Autor W╣tek: Dizzy From The Twins i inna fanowska muzyka  (Przeczytany 1909 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
  • Wiadomoťci: 673
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
Dizzy From The Twins i inna fanowska muzyka
« dnia: Marzec 13, 2015, 13:26:13 »
Czasem jeszcze kto┼ô tu zagl┬╣da, wi├¬c nie omieszkam podzieli├Ž si├¬ moim naj┼ôwie┬┐szym odkryciem w "oko┬│odizzy'owym" temacie. Szukaj┬╣c w necie r├│┬┐nej dziwnej muzyki trafi┬│em dzisiaj na album Zacha Hilla, znanego najbardziej jako perkusista nieistniej┬╣cej ju┬┐ grupy Death Grips, kt├│ra specjalizowa┬│a si├¬ w naprawd├¬ ci├¬┬┐kim, eksperymentalnym rapie. Solowe dzie┬│a Hilla te┬┐ s┬╣ mocno zakorzenione w muzyce eksperymentalnej, bo ┬│┬╣cz┬╣ w sobie m.in. elektronik├¬ i punk rocka. Niespecjalnie to pasuje do Dizzy'ego, dlatego tym bardziej mnie zdziwi┬│o, kiedy na jego p┬│ycie Face Tat z 2010 zobaczy┬│em kawa┬│ek inspirowany t┬╣ seri┬╣, do pos┬│uchania tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=i3GrVgpmybM

Ju┬┐ sam tytu┬│ (Dizzy From The Twins) jasno sugeruje o jakiego Dizzy'ego chodzi, ale dodatkowo wskazuj┬╣ na to u┬┐yte tu sample, wal┬╣ce po uszach 8-bitowym klimatem. Ja sam zbyt dawno nie gra┬│em w Dizzy'ego i nie potrafi├¬ wy┬│apa├Ž czy te sample pochodz┬╣ z oryginalnych gier czy s┬╣ tylko nimi inspirowane, ale mo┬┐e znajdzie si├¬ tu kto┼ô, kto lepiej kojarzy te melodyjki.
Jeœli ktoœ jest zainteresowany, to poni¿ej wklejam te¿ tekst, opieraj¹cy siê na samej nostalgii wynikaj¹cej z grania:
creeping in the basement, deforming the whole decade
this was the play
im focusing
on something strange
they're in a game

no-one sees them
dizzy from the twins

this was my cave
then i got away
the next

stop following
the twin
im focusing
on something strange
this is the game
stay in the lanes

this was my cave
then i got away
the next day
death defying place
of nonsense

dizzy from the twin

Przy okazji jeszcze pytanie, bo chyba nie by³o tego do tej pory na forum: kojarzycie jakieœ inne fanowskie kawa³ki inspirowane Dizzym albo czymœ podobnym? Z nowszymi grami jest ³atwiej (przyk³adowo Miracle Of Sound na jutubie nagrywa takie rzeczy), ale o 8-bitowych klasykach chyba ma³o kto ju¿ pamiêta tworz¹c muzykê.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

cyco

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 776
  • Dizzy fan od lat :)
Odp: Dizzy From The Twins i inna fanowska muzyka
« Odpowiedč #1 dnia: Marzec 14, 2015, 07:22:32 »
Muzyka jest straszna, je┼ôli mo┬┐na to w og├│le nazwa├Ž muzyk┬╣ :P Dizzowych klimat├│w jako┼ô nie mog├¬ wy┬│apa├Ž.

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #2 dnia: Marzec 14, 2015, 11:10:32 »
No mo┬┐e jest inspirowane dizzy - w sensie kr├│tki zabawny motyw, szczeg├│lnie ten pocz┬╣tek. Jednak jakby mi kto┼ô tego nie powiedzia┬│ to bym tego nie kojarzy┬│. Sama muzyka strasznie zafa┬│szowana, tonacja jaka┼ô niezgrana, nie da si├¬ s┬│ucha├Ž.
...przeciez sie nie rozdwoje...

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
  • Wiadomoťci: 673
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
« Odpowiedč #3 dnia: Marzec 17, 2015, 21:57:43 »
No tak, to jest w┬│a┼ônie muzyka eksperymentalna :P Nawet bym si├¬ zdziwi┬│, gdyby komu┼ô tutaj si├¬ spodoba┬│o. W ka┬┐dym razie jak dla mnie to fajna ciekawostka i jak wida├Ž Dizzy mo┬┐e inspirowa├Ž ludzi w r├│┬┐ny spos├│b.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 193
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #4 dnia: Marzec 21, 2015, 11:31:09 »
Tak, muzyka jest bardzo... specyficzna, ale ja tam s┬│ysz├¬ "element" muzyki z FAOD w wersji na PC po wejsciu do miasta, dos┬│ownie kr├│ciutki fragment, jednak mimo wszystko mo┬┐e mi si├¬ tylko tak wydawa├Ž, bo jak napisa┬│ MrDarek:
Jednak jakby mi ktoœ tego nie powiedzia³ to bym tego nie kojarzy³.
:P
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D