Autor Wątek: Inne gry tworcow serii Dizzy  (Przeczytany 5798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
Inne gry tworcow serii Dizzy
« dnia: Styczeń 04, 2009, 16:59:03 »
Dizzy nie powstalo znikad. Za jego sukcesem stali utalentowani programisci, developerzy, wydawcy ktorzy przeciez stworzyli i wypuscili w swiat wiele innych swietnych gier. Ciekaw jestem czy je znacie i czy lubicie inne tytuly, ktore wyszly spod reki braci Oliver, badz wydane przez Codemasters, czy stworzone przez studio Camerica?? Moze tniecie w starego FireHawka, Sedziego Dredda czy Pogromcow Duchow??

Ja osobiscie uwielbiam Baseball ze skladanki Codemasters Quattro Sports.

« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2009, 13:11:01 wysłana przez Jajcarz »

SebaSan1981

• jajo przepiĂłrcze
  • **
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
Re: Inne gry tworcow Dizzy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2009, 18:46:14 »
Nigdy nie slyszalem o tej skladance ale sadzac po screenach gierki na niej sa swietne.. z gier made by Oliver Twins najbardziej lubie (a jakze by inaczej) Super Robinhooda ;)

Gra po prostu wymiatala!! to jedna z najciekawszych a zarazem truudniejszych platformowek z jakimi sie spotkalem..to chodzenie po zamku, odwiedzanie nowych komnat, omijanie przeszkadzajek i starania o to by dojsc jak najdalej-gralem w to jak w transie :P

Bylo nawet w pewnym miejscu w podlodze przejscie ze mozna sie bylo cofnac w grze o niemal polowe!! No i niektore lokacje bylo naprawde trudno przejsc.. i ten kto nie uzbieral wszystkich skarbow nie mial szans na dotarcie na koncu do Marion bo drabinka nie dobudowala sie do samej gory...szkoda ze koncowka gry (tak jak w Dizzym) pokazywala tylko pare zakochanych i final score...

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
Re: Inne gry tworcow serii Dizzy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2009, 13:13:13 »
ten kto nie uzbieral wszystkich skarbow nie mial szans na dotarcie na koncu do Marion bo drabinka nie dobudowala sie do samej gory...

Mnie podobnie wkurzala gra o rodzinie Addamsow na Pegasusa (choc akurat ona nie wyszla spod rak tworcow Dizzego, ale nieco przypominala go, bo kazdemu z czlonkow rodziny trzeba bylo dac cos czego potrzebowal) - do otwarcia skarbca rodzinnego i uratowania Morticii brakowalo mi zawsze okolo 50000$ i w rezultacie nigdy gry nie przeszedlem. Na YouTube zobaczylem filmik skad zdobyc brakujaca kasiore, ale wtedy juz nie chcialo mi sie juz do niej wracac :P.
szkoda ze koncowka gry (...) pokazywala tylko pare zakochanych i final score...

A co Ty bys chcial - jakas alkowe i tentego?  [smiley=wink.gif]

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy czĂŞĹ“ciej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2009, 13:22:01 »
A co Ty bys chcial - jakas alkowe i tentego?  [smiley=wink.gif]

Jako zywo zabrzmialo, jakby mu brakowalo "akcyjki". ;) Ale musze powiedziec, ze mnie tez zawsze brakuje rozbudowanych zakonczen. I nie, absolutnie zadnej golizny - nie znosze epatowania golymi panienkami (- pokazywania, ze komputery sa dla facetow, skoro glownie potrzeby tej klienteli bierze sie pod uwage), po prostu szkoda mi, kiedy sie namecze, a zakonczenie to krotka wymiana zdan i ladny obrazek. Takze w grach na Dizzy AGE prawie zawsze tak jest, chlubny wyjatek to "Dizzy and the Other Side" ze "scenami z planu" w zakonczeniu (najbardziej mi sie podoba ta, w ktorej Dizzy "ocyka" sie na brzegu morza, idzie dalej i odkrywa, ze zbudowano tam baze wojskowa ;)).
"S¹ ludzie, którzy - gdyby nie by³o to zabronione b¹dŸ niemo¿liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2009, 16:48:51 »
szkoda mi, kiedy sie namecze, a zakonczenie to krotka wymiana zdan i ladny obrazek.

To moge zrozumiec. Moja pierwsza ukonczona gra na pierwszej mojej skladance na Pegaza to byla Contra i tam rzeczywiscie sunace majestatycznie po ekranie telewizora koncowe napisy gratulacyjne z oprawa muzyczna i kultowym tekstem \'\'Consider yourself as hero" napawaly duma i stanowily nagrode za wszystkie poty i lzy ;) przelane nad joypadem. Kiedy zabralem sie za \'\'rozbrajanie\'\' (u nas \'\'rozbrajaniem\'\' nazywalo sie ukonczenie calej gry) pozostalych pozycji z tej skladanki, okazalo sie ze to w wiekszosci albo gry bez konca (jak Mario Brothers, nie mylic z Super Mario Brothers), albo zapetlone tak, ze po przejsciu ostatniego poziomu zaczynalo sie od pierwszego (jak Dig Dug II), co bylo powodem mojej jakze wielkiej konsternacji i rozczarowania.

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2009, 15:23:15 »
najbardziej lubie (a jakze by inaczej) Super Robinhooda ;)

Gra po prostu wymiatala!!

Masz szczescie ;p
Planujemy cos z robin hoodem nie dlugo zrobic :)

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2009, 19:54:49 »
Planujemy cos z robin hoodem nie dlugo zrobic :)

A co z tym hackiem Micro Machines, ktory ty i Berion mieliscie robic? Pisales chyba w temacie o G5.  ???

dizzy9

• strusie jajo
    • Status GG
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2009, 21:01:32 »
Bedzie....jak bedzie edytor ::)
(wiem,gdzie sa zapisane levele+ garsc innych rzeczy)
Z gier od tworcow diza lubie jeszcze Linus space head i stunt buggies:)

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2009, 12:56:15 »
Moimi ulubionymi grami od Codemasters byly praktycznie wszystkie pozycje na Zlotej Piatce (moze poza Ultimate Stuntman, ktory nigdy mnie specjalnie nie wciagnal), a glownie wspomniane juz Micro Machines. Naprawde swietna produkcja, moglem w to grac godzinami, ale nigdy nie udalo mi sie przejsc w calosci :P Calkiem wciagajacy byl tez Big Nose (obie wersje).
Poza tym calkiem niedawno, bo juz na emulatorze, bardzo przyjemnie gralo mi sie w skladanke Quattro Adventure. Z tego zestawu najciekawszy byl dla mnie Super Robin Hood. Mimo tych wszystkich utrudnien, to chyba najlepsza platformowka jaka wydali.
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

Emu

• jajo kurze
  • niech Daisy czĂŞĹ“ciej ratuje Dizzy'ego! :)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2009, 21:21:16 »
Czy Micro Machines to byla taka gra, ze sie jezdzi malutkimi samochodzikami po stolach, biurkach itp.? Ja pamietam gre o tym tytule - moze jedna z calej serii - z bardzo ladna grafika, przypominam sobie plansze ze stolem w kuchni i tam kraciasta cerate, krople soku, pamietam tez most z linijki na biurku.
Zreszta nigdy mi to nie szlo dobrze, nie wyrabialam sie w torze. Takie male cus jest strasznie czule i trudno tym sterowac.
"S¹ ludzie, którzy - gdyby nie by³o to zabronione b¹dŸ niemo¿liwe - wjechaliby samochodem na Kasprowy Wierch albo do Katedry Wawelskiej."

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2009, 22:51:20 »
Czy Micro Machines to byla taka gra, ze sie jezdzi malutkimi samochodzikami po stolach, biurkach itp.?

Tak to wlasnie to ;].
Przynajmniej ta seria jakos jeszcze egzystuje - jakies dwa czy trzy lata temu wyszla nowa, trojwymiarowa odslona Micro Machines na pecety.

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2010, 18:57:33 »
I jeszcze odnosnie samych tworcow serii Dizzy.
Studio Blitz Games Studio uruchomilo program majacy pomoc malym teamom deweloperskim w przebiciu sie ich produkcji na rynek:

http://www.blitz1up.com/

Moze kogos to zainteresuje.

[size=10]Sorry za podwojny post, ale info zbyt offtopikowe IMHO, zeby zasluzylo na osobny temat[/size]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 19:06:06 wysłana przez Jajcarz »

Eternal_Equinox

• aspirant
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2010, 23:07:44 »
Hmm... z tego co widze to ten Baseball doprawdy nie ma duzo wspolnego z Dizzy,,,, chyba ze role pilki pelni w nim jajo? W kazdym razie ja nie przepadam za takimi tworcami gier. Widac ze robia to dla pieniedzy. Moim zdaniem gry z jednej stajni powinny miec cos wspolnego, jakies ukryte powiazanie... na przyklad taki Solomon\'s Key i  Mighty Bomb Jack. Po chwili gry nie mozna w nich dostrzec zadnych elementow wspolnych, ale po odblokowaniu sekretow juz cos jest....

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2010, 11:54:22 »
Widac ze robia to dla pieniedzy.

A znasz jakas firme, ktora lubi dokladac do interesu ;)?

Moim zdaniem gry z jednej stajni powinny miec cos wspolnego

Za przeproszeniem, bzdura.
Firma nie moze bic caly czas w jeden bebenek, bo sie nie rozwija.

Wezmy CAPCOM i dwie slynne hitowe serie MegaMan oraz Resident Evil, miedzy ktorymi naprawde ciezko dopatrzec sie jakichkolwiek czesci wspolnych.

jakies ukryte powiazanie... (...) Po chwili gry nie mozna w nich dostrzec zadnych elementow wspolnych, ale po odblokowaniu sekretow juz cos jest....

A to juz inna sprawa. Wychwytywanie w grach takich smaczkow, ukrytych nawiazan do innych produkcji wlasnych firmy, czy tez... produkcji konkurencji to swietna zabawa.

http://www.flyingomelette.com/cameos/index.html

Przemo

• aspirant
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2010, 18:38:15 »
Codemasters wydalo mnostwo swietnych gier, do ktorych bardzo lubie powracac. Cala Zlota Piatka to zbior najciekawszych wedlug mnie gier z tej stajni. Na Zlotej Czworce bylo juz inaczej, bo uwielbiam Super Robin Hooda i w miare Go! Dizzy Go!, ale Boomerang Kid i Soccer to gry ponizej poziomu pozostalych.