Autor Wątek: Kupię pudełkową wersję FAOD lub sam cart  (Przeczytany 1575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alan_US

• aspirant
  • *
  • The Fantastic Adventures Of Dizzy
Kupię pudełkową wersję FAOD lub sam cart
« dnia: Wrzesień 23, 2015, 16:30:46 »
Witam.
Od pewnego czasu stałem się bardzo agresywnym kolekcjonerem cartów Famicom, NES, kaset c64, i innych pikseloz. Mam do Was ogromną prośbę - jeżeli już wyrośliście z Dizzy, albo straciliście zapał lub wasze oko już nie cieszą stare kartridże z faod, to chętnie odkupię obojętnie w jakiej wersji. Poniżej prezentuję to, na co poluję:

P.S. Wiem, że oprócz powyższych przykładów faod, istnieje również inny cart, z obrazkiem dokładnie jak na pudełku. Musi istnieć, bo jako dzieciak kiedyś wypożyczyłem taki z osiedlowej wypożyczalni kaset video, w której były też carty (przetrzymując go z soboty do poniedziałku, bo w niedziele było zamknięte, więc wysępili ode mnie więcej za przetrzymanie faod, ha!)

Niestety odkopując historię internetu dzięki stronom, które to umożliwiają, ostatnią wersję pudełkową faod jaką widziano, sprzedano na allezło za 330 zł w 2012. Oryginalną wersję NES już zakupiłem (film z unboxingiem wkrótce tu wrzucę), ale po cartach z faod ani widu, ani słychu. Widział ktoś? Coś? Gdzieś? Proszę o kontakt np na priv!

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Odp: Kupię pudełkową wersję FAOD lub sam cart
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2015, 10:52:57 »
Ładna kolekcja - chyba mam już skany na www tych wszystkich cartów instrukcji i map, ale jakbym nie miał - nie zapomnij podesłać - umieszczę na www :)
...przeciez sie nie rozdwoje...

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #2 dnia: PaĽdziernik 05, 2015, 13:09:26 »
Podziwiam, w dzisiejszych czasach kolekcjonowanie starych gier jest bardzo kosztowne, wiem, bo sam coś od czasu do czasu kupię. Wersja FAOD której szukasz faktycznie jest rarytasem, było ich bardzo niewiele i nie do końca wiadomo dlaczego jedna firma wypuściła dwie wersje labela.
Ja od siebie dodam tylko jedno zdjęcie:

http://www.nowa_era.republika.pl/100_1717.JPG

To są w zasadzie 3 Dizzy carty różnych firm, Treasure Island Dizzy i FAOD są jakichś tajwanskich/chinskich/niewiadomo jakich producentów, za to Adventurer wydaje się być oryginalnym BIC.

Powodzenia w zbieraniu, spróbuj jeszcze przeszukać ebay.
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2015, 02:40:13 »
P.S. Wiem, że oprócz powyższych przykładów faod, istnieje również inny cart, z obrazkiem dokładnie jak na pudełku. Musi istnieć, bo jako dzieciak kiedyś wypożyczyłem taki z osiedlowej wypożyczalni kaset video, w której były też carty (przetrzymując go z soboty do poniedziałku, bo w niedziele było zamknięte, więc wysępili ode mnie więcej za przetrzymanie faod, ha!)

Pamiętam ten kartridż z Fantastic Dizzy. Sam dawniej miałem pożyczony na weekend od koleżanki, po czym musiałem go oddać ze łzą w oku, bo gra bardzo mnie wciągła :).  Na moim osiedlu istniała bardziej "wypożyczalnia pantoflowa". Kto miał kartridże, wymieniał się najpierw tytułami a potem grą.

Niestety targowiska miały to do siebie, że żadnych kartridżów z BIC-a nie można było dostać. Swojego Faod zdobyłem na złotej piątce.

Alan_US

• aspirant
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2016, 12:26:45 »
Gdyby ktoś był zainteresowany, znalazłem dziś aukcję z nietypowym cartem Dizzy:
http://allegro.pl/the-fantastic-adventures-of-dizzy-pegasus-bic-i5971669672.html#tabsAnchor

Jako, że troszkę sam znam się na rzeczy, jestem przekonany, że to bootleg więc nie jestem zainteresowany.

Alan_US

• aspirant
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2016, 09:57:34 »
Dobra... Przyznaję, że nie za bardzo miałem ochotę na ten kartridż, ale jak zobaczyłem, że 9 osób licytuje a cenę podbito do 200 zł, musiałem wziąć udział i...wygrałem. Cart wygląda jakby był jakąś oficjalną wersją BIC z Tajwanu. Opakowanie jest solidne jak inne BICi więc trudno mi stwierdzić czy to podróbka.