Autor Wątek: PC vs. Konsole  (Przeczytany 9234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chlodnik229

• jajo kurze
  • Dizzy AGE FaN!
Re: PC vs. Konsole
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2008, 13:48:12 »
Moj glos na PC, poniewaz nie mam konsol, wiec tylko na komputerze moglbym w to jajko pograc:)

Micrus

• jajo kurze
  • AKA ArmaCoder
    • WinGDGEdit Homepage
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2008, 16:55:37 »
Moj glos na PC, poniewaz nie mam konsol, wiec tylko na komputerze moglbym w to jajko pograc:)

Ja oddalem glos na PlayStation ^^ PS1 jest moim zdaniem najlepsza konsola :) Tylko pecha mam bo wysiadla.. :-(

Dzieki serdeczne. Co masz z Francuza?

Z francuza mam 5 (zaliczylem 95%), ogolnie latwo lapie jezyki obce.

Maxik

• aspirant
  • *
  • Life is better only if you want it to be ;P
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2008, 19:41:53 »
clodnik229 a emulacja od czego jest?? :P PS1 emuluje pSX a PS2 pcsx2, reszty chyba przedstawiac nie trzeba, choc do PSP dobrej emulacji nie ma, do Wii tak samo a o Xbox i Xbox360 nie wspone :P

Pozdrawiam
Swiat jest jak Dizzy, prawie okragly :P

chlodnik229

• jajo kurze
  • Dizzy AGE FaN!
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2008, 11:44:27 »
Ale po co sie tam bawic z emulacja:) Jakby wyszlo na PC to dla mnie byloby najlepiej:) A po drugie jestem chlodnik a nie clodnik:D:D:D:D  

Vibulziom

• jajo przepiórcze
  • **
  • Nie ma takiego bicia!
    • Status GG
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2008, 14:47:15 »
clodnik229 a emulacja od czego jest?? Tongue PS1 emuluje pSX a PS2 pcsx2, reszty chyba przedstawiac nie trzeba, choc do PSP dobrej emulacji nie ma, do Wii tak samo a o Xbox i Xbox360 nie wspone Tongue

Pozdrawiam

Ps2 na kompie i tak strasznie muli, a konsolach wyzszej generacji nie ma mowy, bo jak maxymalnie 64-bitowy blaszak ma emulowac 128-bitowa maszyne??

@down
NES przy tym to pryszcz... 8-bit :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2008, 22:48:34 wysłana przez Zgredek »
admin usunal stopke bo lamala pkt 4a regulaminu forum

Maxik

• aspirant
  • *
  • Life is better only if you want it to be ;P
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2008, 16:06:06 »
Tak samo mozna powiedziec jak ma dzialac program 32-bitowy na sprzecie 64-bitowym ;)

Pozdrawiam
Swiat jest jak Dizzy, prawie okragly :P

Vibulziom

• jajo przepiórcze
  • **
  • Nie ma takiego bicia!
    • Status GG
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2008, 00:36:02 »
Po za tym pan Jajcarz ma racje... Pamietam jak dostalem ok. 6 lat temu PS1 to byla radocha.... A teraz lezy zakurzony w szufladzie... :(

@down
Mam po prostu szacunek... Chyba ze chcesz bym mowil ten **** Jajcarz... (Zart) :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2008, 11:32:00 wysłana przez Zgredek »
admin usunal stopke bo lamala pkt 4a regulaminu forum

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2008, 08:54:57 »
Po za tym pan Jajcarz ma racje...

Czlowieku, ja Cie prosze, skoncz z tym "panowaniem". :P
A kto wie, moze za  lat 10 w erze DirectX20 PS1 bedzie w niektorych kregach kultowa maszynka jak Commdore czy NES?  ;)

@up - to uszanuj moje dobre samopoczucie i przestan z tym "panem" - bo my tu jak u Wlodka wszyscy rowni ;D.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2008, 19:56:31 wysłana przez Jajcarz »

SebaSan1981

• jajo przepiórcze
  • **
  • Astromaniak
    • http://sebasan1981.blogspot.com/
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2009, 23:33:03 »
Dizzy na Snesa wygladalby obiecujaco....albo wersja 3d na pececie... z grafika jak w CRISIS na przyklad ;D ale jakby cos takiego wyszlo to pewnie przekombinowaliby gre. na poczatku pewnie by sie spodobala a potem okazalaby sie totalna klapa..jak wiekszosc nachalnie promowanych i reklamowanych gier ktore co jakis czas pojawiaja sie na PieCa...
..tak zastanawialem sie i ciekawie by wygladala gra z Dizzym gdyby do jej zbudowania wzieto engine z gry Metal Slug (z ta grafika z ruchomych nalozonych na siebie tekstur)..ale to tylko takie moje fantazje- co by bylo gdyby.... :P

SebaSan1981

• jajo przepiórcze
  • **
  • Astromaniak
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:42:21 »
i jeszcze jeden przyklad gry ktora jest lepsza na konsoli niz na pececie...to Abe (zarowno Odysee jak i Exoddus ktorego screena zarzucilem ponizej) po prostu na konsoli (PSone lub PSX) o wiele ciekawiej sie w to gra....bo wyglada tak bardziej "miekko" i naturalnie...

screenshot pobrany niestety z netu bo nie moglem zrobic dobrej zrzutki obrazu z telewizora :-/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 00:44:14 wysłana przez SebaSan1981 »

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2009, 13:35:00 »
Proste, jakby zalezalo mi na graniu wylacznie, to wybralbym konsole. Osiagi dzisiejszych konsol sa duzo wieksze niz PC. Gry przystosowane sa do danej maszynki, nie wazne co odpale, bedzie chodzic, chyba ze nosnik danych zostanie uszkodzony. Do tego najlepszy klimat jest, gdy gra sie przed ekranem telewizora z padem w rekach, bez zadnego zapisywania. :).

Na PC zawsze czegos bedzie brakowalo, czy to za slaba przepustowosc karty grafiki, czy za malo pamieci RAM.
Proces, ktory zmusza nas do ciaglego wkladu pieniedzy w nowy sprzet i oprogramowanie.

Jednak PC daje nam srodowisko do pracy i tutaj bez watpienia przewage przejmuje PC, gdyz bez niego nie moglibysmy pozwolic sobie na hackowanie romow, pisaniu wlasnych gier, tworzenia grafiki, muzyki i cokolwiek co zwiazane jest z procesem realizacji. To tez dzieki nim scena komputerowa utrzymuje swa swietnosc do dnia dzisiejszego, internet pozwala komunikowac sie ze Swiatem i prezentowania swoich prac innym.
"Personal Computer" bo taka nazwe nadal IBM pierwotnemu blaszakowi, dzieki emulatorom pozwala dzis na uruchomienie w oknie starszych pozycji, a wiadomo, ze nie kazdy ma w szafie jeszcze zachowana konsolke sprzed lat :). Dla mnie dzisiejsze komputery i tak maja duza moc obliczeniowa, ktorej nie wykorzystujemy w pelni.

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2009, 14:38:43 »
Proste, jakby zalezalo mi na graniu wylacznie, to wybralbym konsole. Osiagi dzisiejszych konsol sa duzo wieksze niz PC.

Nie zgodze sie. W dniu premiery i owszem, znacznie przewyzszaly pecety pod wzgledem technologicznym, ale o ile u konsol rozwoj nastepuje skokowo, o tyle u komputerow mamy powolna ewolucje. Z tego co slyszalem, na naprawde mocnych maszynach juz mozna zagrac w gry z PS2.
bez niego nie moglibysmy pozwolic sobie na hackowanie romow, pisaniu wlasnych gier, tworzenia grafiki, muzyki i cokolwiek co zwiazane jest z procesem realizacji. To tez dzieki nim scena komputerowa utrzymuje swa swietnosc do dnia dzisiejszego

Ostatnio u tworcow konsolowych pojawilo sie cos takiego jak Downloadable Content, tzn. dodatki do sciagniecia. Ma to taka wade, ze za to sie placi, podczas gdy my zwykle dostajemy takie cos za darmo, ewentualnie platne dodatki sa naprawde spore.

A wojne konsol tej generacji wygralo Wii. [smiley=wink.gif]

Miras

• Projektant gier i grafik
  • SUPER JAJO!
  • Oldschool member!
    • Projektowanie graficzne, projektowanie stron www, grafika komputerowa
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2009, 15:18:04 »
Z tego co slyszalem, na naprawde mocnych maszynach juz mozna zagrac w gry z PS2.

Uzywane PS2 nadal sa w cenie, wiec wybor nalezy do gracza, czy woli pograc na oryginalnej konsoli czy ulepszyc swojego PC i pograc na emu.

Ostatnio u tworcow konsolowych pojawilo sie cos takiego jak Downloadable Content

Nie wiem jak wyglada sprawa z WiiConnect24, ale skoro takowe polaczenie istnieje, to juz wiele zmienia w swietle konsol. Jednak skoro te dodatki sa platne to pewnie osoba, ktora zechce taki dodatek nabyc "nie oficialnie", za darmo to pewnie bez crackow i patchow sciagnietych z PC to sie nie uda.

SebaSan1981

• jajo przepiórcze
  • **
  • Astromaniak
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 04, 2009, 13:00:07 »
Nie da sie nie zauwazyc ze granica pomiedzy nowoczsnymi konsolami a PC powoli zaciera sie... kto by pomyslal jeszcze kilka lat temu ze do konsoli bedzie "fabrycznie " dodawany dysk twardy lub bedzie ona wymagala instalacji dodatkowego oprogramowania. a teraz jakies patche, dodatki, sterowniki ajjjjjj :o
 Kiedys wystarczylo tylko podpiac konsole do telewizorni wlozyc cartridge do slota i heja.....a teraz kombinacje na kazdym kroku...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 13:00:50 wysłana przez SebaSan1981 »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 06, 2010, 00:18:12 »
Jakis czas temu wyczytalem, ze wiezniom w Wielkiej Brytanii i innych krajach odmowiono dostepu do konsol najnowszej generacji. Calkiem na pierwszy rzut oka rozsadna decyzja, ale wcale nie chodzilo o to ze wiezienie ma byc miejscem odpokutowania za winy, tylko jedynie (!) o to, ze najnowsze konsole oferuja bezprzewodowa komunikacje, ktora osadzeni mogliby wykorzystac do kontaktow z kumplami z bandy na wolnosci...  ;D ;D ;D