Autor Wątek: TFAoD: Zaks Fury (codename: Yellow Dizzy)  (Przeczytany 18010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
Re: TFAoD: Zaks Fury (codename: Yellow Dizzy)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2009, 22:53:12 »
Moze,ale raczej nie na poczatek wakacji,ale gdzies w srodek,niektorzy maja jeszcze szkole na glowie ;D

Berion

• jajo kurze
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2009, 00:09:00 »
[...] Dorobicie jeszcze jedno okienko tam na dole ?

Spoko, wyjebiemy menu na dole i sie zmiesci.  ;D

Nie chce podawac jakis terminow bo roznie z tym bywa. Juz sie przejechalem tak na tlumaczeniu Okami. Jedyny sensowny i prawdziwy to ten by 3D Realms, czyli "When it\'s done". W przyblizeniu zima 2k9, ale jak bedzie to nie wiadomo.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 13, 2009, 08:34:57 »
Jedyny sensowny i prawdziwy to ten by 3D Realms, czyli "When it\'s done".

Kiepski przyklad, zwazywszy, ze 3D Realms wlasnie zbankrutowalo :P.

SebaSan1981

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 14, 2009, 10:54:43 »
Ale na Euro2012 napewno zdazycie ;D chetnie bym juz zagral w full wersje...

dizzy9 - wszystkie itemki przedmiotow bedziesz mial zrobione na przyszly tydzien (te stare poprawione i nowe ktore zamawiales)

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy czĂŞĹ“ciej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 15, 2009, 12:48:40 »
Wow. Mam taka jedna propozycje: skoro tak wiele zmieniacie, to czy nie warto, zeby gra miala wlasna nazwe, a nie nazywala sie n-ta wersja FAoD? Bedzie sie mylilo, a to jednak JEST cos odrebnego od czerwonego i niebieskiego FAoD tudziez wersji na inne komputery i konsole...
Czy bedzie dzialalo tylko z emulatorem, czy moze z racji czasow, ktore mamy, grafika bedzie a la NES, ale gra automatycznie przystosowana do otwierania pod Windowsem?
"S¹ ludzie, którzy - gdyby nie by³o to zabronione b¹dŸ niemo¿liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

cyco

• strusie jajo
  • Dizzy fan od lat :)
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 15, 2009, 13:10:09 »
Nieee ! Windows smierdzi ! Pod emulator bedzie lepiej i zawsze mozna bedzie zgrac na E-prom i grac na konsoli :P
Po za tym gdyby gra miala sie uruchamiac pod windowsem to zajmowala by duzo wiecej miejsca.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2009, 13:10:32 wysłana przez cyco4 »

Berion

• jajo kurze
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 15, 2009, 13:38:05 »
@Emu
"n-ta wersja" bowiem to wciaz ten sam TFAoD co na NES/Famicom. Co to znaczy taki sam? Ten sam engine i ta sama platforma - takze, nie, to nie jest cos odrebnego. :)

Jestem przeciwny graniu na PC poniewaz jest to malo wygodne. Jestem tez przeciwny tworzeniu gier na PC (w szczegolnosci pod Windows) z prostej przyczyny: kiedys w ta gre nie bedzie sie dalo zagrac, albo beda z tym spore problemy. Na konsole zas, to nie dosc, ze zawsze uruchomi sie na dedykowanej platformie to na dodatek zawsze ktos przeportuje ktorys z emulatorow, ktore w przypadku np. NESa sa niemal idealne i moga sie poszczycic emulacja, niemal stuprocentowa.

Gdyby gra byla pisana od zera szlo by to ZNACZNIE szybciej. Co innego jest hackowac, a co innego pisac od nowa. NES/Famicom to bardzo spartanska platforma z rownie spartanskimi ograniczeniami. Ale na tym wlasnie rzecz polega. ;) Tutaj nie chodzi tylko o nowego Dizzy\'iego, lecz o scenowy hack gry na konsole, ktora ma juz dzis blisko 25 lat.

A Windows be, uwierz mi. Predzej na Lina pod OGL, ale w to raczej watpie. Po TFAoD-ZF koncze definitywnie z Dizzy jakimkolwiek, nie wiem jak Grimm, ale pewnie tez. Moze Dizzy9 jako jedyny bedzie miec jeszcze na to sily. ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2009, 13:41:22 wysłana przez Berion »

nowa_era

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2009, 08:36:32 »
zawsze mozna bedzie zgrac na E-prom i grac na konsoli :P

Dizzy Yellow Bedzie na mapper VRC-7, zalatw mi carta pod ten mapper z ukladami ROM to pogadamy o nagrywaniu ;)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

grimm

• aspirant
  • *
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2010, 13:53:54 »
Dla zainteresowanych: nadal pracujemy nad projektem:) Niedlugo wypuscimy nowe demko, tym razem bedzie troche wiecej rzeczy do zrobienia, duzo nowej grafiki i asm modow. A po tym demku juz prawdopodobnie nie bedziemy pokazywac nic nowego az do finalnej wersji.
Oczywiscie nadal poszukujemy wspolpracownikow, grafikow, muzykow, kogos z fajnymi pomyslami na fabule i zagadki :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 13:54:58 wysłana przez fdm »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2010, 14:02:41 »
Dzieki za informacje, ze prace jednak trwaja - ostatnio sprobowalem swych sil w rysowaniu czegos do formatu NES [chodzilo o gre Dizzego9], wiec moze i dla ZF mimo wczesniejszych oporow cos zrobie. Oczywiscie chodzi o gfx, bo programistyczne rzeczy, tym bardziej na NES raczej u mnie odpadaja :D.
Acz nie wykluczam, ze jak skoncze sie uczyc pisania gier na Dizzy Age i GM [albo ogolnie mowiac, w edytorach], to moze wezme sie jakas nauke prawdziwego programowania*].

[size=10]*choc gs9 dla DA moze pod to podpada :P.[/size]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 14:19:04 wysłana przez Jajcarz »

grimm

• aspirant
  • *
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2010, 14:11:09 »
co do grafiki, to mamy juz przygotowany edytor (chyba calkiem wygodny), z ktorego mozemy wygodnie konwertowac obrazki do formatow jakich bedziemy potrzebowac w grze i wlasnie w nim zalecalbym pracowac :) Jak cos, to moge go podrzucic.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2010, 14:13:39 »
A nie lepiej podrzucic tutaj na forum via jakis uploader, chomik czy cos podobnego niz wysylac kazdemu z osobna mailem? Chyba, ze to jest jakas tajemnica.

grimm

• aspirant
  • *
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2010, 15:12:00 »
W sumie to zadna tajemnica, tu jest link: http://www.voila.pl/177/ch9fd/
Tyle ze to na razie mocna wersja beta

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 16, 2010, 17:16:08 »
Niedlugo wypuscimy nowe demko

Yes,Yes,yes!Berion w koncu wrocil?
Jezeli tak to oznacza ze w koncu bedziemy mogli cos ruszyc ;D
Choc mialem nadzieje ze jeszcze go nie bedzie az do czasu gdy zdam mature,bo przed tym jestem raczej "wylaczony"...
Oczywiscie nadal poszukujemy wspolpracownikow, grafikow, muzykow, kogos z fajnymi pomyslami na fabule i zagadki

Tez sie dolaczam,wszelka pomoc jest jak najbardziej mile widziana :D

Berion

• jajo kurze
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 18, 2010, 12:17:13 »
W pewnym sensie wrocil, ale ma jeszcze mniej czasu jak mial. Sie pracuje sie. Mozecie mi mowic QA Tester. ;]

W kazdym razie DZF jest wciaz w "dewelopingu" i nadal potrzebujemy grafikow/muzykow. Programista z obcykanym ASM 6502 tez by sie nadal. ;]

*choc gs9 dla DA moze pod to podpada

Nie bardzo. Blizej juz temu do C. Assembler to nizszy poziom i mocniejszy kaliber. Przede wszystkim to nie jezyk skryptowy. ;]

PS: powyzsza aplikacja jest pod dot neta, wiec wymagany jest .NET Framework w wersji co najmniej 2.0.

PPS: dwa nic nie mowiace screeny. ;D

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 13:20:27 wysłana przez Berion »