Autor Wątek: Dizzy na komorke  (Przeczytany 6530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Denzil

• aspirant
  • *
  • Csssssss,slucha m muzy!
Dizzy na komorke
« dnia: Maj 10, 2009, 15:13:50 »
Czy wejda na komorke(oczywiscie ze w vNES-ie) gry z Dizzym(tylko nie FAOD,ktory,slyszalem ze nie dziala w vNESIE)?A jakie gry?Na przyklad Dizzy the Adventurer i Go!Dizzy!Go! ?(Bo nie znam gier z Dizzym na NESa oprocz GDG i FAOD,ktore zreszta mam na cartridge\'u(a FAOD na Zlotej Piatce :P)

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Re: Dizzy na komorke
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 15:39:03 »
Cos tam przeciez dziala:
http://www.dizzy.pl/skarbiec/publicystyka/artykul06.shtml
a informacje na tej stronie sa dosc stare, wiec w obecnych czasach licze na wiecej...
...przeciez sie nie rozdwoje...

Vibulziom

• jajo przepiórcze
  • **
  • Nie ma takiego bicia!
    • Status GG
Re: Dizzy na komorke
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 20:37:50 »
Czy bedziesz emulowac pod java czy spod symbiana??
admin usunal stopke bo lamala pkt 4a regulaminu forum

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
Odp: Dizzy na komorke
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2011, 13:34:06 »
Nie opłaca się zakładać nowego wątku, a skoro temat jest o komórkach... to chciałbym podzielić się pewną refleksją... Czy forumowicze zajmowali się kiedyś próbami uruchomienia gier przeznaczonych na telefony komórkowe na komputerze?

Ja osobiście korzystam z dwóch tego typu programów:

SJBoy - nie wszystkie gry mi się na nim uruchamiają, a niektóre wykrzaczają się po starcie. W dodatku aby odpalić grę, nie należy włączać aplikacji emulatora, tylko plik *.jar kliknąć prawym przyciskiem myszona i wybrać opcję ''...otwórz za pomocą''. Niewątpliwie natomiast zaletą programu jest wybór telefonu - co prawda tylko z czterech, ale lepsze to niż nic. Opcja wyboru jest ważna nie tyle ze względów estetycznych, ile z praktycznych - chodzi mianowicie o rozmiar ekranu. Ponadto, da się sterować kursorami klawiatury.

Midp2Exe - programik jest nieco stabilniejszy od poprzednika (więcej gier mi się na nim uruchamia, co ciekawe jednak, istnieją takie tytułu, które chodzą na SJBoyu, a nie chcą na Midp2), ale za to nie ma wyboru maszynki - trzeba wyszukać grę o odpowiednich wymiarach, inaczej będzie przycięta. Z dodatkowych opcji warto wymienić intuicyjny regulator ostrości grafiki, kontrastu, wszelakiego rodzaju filtry, ustawienia frameskipa, muzy, opcję wibracji (nie mam pojęcia jak to działa, jeśli mam być szczery Tongue). Jest też możliwość sterowania klawą, acz trzeba tę opcję znaleźć i włączyć.

Ogólnie rzecz biorąc, żaden z nich nie jest idealny, ale świetnie się uzupełniają.
Bemberg podawał mi kiedyś na GG jeszcze jedną maszynkę, ale niestety zapomniałem nazwy.

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy częściej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2011, 00:03:00 »
O, to ja mam pytanie a propos.
Jak wiadomo, jestem zacofana technologicznie. :) Nadal posiadam komórę z czarno-zielonym wyświetlaczem (i nie myślę jej zmieniać, a już najbardziej odstraszyły mnie historie ludzi, którzy zainstalowali dostęp do sieci w komórce i podostawali gigantyczne rachunki za rzeczy, które komórka z dostępem do sieci robi automatycznie. Dla mnie to trąci wciąganiem ludzi w pułapkę finansową), natomiast moja mama jakieś 2 lata temu miała komórkę z wyświetlaczem kolorowym, ale malutkim, podobnym jak w mojej. Mama jest dorosłą dorosłą (ja jestem dorosłym dzieckiem i jestem z tego dumna) i w gry poza brydżem komputerowym nie gra, ja natomiast wielokrotnie siedząc u mamy dręczyłam jej komórkę durną grą o czerwonej kulce... :P
Może kojarzycie? Już samo podanie tematu brzmi idiotycznie*, ale gra jest sympatyczna, "mała rzecz, a cieszy". Co więcej, na komputerze dużo łatwiej by mi się w nią grało - większe klawisze, trochę łatwiej wcisnąć dwa naraz przy skoku ukośnym... Z góry dzięczki za informacje, gdzie tej gry można szukać. Tytułu niestety nie pamiętam.

* Ok. 14 lat temu, mama na widok mnie grającej w "Rockforda" (przeróbka klasyka "Boulder Dash" na peceta), dramatycznym tonem: "Czy w tej grze jest COKOLWIEK inteligentnego?!?".
Żeby było zabawniej, dziś powiedziałabym, że oczywiście jest - w tej grze nie każdy poziom to głupia ganianka, trzeba też pogłówkować, jak dany kawałek przejść...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2011, 00:06:20 wysłana przez Emu »
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2011, 17:42:40 »
Miałem tą grę! W Nokii 6610 bodajże :) nazywała się Bounce, tutaj podaje Screen:

Emulacją NESa na komórkach bawiłem się już dawno temu, kiedy miałem większy dostęp do telefonów, z tego co pamiętam to na Sony Ericssonie Z1010 gry działały ale telefon był zbyt wolny do płynnej emulacji, za to na nokii 5300 było już elegancko, nokia 5200 też była ok ale zdaje się że obraz był poucinany.
Sam do dzisiaj też używam telefonu z czarno-zielonym wyświetlaczem, ale to głównie ze względu na mój styl bycia, na zmiane używam Motoroli M3888, T2288, Panasonic EB-GD 30, Sony CMD CD-5 czy Siemensa S6 i C25 ale o emulacji chociażby Ponga na takich telefonach można tylko pomarzyć :)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy częściej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2011, 21:17:41 »
O, to właśnie ta gra. Czy ona jest dostępna na coś innego niż komórka? Na moją komórkę nie zadziała, moja komóra ma trzy gry, które może udźwignąć jej procesorek graficzny: węża, pary kart i gierkę Opposite, w której walczy się z "komputerem" o to, by zająć jak największą część planszy klockami w swoim kolorze.
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2011, 21:36:38 »
Wątpie... Możesz sciągnąć emulator Javy i zagrać na komputerze, ale w emulacji telefonów nie umiem pomóc... ;)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D