Autor Wątek: DosBox  (Przeczytany 19008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Re: DosBox
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2005, 07:00:54 »
 ;D To wlasnie im masz szybszy komp tym gorzej beda ci smigac niektore stare gry  ;D  ;D  ;D
--------------------------------------------
Ps. Uzywajcie tej nakladki D-fend na DosBox - tam przeciez jest bardzo  latwo zmienic pamiec....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2005, 07:01:58 wysłana przez admin »
...przeciez sie nie rozdwoje...

cyco

• strusie jajo
  • Dizzy fan od lat :)
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2005, 14:45:18 »
To wlasnie im masz szybszy komp tym gorzej beda ci smigac niektore stare gry

No to raczej jest wina windowsa a nie komputera :P Ja uzywam win 2000 i wole grac na DB bo gry ladniej chodza.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2005, 14:55:15 »
Moze ustaw wieksza pamiec konwencjonalna czy cos ???

Zebym wiedzial jak. :P

dobra rada zainstaluj se windows 98, gdzie nie potrzebny ci bedzie dosbox ;p

Dziekuje Kuzynie Dobra Rada, ale nie... jak juz, to se moge sciagnac FreeDosa. :P

Gdzies idzie sciagnac-120mb.Lub win95 ,60mb :]

Torrent/Emule. Dobry na wszystko, wedlug drugiego Kuzyna Dobra Rada.

Ps. Uzywajcie tej nakladki D-fend na DosBox - tam przeciez jest bardzo  latwo zmienic pamiec....

K, sprobuje

cyco

• strusie jajo
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2005, 18:30:04 »
Zebym wiedzial jak.

Poszukaj gdzies na dizzy.pl w faq bylo to napisane :P

FIREMARK

• SUPER JAJO!
  • zly firemark gwarantem uszkodzenia usera
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2005, 22:52:53 »
No to raczej jest wina windowsa a nie komputera :P Ja uzywam win 2000 i wole grac na DB bo gry ladniej chodza.

Welcome in my club xD

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 10, 2009, 10:54:41 »
Hej.
Probuje odpalic pewna gierke pod starym dobrym Dosboxem (Dfend) i otrzymuje komunikat:

"Load error: no DPMI - Get csdpmi*b.zip"

Sciagnalem sobie te paczke (zebyscie nie mysleli, ze calkiem niepelnosprytny jestem), ale za ch...iny ludowe nie wiem gdzie ja wypakowac - probowalem do folderu z DosBoxem, Dfendem i nic z tego.

Towarzysze, ratujcie!

[smiley=pomocy.gif] [smiley=pomocy.gif] [smiley=pomocy.gif]

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 10, 2009, 16:43:46 »
Do folderu z gra / programem sprobuj - to komunikat od tego czegos co probujesz uruchomic, a nie komunikat DOSBOX-u - DosBox zaemulowal ten komunikat poprawnie

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 10, 2009, 16:50:56 »
To tez probowalem - zatrzymuje sie na Loading data file i DosBox sie wlacza, ale jest czarna plansza. Aha i pojawia sie komunikat \'\'cannot open swap file\'\' :\'(.

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 10, 2009, 22:39:58 »
If you use MS-DOS outside of Windows and try to use GNU sed v1.18 or 3.02, you may encounter the following error message:

no DPMI - Get csdpmi*b.zip

"DPMI" stands for DOS Protected Mode Interface; it\'s basically a means of running DOS in Protected Mode (as opposed to Real Mode), which allows programs to share resources in extended memory without conflicting with one another. Running HIMEM.SYS and EMM386.EXE is not enough. The "CSDPMI*B.ZIP" refers to files written by Charles Sandmann to provide DPMI services for 32-bit computers (i.e., 386SX, 386DX, 486SX, etc.). Download the binary file (the source code is also available):

http://www.delorie.com/djgpp/dl/ofc/simtel/v2misc/csdpmi5b.zip  # binaries
       http://www.delorie.com/djgpp/dl/ofc/simtel/v2misc/csdpmi5s.zip  # source
       ftp://ftp.cdrom.com/pub/simtelnet/gnu/djgpp/v2misc/csdpmi5b.zip # binaries
       ftp://ftp.cdrom.com/pub/simtelnet/gnu/djgpp/v2misc/csdpmi5s.zip # source

and extract CWSDPMI.EXE, CWSDPR0.EXE and CWSPARAM.EXE from the ZIP file. Put all 3 CWS*.EXE files in the same directory as GSED.EXE and you\'re all set. There are DOC files enclosed, but they\'re nearly incomprehensible for the average computer user. (Another case of user-vicious documentation.)

If you\'re running Windows and you normally use a DOS session to run GNU sed (i.e., you get to a DOS prompt with a resizable window or you press Alt-Enter to switch to full-screen mode), you don\'t need the CWS*.EXE files at all, since Windows uses DPMI already.

A teraz to sobie przeylumacz i idz wg wskazowek... :)

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 12, 2009, 18:39:17 »
extract CWSDPMI.EXE, CWSDPR0.EXE and CWSPARAM.EXE from the ZIP file. Put all 3 CWS*.EXE files in the same directory as GSED.EXE and you\'re all set.

No wlasnie wszystkie te trzy potrzebne pliki wypakowalem, poza faktem, ze nie mam czegos takiego jak GSED.EXE - sciagnalem stad.

Ale wciaz mam ten sam komunikat. :(
Moze wypakowalem GSED nie tam gdzie trzeba?
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 18:39:39 wysłana przez Jajcarz »

cyco

• strusie jajo
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 11, 2009, 21:42:11 »
Nie chce zakladac nowego tematu i pisze tutaj. Mam taki problem: otoz nie moge zwiekszyc predkosci emulowanej gry. Zwiekszam cycle do 10 000 i gra dalej chodzi tak samo (nie widac zadnej roznicy, po prostu brak efektu, ani muzyka ani grafika nie przyspiesza). Nie wiecie czym to moze byc spowodowane ?

Moj komp:
System:.................Windows XP sp3
Plyta glowna:..........GIGABYTE EP43 DS3L
Procesor:............... Intel Core Quad 2,8 Ghz
Grafika:..................Nvidia GeForce 9600 PNY
Pamiec:..................GeIL DDR2 1066Mhz 2GB

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 12, 2009, 16:37:00 »
Moze dodaj emulowanej pamieci?

cyco

• strusie jajo
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 12, 2009, 16:40:29 »
Hal aj ken du it ?

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 12, 2009, 16:59:29 »
Sercz wit unkl google.pl

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy częściej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 03, 2009, 13:14:22 »
Hm, pisalam cos o emulatorze i przyszlo mi do glowy, zeby wreszcie zapytac!
Jak nie raz wspominalam, moj komputer jest dosc przestarzaly jak na obecne czasy. Powolny (bardzo sie meczy nad co bardziej "wyrafinowanymi technicznie" stronami i ogolnie kazda strone laduje wzglednie powoli - otwieranie strony w dwie sekundy to nie u mnie), o dysku oczywiscie olbrzymim w porownaniu z latami 90., ale malym jak na obecne standardy. Spora czesc dysku jest zawalona, ale po prostu nie moge zrezygnowac z kolekcji gier, ze zdjec skoczni, zdjec uroczych zwierzatek (dobrze ze przynajmniej - choc nie jest duza przesada powiedziec, ze nie umiem pisac recznie, czy moze raczej umiem, ale nikt nie umie tego przeczytac ;) -  nigdy nie uznawalam pisania pamietnika inaczej niz w fizycznie istniejacym brulionie)...
Skutek dla uruchamiania gier to "przeskoki". W prawie kazdej grze co najmniej chwilami muzyka mi sie spowalnia: nuta - pauza - nuta - pauza, z reguly spowolniony jest tez ruch bohatera. Najgorzej chodzi FAoD - zwykle zaczyna sie jeszcze niezle, ale potem to spowolnienie jest naprawde meczace - a muzyka w FAoD jest przepiekna (zwlaszcza melodie w lesie i miescie). Staram sie nie miec otwartych dodatkowych okien - OK, takie Magicland przechodze na pamiec, nie musze otwierac nic wiecej, ale np. do FAoD musze miec "przygotowana" w oknie mapke kolejki; w kilku miejscach gwiazdki nic nie podpowiadaja, bo w momencie wyboru toru jeszcze ich nie widac.
Tak wiec pytanie brzmi: czy dosbox i/lub  D-Fend da sie jakos konfigurowac pod wzgledem szybkosci, by takze na mniej szybkim komputerze gra dzialala plynnie (podkreslam, bo brak plynnosci  to chyba najprecyzyjniejsze okreslenie tego, jak u mnie dzialaja gry)? Z gory dziekuje za informacje.
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."