Autor Wątek: WIn & Linux  (Przeczytany 9184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
Re: WIn & Linux
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 03, 2004, 20:36:57 »
Swiete slowa, feler.  :)

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 04, 2004, 06:51:47 »
Zasadniczo sie zgadzam. Obecnie mniej sie bawie w linuxa bo cos skopali ze sterownikami do mojej karty dzwiekowej, rowniez grafika jest jakas dziwna. Problem linuxa to problem sterownikow - ciezko je znalezc, trudno instalowac - trzeba czekac na nowa wersje systemu... - i tak robie.
Jesli w miedzy czasie kupie jakis nowy komponent komputera znowu nowa wersja systemu mi nie pomoze i znow bede czekal...
Chyba, ze w koncu zaczna sprzedawac czesci PC ze sterownikami Linuxa  na autobootujacych sie plytkach pod linuxem. Ale to chyba niepredko...
...przeciez sie nie rozdwoje...

FIREMARK

• SUPER JAJO!
  • zly firemark gwarantem uszkodzenia usera
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 06, 2004, 12:29:43 »
no ludzie!przeciez linux nie jest do ludzi ,ktorzy uwarzaja,ze bill brama ( :D ) to swiety i windows to najlpeszy system,a dlaczego ich tak duzo tych fanow?gdyz tam nie trzebalo sie meczyc nad szukaniem czegos.A dlaczego trudno jest znalesc cos do linuxa?gdyz on jest darmowy(idzie sobie go wajnie poskladac za pomoca win\'a :) ).A tak apropo to jest system nazywajacy sie bezpiecznym!ciekawie czy jest jakis antywirus,bo ja w moim rpm co mi dali z plyta nie umiem znalesc.....
-----------------------
Era zwiazala ugode z linuxem i powstalo Tak tak.Piersze reklamy tego to reklamowaly pigwiny :)

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 06, 2004, 12:37:04 »
Tak tak  :D. Bill Brama (przeczytajcie "Kosiarza"  ;)) moze sie ******** (powiedzmy, ze zrelaksowac sie w samotnosci  :P). Linux ma to i owo czego Windy nie maja. Lin jest stabilny, rzetelnie wykonany i [glb]DARMOWY!!! [/glb] (i jeszcze jest na niego pare fajnych gier i emulkow, ale to zaden argument co do jego wyzszosci).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2004, 12:38:03 wysłana przez megajohny »

FIREMARK

• SUPER JAJO!
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 07, 2004, 14:17:13 »
a tak,to jest ten sam problem z DivX jak i XviD,nie wiadomo co jest lepsze.Tak samo z linuksem i windowsem,nie wiadomo co jest lepsze.Wiec radze zamknac ten watek i czekac na nowy system windows 2003 "longhort",wtedy znow mrdarek go odtworzy!
---------------------------
[size=10]dopisek admina: raczej zamkne ten gdy zbyt bardzo go zmienicie, a gdy bedzie nowy system to zalozycie sobie nowy watek o nim...[/size]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2004, 16:13:04 wysłana przez admin »

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 30, 2004, 17:23:14 »
Ja zostaje przy oknach dlatego, ze zaden z tych emuli nie jest doskonaly (jak beda, to sprzedam okna do muzeum komputerow i zainstaluje tego emula  ;)).

Pierun

• jajo kurze
  • Forumowy Terrorysta
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 30, 2004, 17:35:45 »
Ja nie widzialem linuxa, ale slyszalem i czytalem ze podobno jest lepszy od Windowsa. tyle ze malo popularny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2005, 16:35:20 wysłana przez Pierun »
[size=13]NES CHAMPIONS LEAGUE[/size]
Stan sie czescia najwiekszego w Polsce interaktywnego turnieju fanow gier NES. Zaprasza www.nes.e9.pl.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 30, 2004, 17:36:58 »
Ale na popularnosci zyskuje (jest darmowy  :D)

Pierun

• jajo kurze
  • Forumowy Terrorysta
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 30, 2004, 17:39:01 »
wiem. tyle ze aby uruchomic na linuxie cos z windowsa trzeba miec emulator.
[size=13]NES CHAMPIONS LEAGUE[/size]
Stan sie czescia najwiekszego w Polsce interaktywnego turnieju fanow gier NES. Zaprasza www.nes.e9.pl.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 30, 2004, 18:02:46 »
Ja mam Wine, ale nie umiem go uzywac.  :\'(

FIREMARK

• SUPER JAJO!
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 30, 2004, 20:57:34 »
a ja wiem tylko sie okazalo,ze niema go na plycie :\'(

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 19, 2005, 16:24:14 »
Ale z intra mozna go sciagnac.

----------------------------------

Odkopuje watek z powodu problemu technicznego. Otoz zainstalowalem sobie przed chwila Mandrake 9.0 i co bym nie zrobil, nie moge sobie skonfigurowac karty sieciowej. Moja karta to: Intel(R) PRO/100 VE Network Connection

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 19, 2005, 16:40:09 »
To bardzo dziwne - linuksy przede wszystkim potrafia dobrze obslugiwac siec. Az dziwne, ze nie zna jakies tam karty...
A jesli chodzi o konfiguracje typu "podaj IP" itd, to jest to podbne jak w windowsie - trzeba troche pogrzebac w "advanced"

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 15, 2006, 14:09:50 »
Witajcie, odkopalem ten watek z prostego powodu - bawie sie Winem. :) Jak wiecie, w Wine da sie odpalac programy z Windowsa na Linuxie/Unixie/FreeBSD i Bog wie czym jeszcze. Postanowilem sobie potestowac pare gierek, jak na razie padlo na dwie. Dizzy Z (gra cyca) i Dragons. Problem w tym, ze Dragons w ogole nie chcial sie uruchomic, a Z chodzi bardzo powoli i praktycznie nie ma dzwieku. Po paru probach i drobnym przeszukaniu Googla chyba juz wiem co jest powodem. Nie ma DirectXa. Znalazlem jakis odpowiednik DXa na Lina, ale nie idzie tego zainstalowac. :-/ Dochodze do pytania: Czy zwyczajny DirectX zainstalowany pod Wine w ogole cos da?

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 15, 2006, 17:07:50 »
Nie wiem - jestem wsciekly bo wlasnie zainstalowalem swiezy suse 10.1, a on nawet mp3 nie potrafi odtworzyc, tylko sie o cos rzuca (sam dzwiek jest). Starsza wersja mi odtwarzala, ale musialem ja zmienic z powodu upgradu sprzetu. A teraz moj linux jest "be" wrrrr.
Glupich mp3 nie umiem ruszyc, wiec gdzie mi tam do emulatora windowsa...
-----------------------------------
OK - doczytalem rozwiazanie, trzeba bedzie sie bardzo nameczyc, zeby uruchamiac podstawowe pliki bo amerykance boja sie jakis licencji :P. Pewnie DirectX tez jest na licencjach wiec nie pojdzie  :-X
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2006, 17:45:50 wysłana przez admin »