody Game Genie, Wyczysc wszystkie kody Game Genie) jak wpisac kod a zeby emulator go przyjal...? Probowalem wpisac jakis kod ale pojawia mi sie na krotko komunikat po angielsku ze kod zadzialal ale nic sie nie dzieje....? Z  waszego forum wiem iz rzekom kody pod  RockNESX nie dzialaja, ale nikt przeciez by tej opcji bez powodu tam nie umiescil....? Prosze o odpowiedz z gory dzieki za pomoc

2. Druga rzecz czy i kiedy powstanie na forum dzial pomocy dla poczatkujacych..? (m.in. jak wpisywac kody do poszczegolnych emulatorow) (jezeli urazilem konkretnych adminow na forum to sorry nie chcialem)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 19:32:22 wysłana przez Bondziorno »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2011, 00:10:11 »
RockNESX nigdy chyba nie byl dobry jesli chodzi o GG. Zdaje sie zreszta, ze z najnowszych wersji ROCKNESa (juz bez \'\'X\'\'), tj. rnes505_i586 i rnes504_i586 w ogole wywalili te opcje... w dokumentacji nic na jej temat nie ma. Zmien emulator na lepszy, np. Nestopia, lub FCEU.

Co do pomocy, to ta co podales (http://www.dizzy.pl/serwis/faq/faq.shtml) IMHO jest wystarczajaca. Jezeli masz konkretne propozycje co by warto do niej dodac, zawsze mozesz napisac.

Bondziorno

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaN!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2011, 17:53:41 »
Czyli pod RockNESX kody nie dzialaja i lepiej od razu dac sobie spokoj.....tak? (sorry ale musze to wiedziec)  

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2011, 18:21:28 »
A probowales fceu wraz z jego systemem wprowadzania kodow - musisz dorzucic rom genie do fceu zgodnie z faq i pojawi sie taki oryginalny nesowski system wprowadzania kodow - to powinno dzialac...

Jesli linki do gex sa na forum to jest to syzyfowa robota to poprawiac, a jesli gdzies na stronach shtml swiata dizzy to poprawie - podajcie gdzie sa bledne linki i to da sie naprawic...
...przeciez sie nie rozdwoje...

Bondziorno

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaN!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2011, 10:25:29 »
Jezeli chodzi o wpisywanie kodow... to juz doszedlem do tego jak to zrobic w  NNNesterJ i  NesterU, wiec FCEU mnie nie interesuje ale dzieki za odpowiedz. Ale mam jeszcze emulator RockNESX chcialbym wiedziec tak po prostu z ciekawosci:

CZY W EMULATORZE RockNESX KODY BEDA CHODZIC POD TEN EMULATOR.....?

Prosze o teoretyczna odpowiedz tak czy nie. Z gory dzieki za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 10:28:07 wysłana przez Bondziorno »

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2011, 17:10:50 »
Teoretycznie to kody wklepiesz nawet na zwyklym Pegasusie... Ale jak pisali przedmowcy to na tym emulatorze kody nie beda dzialac...
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2011, 23:36:13 »
Probowalem uruchomic na RockNESie kody do MegaMana i Battle City. Bez rezultatu. Wychodzi na to, ze po prostu kody na tej gadzinie nie dzialaja. Byc moze problem tkwi w tajemniczym pliku konfiguracyjnym rocknes.cfg, ale nie udalo mi sie go zlokalizowac - moze on byl jedynie w wersji DOSowej.

Co ciekawe, na torrentach znalazlem jakas wersje Rocknesa z folderem Game genie, a w nim to:

http://chomikuj.pl/Jajcarz/Gry/Inne/Game+Genie,428101218.rar

Wrzucam, bo moze ktos rozkmnini co to jest. Jakis program na NESa do tworzenia kodow? Kodami nigdy sie nie interesowalem, wiec moze jakis specjalista mi odpowie co to za ustrojstwo?  [smiley=pomocy.gif]

Bondziorno

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaN!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:41:01 »
Dzieki wszystkim za odpowiedzi, to chcialem wiedziec.

Ponizej przedstawiam sposob wpisywania kodow w emulatorze Nestopia:

1. Pobieramy i wypakujemy emulator Nestopia. (Nestopia.rar)
2. W wypakowanym folderze uruchamiamy Nestopia.
3. Nastepnie bierzemy "Options ---> Cheats".
3. Pojawia sie okno "Cheats".
4. W pierwszym oknie "Static Codes" klikamy przycisk "Add"
5. W oknie "Add Code"
  w prawym dolnym rogu zaznaczamy "Game Genie"
6. W odhaczonym oknie wypisujemy dany kod i klikamy
przycisk "Submit"

Ps. wszystko to robimy kiedy gra Dizzy jest juz uruchomiona.

To wszystko. Zamykam temat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 15:42:04 wysłana przez Bondziorno »