Autor Wątek: Owakie jajka, ale spozywcze cz2  (Przeczytany 9697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy częściej ratuje Dizzy'ego! :)
Re: Owakie jajka, ale spozywcze cz2
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 30, 2011, 20:36:16 »
To ja znow wpisze sie do tego malo zwiazanego z samym Dizzym watku, bo cos mi sie przypomnialo, kiedy zerknelam na moj status. Otoz mialam okazje pierwszy raz w zyciu zobaczyc w sprzedazy strusie jajo. (Owszem wiem, ze to mozna kupic, podobno nawet gdzieniegdzie w Polsce sie hoduje strusie, ale nigdy wczesniej nie widzialam na wlasne oczy - to jednak rzadkosc.) Ale cena dosc wstrzasajaca: 100 zl bez groszy. I tak bym nie kupila, bo to dla mnie za duze, a jajeczne gluty trudno podzielic, ale jednak jakos mnie ta cena zgorszyla. Rozumiem, ze rzadkosc, ze to duzo wieksze od kurzego jajka, itd., ale jednak cena, ktorej bym sie spodziewala, to cos rzedu 40 zl, a nie 100...

Podobno strusie jajka sie gotuje godzine. ;) Swoja droga niegdys zyl wielki ptak-nielot spokrewniony ze strusiem - wcale nie taka zupelna prehistoria, ostatnie wyginely kilkaset lat temu - i byl jeszcze wiekszy, a jego jaja miewaly podobno nawet 30 cm dlugosci.
"Są ludzie, którzy - gdyby nie było to zabronione bądź niemożliwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

Alkochochlik_Alt

• Gość
Re: Owakie jajka, ale spozywcze cz2
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 24, 2011, 10:39:18 »
Najchetniej to ja bym sprobowal strusiego jajka, ale zastanawiam sie jakie sa np jajka pingwinow. ;)
Wie ktos czy mozna tez takie zjesc? :)

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
Odp: Owakie jajka, ale spozywcze cz2
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 09, 2011, 18:17:28 »
E tam jajko niespodzianka z zestawem rasta każdemu poprawi humor :)