Autor Wątek: Macie jakies pomysly ???  (Przeczytany 13703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
Macie jakies pomysly ???
« dnia: Styczeń 02, 2004, 20:35:32 »
Wlasnie. Czy macie jakies pomysly jak zmienic ta strone lub forum ??
Moje propozycje to zalozenie czata dla dizzyfanow. A wasze pomysly ??

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Re: Macie jakies pomysly ???
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2004, 20:53:27 »
Czat odpada - znam o wiele wieksze strony i czaty na nich swieca pustkami.
----------------------
Pomysly na zmiany na forum slucham  ;D ...
----------------------
Ja mam taki pomysl - dodac na strone glowna takie cos co wyglada jak gadu gadu - taki online komunikator - pokazuje on zawsze ostatnie wypowiedzi... Tylko nie mam koncepcji jak go wpasowac w szablon strony. Jak znajde adres tego komunikatora to wam podam...
...przeciez sie nie rozdwoje...

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2004, 21:42:26 »
Pomysly na forum ? Np zeby te buzki:
:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-X :-/ :-* :\'(
byly jajkami.
A na tym czacie to np.: umawialibysmy sie na jakis czas na przyklad w sobote o 20.00.

Krzysiobal

• jajo przepiórcze
  • **
  • Best Dizzy FaN!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2004, 01:34:12 »
dobre, dobre
Life is brutal, full of zasadzkas, niespodziankas and sometimes kopas w dupas.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2004, 10:53:53 »
Wracajac do tego chatu to takie cos nazywa sie "shoutbox" lub "tagboard". Szukam jakiegos sensownego skryptu, zeby to zainstalowac. Zobaczymy czy cos znajde. W odroznieniu od chatu jak ktos cos napisze cos w shoutbox to pozostaje ta wiadomosc tam przez jakis czas. W ten sposob mozna sie umawiac i zostawiac dla kogos wiadomosci bez znikania wiadomosci jak w chacie i bez smiecenia jak na forum.
Przyklad shoutbox:
NA dole strony: http://forum.piwko.pl/
Ale nie gwarantuje, ze uda mi sie cos takiego zainstalowac - musze dopiero poszukac...
-------------------------------
Jajo-buzki jestem sklonny dodac do "extra-buziek" z lewej strony... Tylko nie mi ktos je namaluje....
-------------------------------

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2004, 05:48:10 »
Hurra!!! ShoutBOX dziala!!!
Zostalo tez dokonane upgrade forum do wyzszej wersji i zdaje sie, ze zrobilem to poprawnie - posty sa, forum dziala. WOW!
Nowsza wersja forum nie bedzie sie wizualnie zbytnio roznic od poprzedniej - sa poprawki w szybkosci dzialania, bezpieczenstwie i stabilnosci...

W ShoutBOX moga pisac jedynie zarejestrowani i zalogowani uzytkownicy forum. Mozna pisac nie na temat, mozna sie klocic bardzij niz na forum (np. Fire z Dozym) - ale jak bedziecie szczegolnie wulgarnie sie obrazac to bede musial banowac  [smiley=placze.gif]

[smiley=love.gif] Z okazji upgrade forum i premiery ShoutBOX jest abolicja na bany - uzytkownicy wygnani - wracajcie - chcemy Was tutaj!!!

:P Uwagi o nowej wersji forum i ewentualnych bledach oraz ShoutBOX - ponizej poprosze....

Krzysiobal

• jajo przepiórcze
  • **
  • Best Dizzy FaN!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2004, 12:32:26 »
Ja mam takich kilka uwag do tego ShoutBoxa: :D

1) fajnie by bylo, gdyby przy kazdej wiadomosci byla napisana godzina i ewentualnie data
(np. tak:
Krzysiobal (12:12 - 04.01.2003):
tutaj juz tekst tutaj juz tekst tutaj juz tekst tutaj
juz tekst tutaj juz tekst tutaj juz tekst tutaj juz
tekst tutaj juz tekst )
czyli ze ten kto napisal wraz z data i godzina bedzie w pierwszej linijce, a tekst bedzie w nastepnej

2) denerwujace jest to, ze jesli wyjdzie sie na chwilke z tego TEXTAREA, w ktorym wpisuje sie tresc, a nastepnie spowrotem sie do niego wejdzie, to tekst sie kasuje. mnie juz kilka razy sie skasowal, bo np. musialem cos sprawdzic w innym oknie explorera i gdy wrocilem ponownie, textu nie bylo :(

3) moze zrob tez cos takiego, aby w tym ShoutBoxie mogli pisac nie tylko zarejestrowani uzytkownicy forum, bo np. jesli ktos bedzie nowy i chce cos powiedziec, a mu nie bedzie sie chcialo rejestrowac na forum ??? Proponuje cos takiego:
  - po nacisnieciu przycisku wyslij, skrypt sprawdza czy user jest zarejestrowany
  - jesli tak, normalnie wystawia wiadomosc do shoutboxa
  - jesli nie, pojawia sie komunikat: nie jestes zarejestrowany, podaj swoja XYWKE
  - i wowczas w ShoutBoxie pojawia sie news, tyle tylko ze imie jest na czarno (bo przeciez nie ma linka, tylko xywka)

4) troche glupio, ze da sie tez opublikowac PUSTY TEXT oraz same spacje. Zmien to moze ;-)

5) no i faktycznie zmien ten limit moze do 50 ostatnich wiadomosci, bo faktycznie ktos przyjdzie i nie bedzie wiedzial o czym jest wlasciwie temat, gdy nie zobaczy poczatku

6) i napisz moze gdzies nad tym ShoutBoxem lub pod, ze "ShoutBox pokazuje zawsze ostatnie 20 wiadomosci. Limit znakow w postach = 150", bo nie wszyscy o tym moga wiedziec

7) no i zrob, aby po wyslaniu wiadomosci, pole w ktorym byla ona pisana sie kasowalo

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2004, 12:53:55 »
Ad1.
Trzeba poczekac na nowsza wersje tego programu - zbyt skomplikowane zebym to sam umial napisac...
Ad2.
To pewnie dlatego, ze raz na minute SHOUTBOX sie odswieza - tak jest skonstruowany. To nie jest jak chat, ze dynamicznie wszystko widac, ale raczej jak strona www, ktora trzeba odswiezyc, zeby zobaczyc zmiany... Dlatego ShoutBox jest wynalazkiem posrednim miedzy chatem a forum. Takim brakujacym ogniwem w Teorii Rozwoju Internetu
Ad3
Moge pozwolic na postowanie gosciom, ale bedzie to rownoznaczne ze gosc moze podszyc sie za uzytkownika - chyba nic nie broni tego... Moze nawet uzytkownik podszyc sie za innego uzytkownika... To rodzi zbyt wiele problemow.... Ale jak chcecie to na probe wlacze dla gosci...
Ad4
Napisze do listy zyczen autorowi programiku - ale on ostatnio jest zajety... Poczekamy na nowsze wersje...
Ad5
50 wiadomosci po obecne 200 znakow to 10 Kb - to juz calkiem pokazna strona www do zaladowania co minutke - bo co tyle sie to odswieza (pomijajac wasze nacisniecia "odswiez"). Lepiej nie bede obciazal serwera - to musi pozostac jako bardzo prosty chacik... - tak jak jest - ma wiele ograniczen ze wzgledu na filozofie konstrukcji...
Ad6
Moglbym napisac ale nie wiem gdzie... Na szczescie skrypt blokuje wpisywanie nadmiarowych znakow...
Ad7
Trzeba bedzie to tez zalaczyc do listy zyczen do autora skryptu....

Krzysiobal

• jajo przepiórcze
  • **
  • Best Dizzy FaN!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2004, 13:01:48 »
Ad3.
Nie, gosc nie bedzie sie mogl za niego podszyc, przeciez uzytkownik bedzie mial w NICKU linka do profilu na forum, a gosc bedzie mial czarnego nicka (czyli bez linku), co najwyzej jeden gosc moze sie podszyc za innego, ale to juz jest inna sprawa (na czatach tez takie jaja sie zdarzaja) :-)
I to ja je robie  ;D ;D

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2004, 13:24:14 »
Jednak wole chyba dla uzytkownikow - przeciez rejestracja jest gratis - zawsze jest wiekszy porzadek...  >:(

FIREMARK

• SUPER JAJO!
  • zly firemark gwarantem uszkodzenia usera
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2004, 20:29:42 »
[glb]-------------------------------
Jajo-buzki jestem sklonny dodac do "extra-buziek" z lewej strony... Tylko nie mi ktos je namaluje....
-------------------------------[/glb]

Spoko,ja jestem tez ok graficiazem,chociaz nie takim jak krzysiobal.Moge zrobic jesli inni chca.Do Bemberga.Juz prosilem MRdarka oto,ale ciebie jakos posluchal

A tak wznosze skarge.Gdy przez pomylke ten zmienny TXT na samym poczatku forum przeczytalem,ze admin i moderatorzy maja zawsze racje?to juz 1/20 przesada
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2004, 21:05:34 wysłana przez FIREMARK »

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2004, 12:46:17 »
A ja mam kolejny pomysl-
Moze dodac na ta strona dzial "Gotowanie" ??
Oczywiscie tylko danie z jajek- mlety,jajecznice, jajka na twardo i miekko. Co ty na to mrdarek ??

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2004, 12:56:04 »
Potrawy z jaj? Mozna po prostu zalozyc na forum taki watek i w nim dzielic sie pomyslami.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

bemberg

• jajo kurze
  • RomHacker
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2004, 13:28:48 »
Potrawy z jaj? Mozna po prostu zalozyc na forum taki watek i w nim dzielic sie pomyslami.

Ale forum jest do wymieniania sie informacjami. Zdecydowanie lepszy bylby do tego specjalny dzial.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2004, 13:36:20 »
 :-/ Jakos mi jednak nie pasuja przepisy do tej strony. Przynajmniej dopoki nie opracuje wiekszosci Dizzy gier, to nie bede sie zajmowal takimi rzeczami. A i gdy bedzie juz prawie komplet gier na tej stronie lepiej bedzie rozwijac ja w kierunku porad pracy z dizzy edytorami game makerami itp...
-----------------------------
Zasadniczo mozecie zalozyc sobie jeden watek o potrawach z jaj, jesli jest taka potrzeba...