Autor W╣tek: Dizzy-ikony (i nie tylko) dla D-Fend Reloaded  (Przeczytany 1893 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

Emu

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 391
  • P│eŠ: Kobieta
  • niech Daisy cz├¬┼ôciej ratuje Dizzy'ego! :)
Dizzy-ikony (i nie tylko) dla D-Fend Reloaded
« dnia: Stycze˝ 29, 2012, 14:20:51 »
Jak wspomina┬│am, u┬┐ywam obecnie do emulacji gier programu D-Fend Reloaded (jak rozumiem, ma on wbudowany Dosbox, wi├¬c mona powiedzie├Ž, ┬┐e to emulator, a nie tylko "przystawka" do emulatora). Program bardzo mi si├¬ podoba, naprawd├¬ sympatyczne jest dodawanie pe┬│nych informacji, wybieranie tylko czterech zrzut├│w ekranu spo┼ôr├│d licznych cudeniek... W ka┬┐dym razie w ramach poznawania tego programu m├│j wzrok pad┬│ na mo┬┐liwo┼ô├Ž zmiany ikon.
Teraz problem: wyj┼ôciowe ikony poszczeg├│lnych profili w tym programie to bladoniebieskie dyskietki 16x16 px. Strasznie malu├Žko... W ┼ĺwiecie Dizzy s┬╣ m.in. ikony z Dizzym, ale odliczaj┬╣c bia┬│e obramowanie maj┬╣ one zwykle 32x32 px. Zreszt┬╣ w og├│le nawet robi┬╣c w┬│asne trudno zmie┼ôci├Ž Dizzy'ego z jego r├¬kawiczkami w 16 pikselach... Co robi├Ž?
- Czy takie ikony po prostu "nie wejd┬╣"?
- Czy wejd¹, ale lista bêdzie brzydko rozci¹gniêta (podwójne odstêpy miêdzy profilami)?
- Czy mo¿e siê mylê, ró¿nica st¹d, ¿e coœ ogl¹da³am w innym powiêkszeniu i ikony w D-Fendzie jednak s¹ wiêksze? (Ma³o prawdopodobne, ale nie ca³kowicie wykluczone.*)
- Czy program przyjmie samodzielnie zrobion¹ ikonê, je¿eli bêdzie to plik .bmp?
"D┬│uba├Ž" w tym dalej, czy da├Ž sobie siana z przerabianiem ikon?

* Zacz├¬┬│am zreszt┬╣ od pr├│by zmiany ikony dla starute├▒kiej (niewiele m┬│odszej ode mnie) gry na "ceg├¬", Alley Cat. I ja albo program chyba naprawd├¬ nie wiemy, co to znaczy 16 pikseli, bo narysowa┬│am kwadrat podobno 17x17 (┬┐eby bia┬│e pole w ┼ôrodku mia┬│o 16x16, wstawi┬│am w niego tego kotka razem z t┬│em, umie┼ôci┬│am w rogu obrazka... i po ustawieniu parametr├│w na 16x16 px okaza┬│o si├¬, ┬┐e zostaje bia┬│e po bokach. Najwyra┼Şniej dla Painta 16-pikselowy bok kwadratu nie ma 16 pikseli...
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
Odp: Dizzy-ikony (i nie tylko) dla D-Fend Reloaded
« Odpowiedč #1 dnia: Stycze˝ 29, 2012, 18:53:18 »
Trochê nie bardzo rozumiem po co ikony dla gier pod DOSbox - przecie¿ to DOS - on nie mia³ ikon. Chyba, ¿e emulujesz stary windows pod dosboxem ina nim wyci¹gasz ikony...
Hmmm - Jak wpiszesz w google: "jak zrobi├Ž ikon├¬ do gry" to jest tego troch├¬. Ja tylko dodam, ┬┐e inne by┬│y ikony dla starego windowsa a inne s┬╣ dla wsp├│┬│czesnego - te s┬╣ wielokolorowe i wi├¬ksze (chyba)... wi├¬c trzeba uwa┬┐a├Ž jaki tutorial si├¬ czyta...
...przeciez sie nie rozdwoje...

Emu

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 391
  • P│eŠ: Kobieta
  • niech Daisy cz├¬┼ôciej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedč #2 dnia: Stycze˝ 29, 2012, 23:15:41 »
Ikony? Do ozdoby, po prostu. A D-Fend Reloaded przecie┬┐ nie wygl┬╣da jak Dos - zreszt┬╣ jak wygl┬╣da┬│ czysty Dos, to ja nie wiem, "za czas├│w tych gier" mia┬│am Norton Commander. Cho├Ž swego czasu bardzo mi si├¬ spodoba┬│ jaki┼ô inny program, ale nie pami├¬tam, co to by┬│o - jako┼ô tak chyba drzewkowato organizowa┬│ pliki.
"S┬╣ ludzie, kt├│rzy - gdyby nie by┬│o to zabronione b┬╣d┼Ş niemo┬┐liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

Berion

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 303
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • Missing Bytes
« Odpowiedč #3 dnia: Marzec 04, 2012, 13:26:43 »
To tak jakbyœ stwierdzi³a: " zreszt¹ jak wygl¹da³ czysty Windows, to ja nie wiem, "za czasów tych gier" mia³am Total Commander".

:P