Autor Wątek: Dizzy From The Twins i inna fanowska muzyka  (Przeczytany 1848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
Dizzy From The Twins i inna fanowska muzyka
« dnia: Marzec 13, 2015, 13:26:13 »
Czasem jeszcze ktoś tu zagląda, więc nie omieszkam podzielić się moim najświeższym odkryciem w "okołodizzy'owym" temacie. Szukając w necie różnej dziwnej muzyki trafiłem dzisiaj na album Zacha Hilla, znanego najbardziej jako perkusista nieistniejącej już grupy Death Grips, która specjalizowała się w naprawdę ciężkim, eksperymentalnym rapie. Solowe dzieła Hilla też są mocno zakorzenione w muzyce eksperymentalnej, bo łączą w sobie m.in. elektronikę i punk rocka. Niespecjalnie to pasuje do Dizzy'ego, dlatego tym bardziej mnie zdziwiło, kiedy na jego płycie Face Tat z 2010 zobaczyłem kawałek inspirowany tą serią, do posłuchania tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=i3GrVgpmybM

Już sam tytuł (Dizzy From The Twins) jasno sugeruje o jakiego Dizzy'ego chodzi, ale dodatkowo wskazują na to użyte tu sample, walące po uszach 8-bitowym klimatem. Ja sam zbyt dawno nie grałem w Dizzy'ego i nie potrafię wyłapać czy te sample pochodzą z oryginalnych gier czy są tylko nimi inspirowane, ale może znajdzie się tu ktoś, kto lepiej kojarzy te melodyjki.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to poniżej wklejam też tekst, opierający się na samej nostalgii wynikającej z grania:
creeping in the basement, deforming the whole decade
this was the play
im focusing
on something strange
they're in a game

no-one sees them
dizzy from the twins

this was my cave
then i got away
the next

stop following
the twin
im focusing
on something strange
this is the game
stay in the lanes

this was my cave
then i got away
the next day
death defying place
of nonsense

dizzy from the twin

Przy okazji jeszcze pytanie, bo chyba nie było tego do tej pory na forum: kojarzycie jakieś inne fanowskie kawałki inspirowane Dizzym albo czymś podobnym? Z nowszymi grami jest łatwiej (przykładowo Miracle Of Sound na jutubie nagrywa takie rzeczy), ale o 8-bitowych klasykach chyba mało kto już pamięta tworząc muzykę.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

cyco

• strusie jajo
  • Dizzy fan od lat :)
Odp: Dizzy From The Twins i inna fanowska muzyka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2015, 07:22:32 »
Muzyka jest straszna, jeśli można to w ogóle nazwać muzyką :P Dizzowych klimatów jakoś nie mogę wyłapać.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2015, 11:10:32 »
No może jest inspirowane dizzy - w sensie krótki zabawny motyw, szczególnie ten początek. Jednak jakby mi ktoś tego nie powiedział to bym tego nie kojarzył. Sama muzyka strasznie zafałszowana, tonacja jakaś niezgrana, nie da się słuchać.
...przeciez sie nie rozdwoje...

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2015, 21:57:43 »
No tak, to jest właśnie muzyka eksperymentalna :P Nawet bym się zdziwił, gdyby komuś tutaj się spodobało. W każdym razie jak dla mnie to fajna ciekawostka i jak widać Dizzy może inspirować ludzi w różny sposób.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2015, 11:31:09 »
Tak, muzyka jest bardzo... specyficzna, ale ja tam słyszę "element" muzyki z FAOD w wersji na PC po wejsciu do miasta, dosłownie króciutki fragment, jednak mimo wszystko może mi się tylko tak wydawać, bo jak napisał MrDarek:
Jednak jakby mi ktoś tego nie powiedział to bym tego nie kojarzył.
:P
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D