Autor Wątek: TFAoD \'91 - wersja green ;) czesc3 )  (Przeczytany 8969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
Re: TFAoD \'91 - wersja green ;) czesc3 )
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 10, 2009, 10:35:01 »
Co do Mojej dzialki,to juz fabule i czesc zagadek juz mam.Nowosc-pojawia sie cutscenki :)

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Ĺ’wiat Dizzy
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 10, 2009, 15:36:19 »
Ad rozmiary etykiet by Berion: No wlasnie wychodzi po sprawdzeniu 8 cm, a nie tyle co ma wyjsc - wiec trzeba to dopracowac - 300 DPI zapisz w TIF pakowanym LZW (programy graficzne na pewno maja taka opcje).
...przeciez sie nie rozdwoje...

Susie

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaNkA!
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 30, 2009, 13:25:00 »
Dlaczego po pewnym czasie dziura, ktora wykopalo sie kilofem zarasta sie ? Tak powinno byc czy to jakis bug ? ???

Berion

• jajo kurze
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 30, 2009, 13:41:02 »
o.O

Pierwsze slysze prawde powiedziawszy. Masz na mysli ta pod woda? Jestes w stanie przytoczyc okolicznosci tego zdarzenia (np. kolejnosc wykonywania przez Ciebie zadan, kolejnosc odwiedzanych lokacji itd.)?

Nie wrzucilas przypadkiem kamienia, jednego lub dwa do stawu za plaza, a potem gdzies poszlas? Bo to jest jedno z powaznych burakow jakie przepuscila Camerica i owocuje to roznymi dziwnymi konsekwencjami.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 13:41:51 wysłana przez Berion »

Susie

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaNkA!
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2009, 13:48:18 »
Kamienie wrzucilam wszystkie naraz. Nie mam pojecia, kiedy sie to dokladnie stalo, bo zorientowalam sie niedawno podczas poszukiwan ostatniej gwiazdki. Babelek nie jest uwieziony pod skala - wyplywa tak jak przy otwartym przejsciu, ale jest ono zamkniete...

Berion

• jajo kurze
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 30, 2009, 14:10:28 »
Poprawic to tego na pewno nie poprawimy - trzeba by najpierw znac dokladne okolicznosci jego wystepowania. Mnie to wyglada na bug zwiazany z tymi funkcjami od itemow. Jak jedna sie posypie to potem w calej grze sa dziwne kwiatki.

Ja bym na Twoim miejscu zaczal od nowa... tak, wiem, co sobie teraz myslisz. Nie jest to nasz wina w kazdym razie. Osobiscie summa summarum skonczylem GD na roznych "stadiach rozwoju" kilkadziesiat razy i szczesliwie nigdy nie mialem podobnych problemow (z zawsze stralem sie robic rozne rzeczy w roznych kolejnosciach).

Susie

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaNkA!
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 30, 2009, 14:27:18 »
W sumie ta lokacja nie jest mi chyba juz potrzebna. Chodzilo mi tylko o sprawdzenie czy przypadkiem nie przeoczylam tam ostatniej gwiazdki (te ostatnie gwiazdki sa zawsze najgorsze :) )

EDIT

Yuppie, przeszlam Green Dizzy :D

No to teraz moja opinia:

Swietna robota, najlepsze bylo to, ze od nowa uczylam sie calej gry (przechodzenie faod blue, ktora znam na pamiec od dziecinstwa, nie mialo juz takiego uroku). Dodatkowym plusem byl poziom trudnosci - w kilku miejscach musialam sie sporo pozastanawiac... Najbardziej podobalo mi sie morze, ta zielen wody, a szczegolnie w nocy, niby abstrakcja, a jak ladnie. No i kolejka... tu to byla dopiero jazda ;D

Ale... jestem troche rozczarowana grafika; i nie mowie o tych fragmentach w zamkach i kopalni. Chodzi mi raczej o, hmm, kawalki nieba w piasku na plazy, poprzecinane w polowie kamienie, troche to niedopracowane...

Ale i tak Was podziwiam i gratuluje - rewelacja.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2009, 16:51:31 wysłana przez Susie »

chlodnik229

• jajo kurze
  • Dizzy AGE FaN!
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 06, 2009, 11:49:51 »
Dzisiaj po raz drugi przeszedlem ta wspaniala gre, jaka jest dizzy green!!! Moj wynik to 3813, tym razem obeszlo sie bez bugow, przerobiona kolejka jak wspomniala Susie genialna!!! Oprocz tych bledow z grafika, wszystko jest OK!!! Nic tylko teraz pozostaje nam czekac na dizzy yellow z nowymi postaciami i itemami:) Pozdrawiam i gratuluje!!!

Berion

• jajo kurze
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 06, 2009, 19:40:57 »
Plaza w ogole jest niedopracowana i tez nad tym ubolewalem, a konkretnie nad mala iloscia zestawow (tile\'e laczy sie w grupy po 8 (czyli 32x32px) i z tego klei levele).

Ciezko mi bylo z tego co bylo odmienic ta lokacje. Stad te nie zawsze idealnie do siebie pasujace elementy. :/

---

Jest na moim ftpie jeszcze patch do zmiany kolorow wieczoru (pasuje do 1.1), ale troche niedopracowany bo nie wszystkie palety znalazlem, a potem nie chcialo mi sie juz do tego wracac.

---

W kazdym razie thx :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2009, 19:41:44 wysłana przez Berion »

chlodnik229

• jajo kurze
  • Dizzy AGE FaN!
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 07, 2009, 19:15:56 »
Solucja obrazkowa i tekstowa zostala zaktualizowana przeze mnie - glownie recepta i kilka takich drobnych rzeczy.  W tekstowej glownie nazwy itemow-  przedtem byly synonimy np. kurczak- mieso itd. , ale dla osoby grajacej pierwszy raz to beda dwie rozne rzeczy!!!Zmiany nie sa duze, ale uznalem ze warto je wprowadzic, aby wszystko sie zgadzalo:) Nie wiem kiedy mdarek wrzuci poprawki na stronke, ale ja juz zapisuje sie do zrobienia solucji do dizzy yellow:) :) :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2009, 19:17:23 wysłana przez chlodnik229 »

Susie

• aspirant
  • *
  • Dizzy FaNkA!
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 07, 2009, 19:54:33 »
hehe, chyba sie troche zagalopowujesz  ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2009, 19:54:55 wysłana przez Susie »

Berion

• jajo kurze
  • Missing Bytes
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 19, 2009, 09:53:48 »
Ktos zrobil fajna video-solucje (choc sie za duzo nabiegal IMO ;]):
http://www.youtube.com/watch?v=k3wcd600_jc

Berion

• jajo kurze
  • Missing Bytes
Odp: TFAoD \'91 - wersja green ;) czesc3 )
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 04, 2012, 13:11:45 »
Odkopiê trupa. :) Robi³em porz¹dki, znalaz³em jeszcze swoje notatki. Jeœli ktoœ jest ciekawy jak wygl¹daj¹ tajne hak1erskie zapiski z piwnicy i jak NIE nale¿y prowadziæ dokumentacji to poni¿ej przyk³ad.

BTW: Prosi³bym aby nie hotlinkowaæ i nie wrzucaæ tego nigdzie. ;]

Adresy, ró¿ne:

plan poÂłoÂżenia gwiazdek w demo#1 ZF:
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 13:13:49 wysłana przez Berion »