Autor W╣tek: Dizzy na komorke  (Przeczytany 6694 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

Denzil

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 2
  • Csssssss,slucha m muzy!
Dizzy na komorke
« dnia: Maj 10, 2009, 15:13:50 »
Czy wejda na komorke(oczywiscie ze w vNES-ie) gry z Dizzym(tylko nie FAOD,ktory,slyszalem ze nie dziala w vNESIE)?A jakie gry?Na przyklad Dizzy the Adventurer i Go!Dizzy!Go! ?(Bo nie znam gier z Dizzym na NESa oprocz GDG i FAOD,ktore zreszta mam na cartridge\'u(a FAOD na Zlotej Piatce :P)

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
Re: Dizzy na komorke
« Odpowiedč #1 dnia: Maj 10, 2009, 15:39:03 »
Cos tam przeciez dziala:
http://www.dizzy.pl/skarbiec/publicystyka/artykul06.shtml
a informacje na tej stronie sa dosc stare, wiec w obecnych czasach licze na wiecej...
...przeciez sie nie rozdwoje...

Vibulziom

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 131
  • Nie ma takiego bicia!
    • Status GG
Re: Dizzy na komorke
« Odpowiedč #2 dnia: Maj 10, 2009, 20:37:50 »
Czy bedziesz emulowac pod java czy spod symbiana??
admin usunal stopke bo lamala pkt 4a regulaminu forum

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 967
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
Odp: Dizzy na komorke
« Odpowiedč #3 dnia: Sierpie˝ 09, 2011, 13:34:06 »
Nie op┬│aca si├¬ zak┬│ada├Ž nowego w┬╣tku, a skoro temat jest o kom├│rkach... to chcia┬│bym podzieli├Ž si├¬ pewn┬╣ refleksj┬╣... Czy forumowicze zajmowali si├¬ kiedy┼ô pr├│bami uruchomienia gier przeznaczonych na telefony kom├│rkowe na komputerze?

Ja osobiœcie korzystam z dwóch tego typu programów:

SJBoy - nie wszystkie gry mi si├¬ na nim uruchamiaj┬╣, a niekt├│re wykrzaczaj┬╣ si├¬ po starcie. W dodatku aby odpali├Ž gr├¬, nie nale┬┐y w┬│┬╣cza├Ž aplikacji emulatora, tylko plik *.jar klikn┬╣├Ž prawym przyciskiem myszona i wybra├Ž opcj├¬ ''...otw├│rz za pomoc┬╣''. Niew┬╣tpliwie natomiast zalet┬╣ programu jest wyb├│r telefonu - co prawda tylko z czterech, ale lepsze to ni┬┐ nic. Opcja wyboru jest wa┬┐na nie tyle ze wzgl├¬d├│w estetycznych, ile z praktycznych - chodzi mianowicie o rozmiar ekranu. Ponadto, da si├¬ sterowa├Ž kursorami klawiatury.

Midp2Exe - programik jest nieco stabilniejszy od poprzednika (wi├¬cej gier mi si├¬ na nim uruchamia, co ciekawe jednak, istniej┬╣ takie tytu┬│u, kt├│re chodz┬╣ na SJBoyu, a nie chc┬╣ na Midp2), ale za to nie ma wyboru maszynki - trzeba wyszuka├Ž gr├¬ o odpowiednich wymiarach, inaczej b├¬dzie przyci├¬ta. Z dodatkowych opcji warto wymieni├Ž intuicyjny regulator ostro┼ôci grafiki, kontrastu, wszelakiego rodzaju filtry, ustawienia frameskipa, muzy, opcj├¬ wibracji (nie mam poj├¬cia jak to dzia┬│a, je┼ôli mam by├Ž szczery Tongue). Jest te┬┐ mo┬┐liwo┼ô├Ž sterowania klaw┬╣, acz trzeba t├¬ opcj├¬ znale┼Ş├Ž i w┬│┬╣czy├Ž.

Ogólnie rzecz bior¹c, ¿aden z nich nie jest idealny, ale œwietnie siê uzupe³niaj¹.
Bemberg podawa³ mi kiedyœ na GG jeszcze jedn¹ maszynkê, ale niestety zapomnia³em nazwy.

Emu

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 391
  • P│eŠ: Kobieta
  • niech Daisy cz├¬┼ôciej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedč #4 dnia: Sierpie˝ 20, 2011, 00:03:00 »
O, to ja mam pytanie a propos.
Jak wiadomo, jestem zacofana technologicznie. :) Nadal posiadam kom├│r├¬ z czarno-zielonym wy┼ôwietlaczem (i nie my┼ôl├¬ jej zmienia├Ž, a ju┬┐ najbardziej odstraszy┬│y mnie historie ludzi, kt├│rzy zainstalowali dost├¬p do sieci w kom├│rce i podostawali gigantyczne rachunki za rzeczy, kt├│re kom├│rka z dost├¬pem do sieci robi automatycznie. Dla mnie to tr┬╣ci wci┬╣ganiem ludzi w pu┬│apk├¬ finansow┬╣), natomiast moja mama jakie┼ô 2 lata temu mia┬│a kom├│rk├¬ z wy┼ôwietlaczem kolorowym, ale malutkim, podobnym jak w mojej. Mama jest doros┬│┬╣ doros┬│┬╣ (ja jestem doros┬│ym dzieckiem i jestem z tego dumna) i w gry poza bryd┬┐em komputerowym nie gra, ja natomiast wielokrotnie siedz┬╣c u mamy dr├¬czy┬│am jej kom├│rk├¬ durn┬╣ gr┬╣ o czerwonej kulce... :P
Mo┬┐e kojarzycie? Ju┬┐ samo podanie tematu brzmi idiotycznie*, ale gra jest sympatyczna, "ma┬│a rzecz, a cieszy". Co wi├¬cej, na komputerze du┬┐o ┬│atwiej by mi si├¬ w ni┬╣ gra┬│o - wi├¬ksze klawisze, troch├¬ ┬│atwiej wcisn┬╣├Ž dwa naraz przy skoku uko┼ônym... Z g├│ry dzi├¬czki za informacje, gdzie tej gry mo┬┐na szuka├Ž. Tytu┬│u niestety nie pami├¬tam.

* Ok. 14 lat temu, mama na widok mnie graj┬╣cej w "Rockforda" (przer├│bka klasyka "Boulder Dash" na peceta), dramatycznym tonem: "Czy w tej grze jest COKOLWIEK inteligentnego?!?".
┬»eby by┬│o zabawniej, dzi┼ô powiedzia┬│abym, ┬┐e oczywi┼ôcie jest - w tej grze nie ka┬┐dy poziom to g┬│upia ganianka, trzeba te┬┐ pog┬│├│wkowa├Ž, jak dany kawa┬│ek przej┼ô├Ž...
« Ostatnia zmiana: Sierpie˝ 20, 2011, 00:06:20 wys│ana przez Emu »
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 193
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #5 dnia: Sierpie˝ 22, 2011, 17:42:40 »
Mia³em t¹ grê! W Nokii 6610 bodaj¿e :) nazywa³a siê Bounce, tutaj podaje Screen:

Emulacj¹ NESa na komórkach bawi³em siê ju¿ dawno temu, kiedy mia³em wiêkszy dostêp do telefonów, z tego co pamiêtam to na Sony Ericssonie Z1010 gry dzia³a³y ale telefon by³ zbyt wolny do p³ynnej emulacji, za to na nokii 5300 by³o ju¿ elegancko, nokia 5200 te¿ by³a ok ale zdaje siê ¿e obraz by³ poucinany.
Sam do dzisiaj te┬┐ u┬┐ywam telefonu z czarno-zielonym wy┼ôwietlaczem, ale to g┬│├│wnie ze wzgl├¬du na m├│j styl bycia, na zmiane u┬┐ywam Motoroli M3888, T2288, Panasonic EB-GD 30, Sony CMD CD-5 czy Siemensa S6 i C25 ale o emulacji chocia┬┐by Ponga na takich telefonach mo┬┐na tylko pomarzy├Ž :)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

Emu

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 391
  • P│eŠ: Kobieta
  • niech Daisy cz├¬┼ôciej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedč #6 dnia: Sierpie˝ 24, 2011, 21:17:41 »
O, to w┬│a┼ônie ta gra. Czy ona jest dost├¬pna na co┼ô innego ni┬┐ kom├│rka? Na moj┬╣ kom├│rk├¬ nie zadzia┬│a, moja kom├│ra ma trzy gry, kt├│re mo┬┐e ud┼Şwign┬╣├Ž jej procesorek graficzny: w├¬┬┐a, pary kart i gierk├¬ Opposite, w kt├│rej walczy si├¬ z "komputerem" o to, by zaj┬╣├Ž jak najwi├¬ksz┬╣ cz├¬┼ô├Ž planszy klockami w swoim kolorze.
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 193
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #7 dnia: Wrzesie˝ 16, 2011, 21:36:38 »
W┬╣tpie... Mo┬┐esz sci┬╣gn┬╣├Ž emulator Javy i zagra├Ž na komputerze, ale w emulacji telefon├│w nie umiem pom├│c... ;)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D