Autor Wątek: DosBox  (Przeczytany 18559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Re: DosBox
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 03, 2009, 15:20:17 »
A czy nie majac starego komputera moze lepiej byloby uruchamiac takie gry wprost pod dosem. Najprostsze wyjscie to wrocic do win98 i tam jest calkiem funkcjonalny DOS....
...przeciez sie nie rozdwoje...

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy częściej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 03, 2009, 16:46:01 »
Moj komputer jest juz na Win XP. Nie bede instalowac jeszcze jednego systemu, bo mam malo miejsca.
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 03, 2009, 23:03:46 »
Ale mimo wsyzstko jest na to metoda, dziwna ale zawsze :)
Wchodzimy na stronke eee.... bodajze http://www.allbootdisks.com, szukamy dyskietki startowej DOSa, uruchamiamy samorozpakowujace sie archiwum, wkladamy pusta dyskietke do stacji, czekami 1.5 minuty az sie wszystko zrobi i resetujemy pecetz z dyskietka w stacji, jesli z niej nie wystartuje to szukamy w biosie kolejnosc bootowania i jako pierwsze ustawiamy FDD, Floppy Disk Drive, Diskette czy jak tam mamy w naszym biosie i juz, mozna grac we wszystkie gierki pod DOSa bez wiekszego wysilku czy zbednych instalacji :)

A ja sie pochwale pecetem z prockiem 386 DX - 40Mhz, FAoD sie lekko tnie, az strach pomyslec co bedzie jak uruchomie 80286 - 16 Mhz ;)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 06, 2010, 19:36:02 »
Ekhem... mam n00bowskie moze pytanie, ale to mi sie przytrafilo po raz pierwszy.

Podczas proby uruchamiania gry pod DosBoxem + D-Fend pojawia mi sie komunikat:

HOOKING INTERRUPTS

[smiley=pomocy.gif]

Nitro

• jajo kurze
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 07, 2010, 10:45:06 »
Sprobuj przelaczyc core.. Ten komunikat jest od gry, nie od DOSBoxa..
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 10:45:22 wysłana przez Nitro »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 07, 2010, 16:48:17 »
Sprobuj przelaczyc core..

Chodzi o pobawienie sie tymi opcjami: "simple"
"full" "normal" i "dynamic" ? OK, sprobuje i sie odezwe.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 16, 2010, 16:14:47 »
Hmm... illegal thread bump ;).

Udalo mi sie uruchomic te gre. Caly dowcip w tym, ze w ogole nie potrzebowalem D-Fenda. Gra mi smiga pod samym DosBoxem. To pierwszy przypadek, kiedy gra mi latwiej sie uruchamia pod \'\'lysym\'\' DosBoxem, niz pod D-Fendem.

Po pierwsze - musialem zaczac od wpisania (po uprzednim zamontowaniu dyskow i wskazaniu odpowiednich katalogow) w DosBoxie komendy \'\'install\'\' - gra nie wiem czemu tego potrzebowala, aby uruchomic ustawienia dzwieku. Gdy odpalalem przez D-Fenda, pomijal ten krok i probowal uruchomic gre, bez zapisania ustawien (nawet wtedy gdy wybieralem w D-Fendzie \'\'setup\'\' - to znaczy setup sie uruchamial, ale zapisac sie nie dal).

Po wtore - gra domagala sie plyty w napedzie. Ale tu sobie zalatwilem wirtualny naped za pomoca niezastapionego Daemon Toolsa.

Pisze to, bo moze ktos mial lub bedzie mial podobny problem. Wszystko jak na razie smiga.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 16, 2010, 20:17:49 »
Po wtore - gra domagala sie plyty w napedzie. Ale tu sobie zalatwilem wirtualny naped za pomoca niezastapionego Daemon Toolsa.

Tzn. podpiales sobie ISO, zeby Windows ci go czytal jako plyte, a potem zamontowales jako naped w DOSBoxie? Mozna to zrobic bezposrednio w emulatorze, jak stoi w README:

An example how to mount CD-ROM images:
   1a. mount c /tmp
   1b. imgmount d c:\\myiso.iso -t iso
 or (which also works):
   2. imgmount d /tmp/myiso.iso -t iso

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 17, 2010, 10:20:01 »
Tzn. podpiales sobie ISO, zeby Windows ci go czytal jako plyte, a potem zamontowales jako naped w DOSBoxie?

Nie mam *.iso, tylko sciagnalem *.bin/*.cue.

W praktyce to to samo, ale *.bin zajmuje troszke wiecej miejsca. Dodatkowo plik .cue zawiera informacje na temat rodzaju kompresji, rozmiaru. Bin/cue to obrazy nagrane w trybie single-track a iso w multi-track. Zreszta to zalezy od tego jaki program byl uzyty do stworzenia zrzutu obrazu. (np. CDRWin zrzuca do *.bin/*.cue, CloneCD do *.ccd/*.img/*.sub i tak dalej...).

Chyba, ze chodzilo Ci o ogolna nazwe ISO jako obrazu plyty, a nie jako format *.iso, to wtedy zwracam honor. Ale (poprawcie mnie, jak sie myle) i tak cue nie da sie zamontowac w DosBoxie jako iso. Przynajmniej u mnie.

Moze jakos da sie zamienic format cue na iso, ale po co kombinowac, kiedy mozna uzyc Daemon Toolsa - wystarczy potem tylko zamontowac ten wirtualny naped w DosBoxie jako np. d. Naprawde polecam.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 17, 2010, 12:00:26 »
Chyba, ze chodzilo Ci o ogolna nazwe ISO jako obrazu plyty, a nie jako format *.iso, to wtedy zwracam honor. Ale (poprawcie mnie, jak sie myle) i tak cue nie da sie zamontowac w DosBoxie jako iso. Przynajmniej u mnie.

Mialem na mysli plik *.iso, ale po krotkiej wyprawie do Wyroczni Googla znalazlem, ze *.cue podlacza sie w ten sam sposob. Czemu tobie nie dziala - nie wiem.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 17, 2010, 12:25:10 »
Czemu tobie nie dziala - nie wiem.

Prawdopodobnie dlatego, ze montowalem *.cue, a powinienem *.bin

IMGMOUNT
 -t
     The following are valid image types:
       floppy: Specifies a floppy image. DOSBox will automatically identify
               the disk geometry (360K, 1.2MB, 720K, 1.44MB, etc).
       iso:    Specifies a CD-ROM iso image. The geometry is automatic and
               set for this size. This can be an iso or a cue/bin pair.
       hdd:    Specifies a harddrive image. The proper CHS geometry
               must be set for this to work.

Kiedy probuje zamontowac plik *.cue jako -t iso DosBox mi sie wykrzacza (wystapil problem bla bla bla...).

Kiedy robie tak samo montujac zamiast *.cue *.bin...

imgmount d:d\\acab\\aliens.bin -t iso

Gra mi sie uruchamia. A potem juz musze tylko znowu wpisac \'\'install\'\' i jazda.

A pytanie - bo dawno na \'\'lysym\'\' DosBoxie nie jezdzilem - czy jest mozliwosc, aby DosBox zapamietywal seting montowania dyskow, zeby przy kazdym wlaczeniu nie trzeba bylo wpisywac sciezek?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 12:32:30 wysłana przez Jajcarz »

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 17, 2010, 12:27:47 »
czy jest mozliwosc, aby DosBox zapamietywal seting montowania dyskow, zeby za kazdym wlaczeniu nie trzeba bylo wpisywac sciezek?

Mi sie niestety nie udalo znalezc czegos takiego, co jest dosc irytujace, nie powiem. Zwlaszcza jak trzymasz gry w folderach w folderach w folderach.