Autor Wątek: Knoorkie D64  (Przeczytany 1928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
Knoorkie D64
« dnia: Lipiec 23, 2014, 20:56:12 »
Miałem problem z odpaleniem Knoorkie, ale sam rozwiązałem problem. Podzielę się rozwiązaniem, bo może komuś innemu się przyda.

W Knoorkie chciałem zagrać na swoim NDS, więc ściągnąłem plik z dizzy.pl oraz emulator FrodoDS. Sęk w tym, że emulator nie chciał w ogóle czytać pliku, a innych emulatorów C64 na tej platformie nie ma. Okazało się, że emulator nie czyta taśm, tzn. plików *.t64. Wystarczyło poszukać programiku pozwalającego na przenoszenie zawartości z .t64 i zrobić nowy plik .d64. Tutaj jest przekonwertowany plik: http://www.filedropper.com/knoor Program którego użyłem, dla tych, którzy chcą się nim pobawić: http://ist.uwaterloo.ca/~schepers/personal.html

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
Odp: Knoorkie D64
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2014, 19:13:00 »
OK - dodawać zmieniony plik do downloadu na dizzy.pl nie widzę sensu, ale ten konwerter jest interesujący - rozważę dodanie go przy aktualizacji emulatorów. Mam nadzieję że ten tutarial przyda się też innym
...przeciez sie nie rozdwoje...

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2014, 00:51:44 »
Konwerterów tego typu jest sporo, pewnie pod czystym emulatorem na PC dałoby się i to zrobić (komendy load i save :P)
Swoją drogą ciekawe, że tak znany emulator nie obsługuje obrazów taśm, sprawdzałeś może, czy .PRG daje radę odpalić?
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2014, 00:08:45 »
.prg też nie czyta. Ciekawe, dlaczego autor nie dodał obsługi taśm. Może miał zamiar, ale w międzyczasie porzucił projekt - ostatnia wersja jest z Roku Pańskiego 2008.