Autor Wątek: WIn & Linux  (Przeczytany 9182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
Re: WIn & Linux
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 15, 2006, 18:54:36 »
OK - doczytalem rozwiazanie, trzeba bedzie sie bardzo nameczyc, zeby uruchamiac podstawowe pliki bo amerykance boja sie jakis licencji :P. Pewnie DirectX tez jest na licencjach wiec nie pojdzie  :-X

To akurat przeczytalem pod wyjasnieniem, czemu nie ma normalnych czcionek. :P Chyba jednak nie o to chodzilo. Pytanie mialo brzmiec, czy zwykle biblioteki DirectXa - takie jakie sie dolacza do wszystkich komercyjnych gier - w ogole cos dadza, jesli sie je w tym Winie zainstaluje. W koncu jakos ludzie musieli odpalac pod tym programem ten World of Warcraft czy FF XI.

Nitro

• jajo kurze
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 16, 2006, 12:49:46 »
Jezeli chodzi o gry clickowe to Direct nic Ci nie pomoze. Silniczki tych programow nie korzystaja z niego.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 16, 2006, 17:39:55 »
Dziekuje za info. Przynajmniej nie bede sie juz staral tego znalezc na daremno. Pozostaje czekac na poprawke w nowej wersji. :P

Nitro

• jajo kurze
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 17, 2006, 11:32:19 »
Zainstaluj sobie na WINIE ;D dema najnowszych clickow i zobacz :P

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 17, 2008, 09:54:26 »
Dziwia mnie w dzisiejszych czasach polemiki ktory system jest lepszy linux
czy windows  ;) . Myslalem ze odpowiedz jest juz oczywista od conajmniej
kilku lat a jedynym hamulcem dla linuxa to ze czasami ciezko o sterownik pod
odpowiedni komponent komputera i (ale to odnosci sie do niektorych) siasnosc
umyslow ludzi ktorzy albo wogule nieznaja albo znaja platonicznie ten system
a wewnetrzny oportunizm niepozwala im rozwinac skrzedel na tym systemie.

Problemem nie sa biblioteki czy obsluga jakichs technologi - to wszystko pod Linuksem dziala - problemem sa narzedzia dla developerow - ci, ktorzy pisza gry w DirectX, maja juz do niego (czy to kupiony, czy napisany) zestaw narzedzi, ktory to tworzenie znacznie ulatwia - Linux jest za malym rynkiem, aby przestawiac wszystko na inna technologie. Wiec Windows dlugo pozostanie systemem dla graczy, ktorzy pragna zagrac we wszystkie nowe hity.

Maxik

• aspirant
  • *
  • Life is better only if you want it to be ;P
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 17, 2008, 20:00:49 »
Problemem nie sa biblioteki czy obsluga jakichs technologi - to wszystko pod Linuksem dziala - problemem sa narzedzia dla developerow - ci, ktorzy pisza gry w DirectX, maja juz do niego (czy to kupiony, czy napisany) zestaw narzedzi, ktory to tworzenie znacznie ulatwia - Linux jest za malym rynkiem, aby przestawiac wszystko na inna technologie. Wiec Windows dlugo pozostanie systemem dla graczy, ktorzy pragna zagrac we wszystkie nowe hity.

Nie dokonca jest tak jak mowisz, chodzi mi mianowicie o to ze praktycznie kazda gre mozna przerobic z jednego systemu na drugi i odwrotnie. wystarczy dobrac odpowiednia platforme i jazda (tak bynajmniej robia amigowcy - SDL i jada z koksem).

Pod linuxem kroluje kompilator GCC ktory jest zarowno darmowym jak i najbardziej powszechnmym kompilatorem na tej platformie.

O tyle prosto jest przeportowac gre z linuxa na win ze z reguly na linie sa odrazu zrodla a zeby przreportowac gre z Win na lina trzeba albo czekac jak zrodla zostana uwolnione (jak np w przypadku Quake I, II i III)

Linux na dzien dzisiejszy nie stwarza juz takich granic jak pamietam kiedy ja sie bawilem z linuksem (koniec lat dziewiecdziesiatych). teraz malo co sie robi w trybie tekstowym (chyba ze sie cos administruje ale podejrzewam ze i do tego cos sie zmienilo pod X\'em).

Nie zgadzam sie z twierdzeniem ze linux jest malym rynkiem. na dzien dzis jest duzo ludzi ktorzy siedza na linuxie i nie mysla nawet o windowsie.

A co do stwierdzenia ze windows dlugo bedzie krolowal w grach to nie jest wina tego ze windows jest powszechny. problem lezy w niedocenieniu platformy linuxowej ktora posiada znacznie wiekszy potencjal wykorzystywania sprzetu i ktoryu jest niedoceniony dla rynku gier, choc problem moze lezec w tym, ze wiekszosc ludzi uznaje ze pod linuksem jest wsio darmowe a dla pisania za darmo producentom najnowszych produkcji nie lezy na sercu.

Pozdrawiam
Swiat jest jak Dizzy, prawie okragly :P

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 19, 2011, 12:09:28 »
Tego posta pisze wlasnie z mojego Lunux Mandriva.
Co sie stalo?
Zapalalem nagle miloscia do pigwina?
Nie, padl mi stary komp.
Do czasu odzyskania danych zawieszam wszystkie moje stare projekty (oporcz nowych grafik dla D9).

Gdybym tylko jeszcze wiedzial jak tu cokolwiek uruchomic :D.
Dobrze, ze jeszcze mam Windoze na netbooku ;).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2011, 16:38:41 wysłana przez Jajcarz »