Autor W╣tek: fceu pl blokuje ┼ôwiat Dizzy  (Przeczytany 933 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
fceu pl blokuje œwiat Dizzy
« dnia: Stycze˝ 28, 2017, 18:01:58 »
Google stwierdzi┬│o, ┬┐e plik spolszczonego emulatora fceu jest niechcianym oprogramowaniem i zablokowa┬│o cze┼ô├Ž strony. Nie dzia┬│aj┬╣ np. statystyki downloadu. Cho├Ž plik jest czysty (sprawdza┬│em antywirusem eset) Google wie swoje, a ja nie mam szans si├¬ z nim k┬│├│ci├Ž. Usun┬╣┬│em wi├¬c plik z serwera i linki do niego. Mam nadziej├¬, ┬┐e sytuacja si├¬ poprawi (do 72 godzin od teraz). Bed├¬ w razie czego was informowa┬│.

Jeœli macie jakieœ pomys³y na k³ócenie siê z Google piszcie je tutaj :)
...przeciez sie nie rozdwoje...

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 905
    • Status GG
Odp: fceu pl blokuje œwiat Dizzy
« Odpowiedč #1 dnia: Stycze˝ 29, 2017, 12:23:59 »
Z tego, co wiem, to Ty zrobi├Ž wiele nie mo┬┐esz.
S┬│ysza┬│em, ┬┐e aplikacje mo┬┐na podpisywa├Ž certyfikatami ┬┐eby google przesta┬│ uwa┬┐a├Ž je za z┬│o┼ôliwe...ale to ju┬┐ musia┬│by zrobi├Ž autor fceu...
Co ciekawe, z oficjalnej strony fceu plik mog├¬ pobra├Ž bez problemu.. ale to mo┬┐e dlatego, ┬┐e link przekierowuje Ci├¬ do sourceforge...
W ka¿dym razie, poczekamy te 72 godziny i zobaczymy, co siê wydarzy.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
Odp: fceu pl blokuje œwiat Dizzy
« Odpowiedč #2 dnia: Stycze˝ 29, 2017, 16:53:52 »
OK po usuniêciu pliku google znios³o ograniczenia. odpisa³o na swojej stronie na której mam zarejestrowan¹ www:

Do: Webmaster witryny http://www.dizzy[.]pl/,

Otrzymali┼ômy i przetworzyli┼ômy Twoje zg┬│oszenie weryfikacji zabezpiecze├▒. Nasze systemy wskazuj┬╣, ┬┐e witryna http://www.dizzy[.]pl/ nie zawiera ju┬┐ link├│w do szkodliwych witryn lub tre┼ôci do pobrania. Obecnie usuwamy z Twojej witryny ostrze┬┐enia widoczne dla u┬┐ytkownik├│w. Mo┬┐e to potrwa├Ž kilka godzin.
Oto jak zapewni├Ž bezpiecze├▒stwo witryny w przysz┬│o┼ôci:
1   

Zabezpiecz witrynê przed kolejnymi atakami.

Wyszukaj i usuñ luki w zabezpieczeniach witryny, które umo¿liwia³y jej zaatakowanie. Zmieñ has³a do kont administratorów. W razie w¹tpliwoœci zapytaj o pomoc swojego dostawcê us³ug hostingowych.
2   

Zawsze postêpuj zgodnie z Polityk¹ na temat niechcianego oprogramowania.

Upewnij si├¬, ┬┐e wszystkie pliki, kt├│re mo┬┐na pobiera├Ž z Twojej witryny, spe┬│niaj┬╣ kryteria okre┼ôlone w tej polityce. Pliki, kt├│re naruszaj┬╣ te kryteria, zostan┬╣ zidentyfikowane jako niechciane oprogramowanie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zachowanie google jest jednak denerwuj┬╣ce:
1) nie ma dyskusji - plik jest z┬│y i masz go usun┬╣├Ž
2) poddaj si├¬ szpiegowaniu - zarejestruj swoj┬╣ stron├¬ u nas albo w og├│le nie b├¬dziemy z tob┬╣ rozmawia├Ž
3) wydawcy przegl┬╣darek maj┬╣ si├¬ s┬│ucha├Ž google. Nie tylko chrome, ale i firefox ma wbudowane mechanizmy blokowania stron uznanych przez google za nieodpowiednie.

Martwi┬╣ mnie np. ostatnie spolszczenia Jarysa - jak je przesy┬│a do mnie - musi szyfrowa├Ž albo poczta wskazuje na szkodliwy plik. Niech google ma teraz ten sam algorytm i wykryje co┼ô niby (dok┬│adnie: czcionk├¬ zmienion┬╣ na polskie literki) - i wszystkie spolszczenia p├│jd┬╣ w niebyt :(

« Ostatnia zmiana: Stycze˝ 29, 2017, 16:55:41 wys│ana przez mrdarek »
...przeciez sie nie rozdwoje...