Autor Wątek: Dizzy na DS!  (Przeczytany 1993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blazej_bonio

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaN!
Dizzy na DS!
« dnia: PaĽdziernik 21, 2010, 14:26:27 »
Czesc!
Zastanawiam sie czemu nie ma jeszcze dizzy na DS,wiecie takiego fanowskiego.
Tu jest tutorial:
http://patater.com/manual
Dla kogos znajacego c++ nie powinno to stanowic wiekszego wyzwania!
Bylo by wspaniale jak takie cos by powstalo,choc by same demko jakies czy cos.

Blazej_bonio

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
Re: Dizzy na DS!
« Odpowiedź #1 dnia: PaĽdziernik 21, 2010, 15:23:59 »
Witamy!

Poki co, Dizzy\'ego na NDS mozna sobie co najwyzej emulowac. Oczywiscie to nie to samo... Marzy mi sie gra na DS o Dizzy z prawdziwego zdarzenia, z wykorzystaniem wszystkich mozliwosci dwoch ekranow i rysika.
A tak w ogole to juz niedlugo wyjdzie 3DS ;).
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernik 21, 2010, 15:36:42 wysłana przez Jajcarz »

Micrus

• jajo kurze
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedź #2 dnia: PaĽdziernik 21, 2010, 15:27:16 »
Po Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze znasz sie na programowaniu. W takim razie, dlaczego zamiast sie zastanawiac nad tym dlaczego gry X czy gry Y nie ma na NDS, sam nie zaczniesz prac nad taka? Jesli ten tutorial jest choc w polowie tak przydatny i jasny jak sugerujesz, sam tez powinienes sobie z nim poradzic. W razie gdybym jednak nie trafil z hipoteza Twojej znajomosci C++ - zapewniam, ze to rowniez nie jest wielka enigma. ;)

Eternal_Equinox

• aspirant
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:46:22 »
Zupelnie jak jacys konkwistadorzy... naprawde musicie kazda dostepna platforme zaliczyc?
I za kazdym razem programowac wszystko od nowa... moim zdaniem, juz lepiej byloby raz a dobrze stworzyc jeden zaawansowany silnik gry na pc. To by wystarczylo. W przyszlosci mozna by dodawac wsparcie dla roznych systemow operacyjnych.

Ciekaw jestem rowniez jak Alkochochlik wyobraza sobie zastosowanie wszystkich mozliwosci dwoch ekranow i rysika w grze o Dizzy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 00:46:45 wysłana przez Eternal_Equinox »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2010, 18:45:15 »
Ciekaw jestem rowniez jak Alkochochlik wyobraza sobie zastosowanie wszystkich mozliwosci dwoch ekranow i rysika w grze o Dizzy.

Zdaje sie juz kiedys o tym pisalem. Maly ekran mozna wykorzystac do sprawdzania inwentarza  - zamiast mozolnego przeszukiwania plecaka w poszukiwaniu przedmiotu, wybieramy go dotknieciem rysika. Dalej, do
ukladania lamiglowek jak np. puzzle w TFAoD, albo do innych zupelnie nowych minigierek. Albo z kilku przedmiotow montujemy na dolnym ekranie zupelnie nowy. Mozliwosci sa nieskonczone, ale to juz trzeba by miec pomysl na konkretna gre.