Autor Wątek: Pieknosc gier "***"D  (Przeczytany 8597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Scooter

• jajo kurze
  • RealDizzyFan
Re: Pieknosc gier 2D
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2003, 12:43:13 »
To ciekawe...
Ciekawe jakby kto zrobil gre dizzy na jeden wymiar? ;)
In the end of the world....
In the end of all live....
the btk will come
to give peace again.....

mrdarek

• YaBB Administrator
  • SUPER JAJO!
  • :)
    • Świat Dizzy
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2003, 15:47:49 »
 8) Jesli ktos umie zachwycac sie sztuka malarska i np. lubi zwiedzac galerie malarzy to na pewno taka gra by mu sie spodobala. Innym chyba nie...  :-X
...przeciez sie nie rozdwoje...

FIREMARK

• SUPER JAJO!
  • zly firemark gwarantem uszkodzenia usera
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2003, 11:28:38 »
Moze porozmawiamy jaki bedezie 4D?Moze to jest ,ze wiemy gdzie dzwiek sluchac(czyli echo)
-----------------------------------------------------------------------
Adimn zmien nazwe tego tematu na Pieknosc Gier *D

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
Re: Pieknosc gier "***"D
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2004, 15:45:39 »
Gry 1D, to by byly takie, ktorych akcja przebiega w linii prostej. A gry 4D, to normalne (czyli z czasem, bo czas to jest 4 wymiar  [smiley=jupi.gif])

Deathwing

• Global Moderator
  • strusie jajo
    • Status GG
    • stoner/space/psychedelic
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 29, 2004, 10:04:34 »
Hmm... 1D dosyc trudno sobie wyobrazic :P O 0D mozna zapomniec :D A 4D to zalezy... Nikt jeszcze nie widzial czwartego, ani tez pozostalych wymiarow, wiec nie wiadomo, jakby to wygladalo...
Hocus pocus, busy wizzy, conjure up another Dizzy ;]
http://echoesofdesert.blogspot.com

MegaJohny

• SUPER JAJO!
  • Emerytowany troll
    • Status GG
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2004, 10:20:48 »
Gry 0D to sa takie w ktorych na ekranie widac kropke, ktora sie nie rusza.  ;D. A 4D to w jednej grze zrobili!  ::)

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2008, 14:25:11 »
 Niestety mozemy tylko narzekac, bo swiat idzie do przodu i do gier 2D juz raczej nikt nie bedzie wracal, a juz na pewno nie uznani producenci gier...

Otoz nie wiem, czy ktos pamieta gre pt. "Castle". O ile pamietam, byla to najdluzsza (no, moze poza Fantastic Adventures of Dizzy) i najtrudniejsza (tu z Dizzym nawet nie ma co porownywac) gra z jaka spotkalem sie w owych czasach zlotej ery pegaza. Niepamietajacym podpowiadam - sterowalo sie w niej rycerzykiem z mieczem, ktory mial za zadanie uratowac ksiezniczke uwieziona w tytulowym zamku (...w najwyzszej komnacie, w najwyzszej wiezy... i tak dalej :D:D:D). Zamek mial kilkadziesiat komnat, w ktorych czyhaly na naszego bohatera pulapki - od podlogi najezonej kolcami, przez zgniatajace kloce, po doly z woda. Nie byloby w tym nic dziwnego, gdyby nie dosc prosty pomysl, ktory przesadzil o oryginalnosci tej gry i w rezultacie - o jej niezwyklym poziomie trudnosci, ktory w istocie powodowal, ze gry w zasadzie NIE DALO SIE ukonczyc za pierwszym, a nawet za trzecim podejsciem. Otoz dostepu do komnat bronily kolorowe wrota, ktore dawalo sie otworzyc jedynie kluczem w tym samym kolorze (a bylo tych kolorow bodajze szesc). Niby nic trudnego, prawda? A jednak w istocie powodowalo to niezwykle komplikacje rozgrywki i zmuszalo do kombinowania oraz wysilania wlasnej pamieci. Kluczami nalezalo rozsadnie dysponowac, bo moglo sie okazac, ze po np. 3 godzinach gry ladowales w komacie, z ktorej nie mogles sie czlowieku wydostac, bo nie miales wlasciwego klucza?! Nawet 20 zyc nie moglo w takiej sytuacji pomoc, trzeba bylo wcisnac drgajacym z nerwow palcem magiczny przycisk RESET i zaczac gre jeszcze raz. I jeszcze raz. I jeszcze raz. Ale wierzcie, lub nie, przeszedlem ja w calosci, uratowalem ksiezniczke z celi i to bez zadnych savepointow. Gra po prostu rzucala takie wyzwanie, ze po ukonczeniu jej odczuwalo sie cos nieopisanego, jakas dzika satysfakcje. I to cos jakos ulotnilo sie z nowych "trojwymiarowych" gier.

[smiley=placze.gif] [smiley=placze.gif] [smiley=placze.gif]

PS. Chcialem poszukac screenow, zeby pokazac jak ta gra wygladala tym, ktorzy jej nie znaja, ale nie wiem dlaczego okazalo sie, ze moja wersja na pegaza miala zupelnie inne kolory i bardziej dopracowana grafike!

:o :o :o

A moja byla (w zasadzie jest, bo mam ja dalej gdzies w pudle) ladniejsza!  ;) ;)

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 01, 2008, 22:18:35 »
WOW!!
Tez mialem ta grena pegasusa i faktycznie byla ladniejsza no i bardzo trudna, gry nigdy nie przeszedlem.
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

GG:8850255

DiDzej zrob dobre Tyfy-Tyfy :D

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 02, 2008, 15:56:07 »
bardzo trudna, gry nigdy nie przeszedlem.

Zaryzykowalbym, ze nawet byla trudniejsza niz FAOD, choc w porownaniu do Dizzego zdecydowanie zbyt monotonna. FAOD byl bardziej urozmaicony. A gra faktycznie bardzo trudna i cwiczy pamiec, ale udalo mi sie ja pokonac. Potem juz mi sie odechcialo w nia grac. I dlaczego te kolory sa takie dziwne  ????

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 02, 2008, 18:44:23 »
mozliwe ze chodzi o wersje PAL i NTSC (USA i Jap), niektore gry w wersji na rynek Japonski mialy inna kolorystyke i czasem nazwe
Kupie gry na: Atari 2600, Philips Videopac G7000, SMS, SMD, NES, SNES i inne starocie

Fan_Dizzy

• aspirant
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 04, 2008, 13:37:09 »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2008, 14:30:00 »
chodzi o wersje PAL i NTSC (USA i Jap), niektore gry w wersji na rynek Japonski mialy inna kolorystyke

Bardzo prawdopodobne, rowniez mam tak samo z Banana Prince.

Tu sa screeny z wersji anglojezycznej:

Ja mam na pegaza wersje japonska (wiecie ile razy podchodzilem do swiata piatego, bo byly tam do rozwiazania zagadki po japonsku?  >:(  >:( >:( - nawet sobie zapisalem gdzies kolejnosc prawidlowych odpowiedzi ;D) i postacie nieco roznia sie kolorami (na prezentowanych screenach sa brazowe, u mnie fioletowe) i wygladem.

http://www.romnation.net/srv/screenshots/roms/32335/1/nes/Milons-Secret-Castle-U.html

czy tu jest ta gra???? bo nie moglem znalezc :P

Niestety, to nie ta :(. Tej nawet nie znam. Moze odpale pegaza i strzele aparatem zdjecia, to wam pokaze.

nowa_era

• jajo przepiórcze
  • **
  • Forumowy detektyw ;D
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 04, 2008, 16:15:08 »

TheAlkochochlik

• strusie jajo
  • Forumowy upierdliwiec
    • Zjedz mi chomika!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2008, 16:43:02 »
To to: http://www.mypegasus.civ.pl/?mod=rom&id=407

Tak, to ta i w dodatku we "wlasciwej" kolorystycznej wersji z tym ze:
1. Mam ja na cartridge\'u.
2. Na emulatorze to nie to samo, nie ma tego dreszczyku (przejscie z sejwami odbiera cale emocje :P)
3. Jak ktos mimo wszystko sie zainteresowal, to niech sobie sciaga...

Fan_Dizzy

• aspirant
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 07, 2008, 13:25:46 »
aha to ta gra.. dzieki ze mi ja wyslales