Autor Wątek: Drunken Dizzy - demo  (Przeczytany 894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
Drunken Dizzy - demo
« dnia: Listopad 21, 2009, 15:47:06 »
Dawno, dawno temu, kiedy bylem jeszcze poczatkujacym userem forum, sciagnalem z Dizzy Zone demo gry pod tytulem Drunken Dizzy na Spectruma. Gry nie zdolalem odpalic, bo Multiemulator 3000, ktorego zwykle uzywa(le)m do gier na Spectrum jej nie czytal, a z innymi zupelnie nie wiedzialem co robic. Po latach zaopatrzylem sie we flashcarda do DSa i emulator na niego, totez testowalem na nim rozne Dizzy gry i znalazl sie wsrod nich rom Drunken Dizzy, no i dziala.

Nie pamietam za dobrze opisu fabuly, a z dialogow nie moge sie domyslic o co chodzi, bo gra jest po rusku. Chyba bylo cos o tym, ze Dizzy poszukuje remedium na kaca, nie wiem. Rowniez nie zaszedlem w grze zbyt daleko. Na uwage zasluguje inny sprite Dizzy\'ego, co jest rzadkoscia wsrod produkcji na ZXa. Jest niemilosiernie brzydki, nie ma osobnej animacji skoku i dla mnie wyglada jak Uboa z Yume Nikki. Moze gra ma ciekawa fabule, ale na razie tylko forumowi rusycysci beda mogli sie nia nacieszyc (lub sie katowac).

Link: http://www.zshare.net/download/68778255531f6361/

Micrus

• jajo kurze
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
Re: Drunken Dizzy - demo
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2009, 16:33:09 »
Nawet udalo mi sie to przejsc ^^ To jest raczej demo, sklada sie z zaledwie kilku plansz, a konczy sie tym jak Dizzy znajduje kolo domku "piwko" i potem mozna sie domyslic.. ;) W sumie niezla ciekawostka, programowanie straszne i muzyka w zasadzie tez, ale nie wiem dlaczego wpada w ucho. :D

Tutaj solucja (zeby nie spoilerowac, ukrylem - podswietlcie sobie):

Najpierw, mozesz opcjonalnie skoczyc w prawo z platformy na ktorej stoisz, znajdziesz sie na platformie z Theo. Porozmawiaj z nim, a da ci klucz do drzwi. Wroc. Teraz zejdz na platforme nizej, zabierz klucz. Nastepnie zejdz na dol, na planszy z samochodem uzyj klucza przy kole auta. Otrzymasz hamulec. Teraz przejdz na plansze na prawo, podejdz do namiotu i porozmawiaj z, jak sie domyslam, Aborygenem, a on da Ci dynamit. Teraz kieruj sie w lewo, az do planszy z jaskinia i ogniem. Zeby to przeskoczyc i nie zrobic sobie krzywdy, lepiej skoczyc z konca poprzedniej planszy. Uzyj dynamitu na wyzszym kamieniu, tym posrodku. Zejdz do jaskini, zabierz mlot. Teraz musisz powrocic na gore, stanac na platformie nad autem i skoczyc w lewo (przytrzymaj klawisz skoku - wtedy Dizzy skacze wyzej). Znajdziesz sie na planszy z rozbitym "samolotem". Uzyj mlota - otrzymasz.. w zasadzie nie wiem co. Teraz nalezy wrocic do jaskini, i na wozku najpierw uzyc hamulca, potem tego nie-wiadomo-czego. Nastepnie pozostaje juz tylko nacisnac spacje, Dizzy pojedzie wozkiem, przeleci nad woda, zatrzyma sie na drugim koncu. Jezeli wziales od Theo klucz do drzwi mozesz otworzyc drzwi ktore znajduja sie na tej planszy, ale duzo tam nie znajdziesz - tylko jakies dane teleadresowe, jak przypuszczam, tworcow. Kieruj sie w gore, i stojac pod domkiem podskocz. Bedac na platformie z domkiem, podejdz do jakby worka i nacisnij spacje. Pojawi sie jakis dialog o "piwku". I to juz koniec.

« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2009, 17:00:01 wysłana przez Micrus »