Autor W╣tek: Castle Island Dizzy  (Przeczytany 6101 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 1 GoťŠ przegl╣da ten w╣tek.

pawelgoralski

• aspirant
  • *
  • Wiadomoťci: 7
  • Dizzy Fan!
Castle Island Dizzy
« dnia: Grudzie˝ 29, 2014, 09:31:36 »
Witam, jestem twórc¹ gier Castle Island Dizzy I i II obecnie stworzy³em now¹ wersjê Gry o nazwie Castle Island Dizzy.
Jest ona mo┬┐liwa do pobrania pod tym adresem: http://www.filefactory.com/file/2lmwqmtpd3xd/Castle%20Island%20Dizzy.zip
Przepraszam za ewentualne niedogodno┼ôci ale tak powinno by├Ž.
Zachêcam do pobierania powniewa¿ gra jest lekka i ³atwa. Po dalsze wiadomoœci zapraszam na forum pod tym adresem, w tym w¹tku...

pawelgoralski

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
Odp: Castle Island Dizzy
« Odpowiedč #1 dnia: Grudzie˝ 29, 2014, 09:42:38 »
Chcia┬│bym si├¬ dowiedzie├Ž, czy mo┬┐na ca┬│kowicie edytowa├Ž t┬╣ encyklopedi├¬, ┬┐eby by┬│a bardziej czytelna
dla wszystkich. Chcia┬│bym umie┼ôci├Ž w niej jeden tytu┬│ g┬│├│wny czyli moj┬╣ gr├¬.

http://pl.dizzy.wikia.com/wiki/Castle_Island_Dizzy_2

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • Wiadomoťci: 2467
  • P│eŠ: Mŕ┐czyzna
  • :)
    • ┼ĺwiat Dizzy
« Odpowiedč #2 dnia: Grudzie˝ 29, 2014, 16:47:09 »
Nie ja pisa³em encyklopediê - czekaj na autora.

A co do gry to na razie bardzo ┼Şle - nie m├│wi├¬ o akcji ale o b┬│├¬dach silnika. U mnie np. Dizzy chodzi bardzo szybko, a winda je┼Şdzi strasznie wolno (tak wolno, ┬┐e a┬┐ nie my┼ôla┬│em, ┬┐e to winda. Poza tym Dizzy klei si├¬ zbyt do scian. I jeszcze jedna bardzo powa┬┐na wada - m├│j antywirus Bit defender wykry┬│ t├¬ aplikacj├¬ jako potencjalne zagrozenie - a to ju┬┐ bardzo powa┬┐na sprawa - pewnie fa┬│szywy alarm, ale nie da si├¬ tego zaakceptowa├Ž.
Jak sugerowa┬│em - engine jest bardzo stary - musisz robi├Ž gry na wsp├│┬│cze┼ôniejszym engine.
...przeciez sie nie rozdwoje...

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 904
    • Status GG
« Odpowiedč #3 dnia: Grudzie˝ 29, 2014, 23:42:36 »
Autor encyklopedii ju¿ dawno przepad³ w czeluœciach internetu...
A o grze, to dok┬│adnie to samo, co m├│wi┬│ mrdarek.
Poniewa¿ mia³em dobry humor, zrobi³em kilka poprawek, dizzy siê nie przykleja do œcian.
http://rghost.net/60049350
Kolizje dzia┬│aj┬╣ tylko na t┬│o...ale to nie ┬┐aden problem przerobi├Ž je na obiekty takie jak winda.
Si┬│├¬ skoku, grawitacj├¬ itp. mo┬┐esz zmieni├Ž w Zmiennych Globalnych projektu.

pawelgoralski

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedč #4 dnia: Grudzie˝ 30, 2014, 12:14:42 »
A dobrze jest ju¿ niech tak zastanie nie bêdê edytowa³ w tej Encyklopedii...
Itak wszystkiego mo┬┐na si├¬ dowiedzie├Ž...

pawelgoralski

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedč #5 dnia: Grudzie˝ 30, 2014, 12:30:34 »
Ale "szajs"... Teraz u mnie nie czyta... To bêdzie tego wina... .NET Based Scripting With C#, JavaScript, and Boo.
Wielkie Dziêki za tê grê, bardzo mi siê podoba.

pawelgoralski

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedč #6 dnia: Grudzie˝ 30, 2014, 12:34:09 »
Ale "szajs"... Teraz u mnie nie czyta... To bêdzie tego wina... .NET Based Scripting With C#, JavaScript, and Boo.
Wielkie Dziêki za tê grê, bardzo mi siê podoba.

Ja ju¿ nie bêdê dorabia³ tej gry poniewa¿ nie mam si³y :-[

dizzy9

• strusie jajo
  • Wiadomoťci: 904
    • Status GG
« Odpowiedč #7 dnia: Grudzie˝ 30, 2014, 15:33:09 »
┬»e tak zapytam, mam mo┬┐e pliki ┼Şr├│d┬│owe do dw├│ch poprzednich produkcji? Niestety, gry w postaci .exe nie chc┬╣ mi ju┬┐ dzia┬│a├Ž na win7...

pawelgoralski

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedč #8 dnia: Grudzie˝ 30, 2014, 18:00:11 »
Oj niestety tych gier ju┬┐ nie da si├¬ uruchomi├Ž. Sam mam problemy, ale mo┬┐e mi si├¬ uda... ;)

Micrus

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 373
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedč #9 dnia: Grudzie˝ 31, 2014, 22:51:43 »
Chcia┬│bym si├¬ dowiedzie├Ž, czy mo┬┐na ca┬│kowicie edytowa├Ž t┬╣ encyklopedi├¬, ┬┐eby by┬│a bardziej czytelna
dla wszystkich. Chcia┬│bym umie┼ôci├Ž w niej jeden tytu┬│ g┬│├│wny czyli moj┬╣ gr├¬.

http://pl.dizzy.wikia.com/wiki/Castle_Island_Dizzy_2

W┬│a┼ôciwie, to ja jestem jej adminem. xD Drugim adminem jest Jajcarz (Alkochochlik), kt├│ry robi┬│ ca┬│┬╣ szat├¬ graficzn┬╣ i bawi┬│ si├¬ w dodawanie rzeczy. Nawet nie pami├¬tam, jakie by┬│o has┬│o do konta. :P Z tego co widz├¬, to kto┼ô tam nawet wstawi┬│ (pewnie bez zgody mrdarka) kopi├¬ tekst├│w z Dizzy encyklopedii na dizzy.pl - skoro "Jula" mog┬│a dodawa├Ž tre┼ôci to pewnie ka┬┐dy mo┬┐e. :P

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Wiadomoťci: 193
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #10 dnia: Grudzie˝ 31, 2014, 23:55:20 »
Jestem pod wra¿eniem, ¿e jeszcze "coœ" w Polsce siê dzieje na scenie Dizzy gier, niestety takie "coœ" to troche ma³o, nie ¿ebym mia³ jakieœ wielkie wymagania co do gier w które gram, ale ekhm.. troszkê siê zawiod³em...
Tak czy siak, Dizzy klei siê do œcian, to ju¿ chyba nikogo nie dziwi, no ale mi Dizzy przyklei³ siê te¿ do powietrza - nie za fajnie.
Teksty po zebraniu przedmiot├│w/rozmowie znikaj┬╣ jak im si├¬ podoba, po zebraniu jakiego┼ô miecza nie zd┬╣┬┐y┬│em przeczyta├Ž tekstu, podczas gdy przy podniesieniu czego┼ô, po czym Dizzy m├│wi "O!" tekst ten zosta┬│ a┬┐ do ko├▒ca rozgrywki.

Jest naprawdê kiepska pora na rozmyœlania o bugach, jutro te¿ jest dzieñ i jutro potestuje troszkê dok³adniej, tymczasem szczêœliwego nowego roku ;)
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

Micrus

• jajo kurze
  • Wiadomoťci: 373
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedč #11 dnia: Stycze˝ 01, 2015, 17:30:06 »
┬»e tak zapytam, mam mo┬┐e pliki ┼Şr├│d┬│owe do dw├│ch poprzednich produkcji? Niestety, gry w postaci .exe nie chc┬╣ mi ju┬┐ dzia┬│a├Ž na win7...
Pliki ┼Şr├│d┬│owe w KnP/TGF to nie by┬│y przypadkiem pliki *.GAM? Kto┼ô kiedy┼ô pisa┬│ (chyba Nitro), ┬┐e KnP, TGF itp. "korzystaj┬╣ z API Windows 3.11" - zajrza┬│em do tych starych CID-├│w i okazuje si├¬, ┬┐e wszystkie aplikacje (zar├│wno instalator, jak sama gra) s┬╣ szesnastobitowe... Anyway, rozpakowa┬│em to pod Windows 98, jak co┼ô to *.GAM i towarzystwo s┬╣ tu:

https://www.dropbox.com/s/pn8n4zomoe322rj/CID1n2_Unpacked.rar?dl=0

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #12 dnia: Stycze˝ 01, 2015, 21:19:05 »
Jestem nieco zszokowany, ale CID 1 instaluje oraz poprawnie siê uruchamia na Windowsie 3.11 :O
http://www.nowa_era.republika.pl/100_0956.JPG
http://www.nowa_era.republika.pl/100_0962.JPG
http://www.nowa_era.republika.pl/100_0963.JPG
Specyfikacja komputera to w┬│a┼ôciwie typowy 486SX - 25Mhz z 8MB RAM oraz grafik┬╣ 512KB Trident, Monitor jak wida├Ž mono. Pokusi┬│bym si├¬ o uruchomienie tego pod 286 16Mhz ale.. lenistwo przezemnie przemawia ;)

Ale lepiej ju┬┐ koniec Offtopu...
« Ostatnia zmiana: Stycze˝ 01, 2015, 21:21:01 wys│ana przez nowa_era »
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

pawelgoralski

• aspirant
  • *
  • Dizzy Fan!
« Odpowiedč #13 dnia: Stycze˝ 22, 2015, 14:20:29 »
Niestety usun┬╣┬│em gr├¬ z serwera poniewa┬┐ nie mo┬┐e tam zasta├Ž.
Jest mi z tego powodu smutno, ale to jest to co chcia┬│em zrobi├Ž dzi├¬kuj├¬ wszystkim za odwiedziny.

nowa_era

• jajo przepi├│rcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedč #14 dnia: Stycze˝ 27, 2015, 15:04:28 »
I to tyle? Miesi┬╣c temu poinformowa┬│e┼ô wszystkich o nowej produkcji, po czym zostawiasz j┬╣ ot tak niedoko├▒czon┬╣ bez uzasadnienia? No wiadomo, ┬┐e praca, brak czasu i te sprawy, ale pokaza┬│e┼ô w┬│a┼ônie jak bardzo Ci si├¬ nie chce. Masz mo┬┐liwo┼ôci i umiej├¬tno┼ôci, to cho├Ž j┬╣ doko├▒cz, zagadaj do MrDarka no i licz, ┬┐e gra pojawi si├¬ w serwisie :)